В ОГП повідомили про найпоширенішу схему "чорного" експорту зерна
В Офісі генерального прокурора діє міжвідомча група з питань протидії кримінальним порушенням на ринку зерна.
Одна з найпоширеніших схем "чорного" експорту зерна - використання фіктивних підприємств, оформлених на підставних осіб. Про це повідомив заступник генерального прокурора України Дмитро Вербицький, пише РБК-Україна.
Вербицькй повідомив, що такі підприємства створюють для продажу зерна, придбаного за готівку у фермерів переважно за заниженою ціною, а за межами України його перепродають кілька разів, і так воно вже легально потрапляє до кінцевого споживача, а через це страждає українська економіка.
В Офісі генерального прокурора діє міжвідомча група з питань протидії кримінальним порушенням на ринку зерна.
"Наша група працює на упередження, щоб нелегально зерно не виходило з країни. Це по-перше. Ми контролюємо правоохоронні органи, і координуємо їх для того, щоб вони швидко реагували, якщо зерно нелегально купляється за готівку, не сплачуються податки, і за підробними документами намагаються вивезти його за заниженою вартістю", - заявив Вербицький.
За даними НБУ, неповернення валютної виручки від експорту зернових знизилось. На вересень 2023 року цей показник становив 8 млрд доларів. Станом на червень 2024 року сума неповернення становить лише 3 млрд доларів, надходження в бюджет за останній рік зросли на 1 млрд доларів.
Раніше повідомлялося, що в травні Україна експортувала рекордний обсяг цукру. За результатами минулого місяця 65% цукру Україна експортувала до ЄС, 35% – до інших країн.
Морським коридором експортовано 50 млн т вантажів
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp