Законопроєкти про створення системи військової юстиції повернуть на розгляд після роботи комітету
Законопроєкти щодо створення Державного бюро військової юстиції зняли після обговорення на погоджувальній раді. Починати створення військової юстиції потрібно не зі створення відповідної поліції, а з загальної картини, сказав на брифінгу в парламенті спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук. Він зазначив, що Україна повинна мати справедливу і якісну військову юстицію. Йдеться про цілий комплекс органів: військову поліцію, відповідну прокуратуру та суди і окремих адвокатів.
Вони мають займатися винятково питаннями правопорушень у військовій сфері.
"Не починати з військової поліції, тому що викликає багато питань. А потрібна загальна логіка: військова поліція займається цим, військова прокуратура – злочини щодо таких от суб'єктів, військові суди займаються цим. Загальна картина, і тоді можна буде почергово приймати законодавчі акти", – сказав Стефанчук.
Він додав, що законопроєкти можуть бути внесені на розгляд депутатів після роботи комітету.
"Що стосується хапання людей на вулицях – ми прийняли закон, за яким зробили все необхідне для того, щоб у нас був електронний реєстр, зокрема Резерв+. Кількість хапань у рази зменшилася, тому що люди мають самостійно оновити дані, щоб виконати військовий обов'язок", – прокоментував він.
Народний депутат Андрій Осадчук додав, що законопроєкт про створення військової поліції зняли з порядку денного з формулюванням "для продовження консультацій з цього питання". За його словами, завдання створити систему військової юстиції ставили ще уряду Олексія Гончарука.
"Потім це саме завдання перейшло і до першого уряду Шмигаля. Щодо створення системи військової юстиції. Бо, якщо всі пам'ятають, до широкомасштабного вторгнення були абсолютно жахливі ситуації, коли цивільні суди, наприклад, судили військових, і це закінчувалося величезними, ледь не міжнародними скандалами. На жаль, нічого не було зроблено ні урядом Гончарука, ні урядом Шмигаля, і вже після широкомасштабного вторгнення були дискусії в Верховній Раді про запровадження якихось форм військової юстиції ", – прокоментував нардеп.
- Законопроєкти про створення Державного бюро військової юстиції правопорядку в Раді зареєстрували ще до початку повномасштабного вторгнення. До документів створили альтернативні законопроєкти. Саме їх сьогодні відклали.