У Метінвесті розповіли про зміну своїх пріоритетів в Україні
"Зелена" стратегія передбачає модернізацію меткомбінатів Каметсталі й Запоріжсталі, зазначив гендиректор холдингу.
З 2014 року група компаній Метінвест втратила шість потужних підприємств. Їй довелося перебудовути логістичні ланцюги та змінити пріоритети у своїй дяльності. Про це написав у своїй колонці генеральний директор холдингу Юрій Риженков.
"Ще на початку війни на сході головний офіс компанії Метінвест переїхав з Донецька до Києва. У 2017 році компанія втратила Єнакіївський металургійний завод, Харцизький трубний завод і Краснодонвугілля. А у 2022 році росіяни знищили два найбільші комбінати групи в Маріуполі – Азовсталь та ММК імені Ілліча. Під окупацією опинився й Авдіївський коксохімічний завод. Це стало потужним ударом для Метінвесту", – розповів Риженков.
За його словами, під час війни пріоритети компанії суттєво змінилися: якщо до повномасштабного вторгнення Метінвест виділяв гроші на соціальну інфраструктуру, освіту, спорт і культуру, то зараз – підтримує армію, надає гуманітарну допомогу та опікується співробітниками, ветеранами і безпекою громад. За два останні роки в умовах війни компанії вдалося налагодити виробництво близько 50 видів нових продуктів
Риженков зазначив, що зростання виробничих потужностей та експорту позначилося на сплаті податків: за два роки Метінвест сплатив понад 35 млрд грн податків і зборів до держбюджету, а за I квартал 2024 року – подвоїв показники минулого року.
"Наступне ж десятиліття стане періодом інновацій. Метінвест зміг не просто пристосуватися до роботи під час війни, а й будує плани на безвуглецеве майбутнє – зокрема, завод із виробництва "зеленої" сталі в Італії. Він має компенсувати втрату маріупольського виробництва, і збільшити завантаженість українських гірничо-збагачувальних комбінатів. Крім того, він стане пілотним проєктом для майбутньої "зеленої" трансформації підприємств компанії в Україні", – написав Риженков.
Він зазначив, що "зелена" стратегія Метінвесту передбачає модернізацію меткомбінатів Каметсталі й Запоріжсталі, а ГЗК планується переобладнати під виробництво високоякісних окатків. Це потребуватиме значних інвестицій у перспективі 5‑10 років після завершення війни.
"Модернізовані підприємства потребуватимуть працівників із високою кваліфікацією. У компанії бачать металургів майбутнього, що керуватимуть великими програмованими машинами, як сучасні оператори дронів. Тому вже два роки працює власний університет компанії Метінвест Політехніка, який цього року випустив перших фахівців. Освіта європейської якості стане значним внеском у розвиток молодих людей, орієнтованих на відбудову України", – резюмував Риженков.
Нагадаємо, у минулому році Метінвест приєднався до проєкту "зеленого" переходу України. Меморандум про партнерство був підписаний на конференції з відновлення України, яка проходила в Лондоні.
Також повідомлялося, що у майбутньому Метінвест планує виробляти вуглецево-нейтральну сталь в Маріуполі.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp