Дональд Трамп офіційно став першим колишнім президентом США, визнаним винним у кримінальному злочині. Вперше в історії президент США – колишній чи чинний, – опинився на лаві підсудних; вперше йому винесено обвинувальний вирок. Крім того, вперше у кримінальному злочині визнано ймовірного кандидата у президенти від однієї з двох основних партії країни.
Присяжні в суді Нью-Йорка визнали його винним у фальсифікації ділової документації з метою приховування суми, виплаченої колишній порноакторці Стормі Деніелс напередодні виборів 2016 року.
Загалом йому висунули звинувачення за 34 пунктами. Присяжні визнали його винним за всіма епізодами.
Ще не фінальний вирок
Вирок колишньому президентові ухвалить суддя Хуан Мерчан, який головує на процесі. Це станеться 11 липня. Після виходу із зали засідань Дональд Трамп дав короткий коментар журналістам і сказав, що це далеко не кінець.
“Ми продовжуватимемо боротися, ми боротимемося до кінця, і ми переможемо, тому що наша країна перетворилася на пекло, – сказав він. - У нас більше немає колишньої країни, у нас розділений бардак”.
Колишній президент також знову обрушився на чинну адміністрацію США, яку він звинувачував у своєму переслідуванні.
Команда Джо Байдена, коментуючи вердикт присяжних, заявила, що "ніхто не стоїть вище за закон".
Суть справи
Дональда Трампа звинувачували у фальсифікації ділової документації, на підставі якої здійснювалася виплата 130 тисяч доларів Стормі Деніелс напередодні президентських виборів 2016 року.
Деніелс стверджувала, що у них із Трампом був секс у 2006 році, і колишній адвокат президента Майкл Коен заплатив їй, щоб вона мовчала про це.
Звинувачення стверджує, що Трамп сфальшував документацію, коли відшкодував Коену витрачені гроші, оформивши це як оплату юридичних послуг.
Трамп не визнав вину за жодним із 34 пунктів звинувачення, а також заперечував той факт, що у нього був секс із Деніелс.
Що далі
Трамп уже заявив, що планує оскаржити вирок, який винесуть 11 липня. Теоретично Трампа можуть засудити до тюремного ув'язнення і великого штрафу. Нещодавно Трамп знову домігся висування на пост президента від Республіканської партії. Партійний з'їзд має затвердити його кандидатуру буквально за кілька днів після винесення йому вироку.
Тобто Трампа все одно не знімуть із виборів, він подаватиме апеляцію. Політики – республіканці, багато з яких були присутні у суді, щоб продемонструвати колишньому президентові свою лояльність, швидко згуртувалися навколо нього.
Спікер Палати представників Майк Джонсон назвав 30 травня американським днем ганьби, заявивши, що суд був «чисто політичним, а не юридичним заходом».