Міжнародні резерви України прискорили зниження
У травні НБУ на валютному ринку продав майже 3,1 млрд доларів. За обслуговування та погашення боргів виплачено ще понад 600 млн доларів.
За підсумками травня міжнародні резерви України зменшилися на 7,9% і склали 39 млрд доларів. Про це повідомив Національний банк у четвер, 6 червня.
Така динаміка зумовлена валютними інтервенціями НБУ для забезпечення курсової стійкості та борговими виплатами країни в іноземній валюті, які частково були компенсовані надходженнями від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (валютні ОВДП) та від міжнародних партнерів, – йдеться у повідомленні.
У травні НБУ на валютному ринку продав майже 3,1 млрд доларів та викупив до резервів 11,1 млн доларів. Чистий продаж валюти становив 3 075,9 млн доларів, збільшившись порівняно з квітнем.
На валютні рахунки уряду в Нацбанку надійшло 143,1 млн доларів. З цієї суми: 123,1 млн – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики, 20 млн доларів – від Світового банку.
За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті виплачено 412,3 млн доларів, з яких:
- 309,1 млн – обслуговування та погашення валютних ОВДП;
- 42,9 млн – обслуговування та погашення боргу перед ЄІБ;
- 30,7 млн – обслуговування та погашення боргу перед ЄБРР;
- 21,3 млн – обслуговування та погашення боргу перед Світовим банком;
- 8,3 млн – сплата боргу перед іншими міжнародними кредиторами.
Крім того, Україна сплатила МВФ 240,8 млн доларів. У травні завдяки переоцінці вартість фінансових інструментів збільшилася на 216,1 млн доларів. Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,1 місяця майбутнього імпорту.
Нагадаємо, за квітень міжнародні резерви України скоротилися на 3,1% до 42,4 млрд доларів. Тді зниження відбулося після того, як резерви сягнули історичного максимуму – 43,7 млрд доларів.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp