Дипломати “Бухарестської дев'ятки” хочуть виключити з групи Угорщину, ‒ Financial Times
Дипломати “Бухарестської дев'ятки” обговорюють можливість виключення Угорщини з майбутніх зустрічей групи через позицію щодо України, пише британська газета Financial Times (FT) з посиланням на джерела.
Бухарестська дев'ятка ‒ це група країн-членів НАТО з Центральної та Східної Європи, а саме Болгарії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та Чехії. Її створили у 2015 році у відповідь на агресію Росії проти України в Криму та на Донбасі.
На останніх зустрічах Угорщина наклала вето на спільні висновки групи щодо збільшення допомоги Україні та схвалення будь-яких кроків, пов’язаних із членством Києва в НАТО.
Підписуйтесь на наш Tелеграм канал
Одне із джерел газети охарактеризувало дискусії на зустрічах як “важкі”, заявивши, що майбутні зустрічі організувати буде важко, якщо вони не стануть більше конструктивними.
Дискусії про виключення Угорщини з клубу "дуже серйозні", повідомило інше джерело.
“Ймовірно, ми зустрічаємося в такому форматі востаннє”, ‒ сказав FT один із співрозмовників.
Сьогодні “Бухарестська дев’ятка” зібралася на саміті країн Східного Флангу НАТО. Участь у саміті бере генеральний секретар блоку Єнс Столтенберг. Будапешт вкотре відмовився підтримати проєкт заяви, узгоджений іншими країнами, повідомили FT урядовці.
Підписуйтесь на наш Tелеграм канал
- Будапешт неодноразово виступав проти вступу України до НАТО та ЄС, санкцій проти Росії, підривав зусилля Заходу щодо надання допомоги Україні та підтримував тісні відносини з Москвою протягом усієї повномасштабної війни.
- Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наприкінці травня заявив, що країна працює над тим, щоб переглянути свою позицію в Альянсі, щоб він міг утримуватися від будь-яких дій за межами території НАТО.
- Партія Орбана "Фідес" досягла найгіршого результату в історії на виборах до Європарламенту, які відбулися у вихідні. Політсила угорського прем’єра програла у виборчих перегонах на тлі появи в угорській політиці Петера Мадяра, який зібрав у Будапешті на опозиційному мітингу десятки тисяч симпатиків.
- Нещодавно Бельгія, яка наразі головує в Раді ЄС, закликала уряди блоку розглянути можливість просування процедури позбавлення Угорщини права голосу у ЄС. Будапешт головуватиме у Раді наступного місяця.