Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Зеленський про Gripen: Пілоти мають почати тренуватися вже зараз

19:51:49

Українські пілоти повинні вже зараз починати навчання на шведських винищувачах Gripen, щоб не гаяти часу. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час пресконференції в п’ятницю, 31 травня.   "У нас був діалог із прем'єр-міністром Швеції щодо Gripen. Моя позиція в тому, що ми зараз тренуємо наших людей, пілотів на F-16. З моменту позитивного рішення прем'єр-міністра Данії Метте, яке було прийнято рік тому. Тільки зараз вони завершують тренування. Тому це залежить не від мене, не від Метте, не від вас, а воно залежить від цього процесу", - сказав глава держави. Зеленський підкреслив, що процес тренувальних місій дуже повільний.   "Моя позиція полягає в тому, що нам потрібно змінити процес. Це дуже складно, нам потрібно говорити з усіма союзниками в НАТО. Мені здається, що це є проблемою", - зазначив президент.   Зеленський також вважає, що якщо українські пілоти почнуть тренуватися на Gripen після отримання F-16, то процес займе ще рік.   "Якщо ми можемо розраховувати на позитивне рішення в майбутньому щодо шведських літаків, моя позиція в тому, якщо ми зараз можемо почати тренування. Якщо ми почнемо тренувати після того, як приїдуть F-16, це принаймні займе один рік і більше. Найсильнішим рішенням для нас було б отримання можливості тренуватися паралельно з програмою F-16, тренуватися на шведських літаках", - заявив Зеленський.   Нагадаємо,  Швеція пригальмувала поставку винищувачів Gripen для України . Це пов'язано з тим, що зараз основна увага західних партнерів приділяється відправленню в Україну F-16. Данія може стати  першою країною, яка передасть Україні F-16 . Очікується, що вони постраплять на фронт вже у червні. Мова йде про 19 винищувачів.

У МО пояснили, чому українці отримують статус "у розшуку" в Резерв+

18:59:33

На сьогодні 4% військовозобов’язаних, котрі оновили дані про себе через додаток Резерв+ мають статус "у розшуку". Про це повідомили у Міністерстві оборони на запит Української правди.   Відомство виправило помилки у реєстрі Оберіг" тож частина військовозобов’язаних, які мали безпідставний статус "у розшуку" втратять його після оновлення.   "Якщо статус "у розшуку" не зник, то для з’ясування причин наявності цього статусу військовозобов’язаний має з’явитися до ТЦК та СП, в якому він стоїть на обліку", - зазначили в Міноборони.   У відомстві також роз'яснили, у яких випадках військовозобов'язані отримують статус "у розшуку" в реєстрі Оберіг. Такий статус мають ті, хто порушив правила військового обліку.   Серед прикладів порушення правил наводяться такі ситуації:

Іспанія доєдналася до IT-коаліції з допомоги України

17:56:05

  Іспанія долучиться до ІТ-коаліції в межах Контактної групи з питань оборони України (Рамштайн). Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони в п'ятницю, 31 травня.   На засіданні в Таллінні учасники ІТ-коаліції та спостерігачі підбили підсумки перших поставок обладнання Україні та оголосили про нові внески. Вони також підтвердили нові внески у розмірі 22 мільйонів євро від Люксембургу, Ісландії, Естонії та Бельгії.   Заступниця міністра оборони Естонії Туулі Дунетон зазначила, що 2 мільйони євро естонського внеску будуть використані для розвитку системи Оберіг, що забезпечує процес обліку військовозобов'язаних в Україні.   Перед засіданням ІТ-коаліції представники Міністерства оборони України презентували партнерам систему ситуаційної обізнаності DELTA.   ІТ-коаліція - це спеціальна група держав у межах Контактної групи з питань оборони України під керівництвом Естонії та Люксембургу. Її метою є підтримка Міноборони України та Збройних сил України у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки.   Наразі до складу коаліції входять 12 держав: Естонія та Люксембург, як країни-лідери, Бельгія, Велика Британія, Данія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди, Японія та Україна. Україні передали обладнання на 900 тисяч євро в межах ІТ-коаліції