Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

В Україні з’явилися дві нові потужні газові свердловини

19:21:29

Укргазвидобування ввело в експлуатацію ще дві високодебітні свердловини на одному із найглибших родовищ на сході України. Про це повідомила пресслужба Нафтогазу у вівторок, 14 травня. Сумарно свердловини дають 390 тис. кубометрів газу на добу: 270 тис. кубометрів та 120 тис. кубометрів.   Вони пробурені на одному родовищі, на одному пласті та майже одночасно. Свердловини також мають відносно однакову глибину - 6 км 200 м та 6 км 225 м.   Зазначається, що раніше буріння таких свердловин тривало від двох до трьох років. Ці ж були готові за вісім місяців. Роботи на родовищі тривають і незабаром буде закінчено бурінням наступну оціночно-експлуатаційну свердловину. Нагадаємо, раніше в Україні запустили газову свердловину з добовим дебітом близько 400 тисяч кубометрів газу. У січні вперше за історію Укргазвидобування видобуток із нових свердловин перевищив мільярд кубометрів на рік .

Україна та Люксембург розпочали переговори щодо безпекової угоди

19:02:10

Україна та Люксембург розпочали двосторонні переговори про укладення угоди щодо співробітництва у сфері безпеки та довгострокову підтримку. Про це повідомила пресслужба Офісу президента у вівторок, 14 травня. Про початок роботи над документом домовилися президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Люксембургу Люк Фріден під час телефонної розмови напередодні.   Сьогоднішній раунд перемовин провів заступник очільника Офісу президента Ігор Жовква.   "Ми вдячні Люксембургу за незмінну підтримку та прояв лідерства, зокрема в таких питаннях, як співголовування в ІТ-коаліції, військова допомога, підтримка членства України в ЄС і НАТО. Переконаний, усе це буде відображено в нашій безпековій угоді", - зазначив Жовква.   Сторони ґрунтовно опрацювали текст проєкту угоди, обговорили зміст окремих положень та узгодили подальші кроки. Вже за результатами першого раунду вони відзначили суттєвий прогрес на шляху до підписання документа.

У Грузії опозиційні депутати оголосили бойкот парламенту

18:52:30

Опозиційні парламентські фракції Єдиний національний рух (ЄНР) і Лело у парламенті Грузії  оголосили бойкот парламентській роботі у зв'язку з ухваленням закону про "іноагентів". Про це повідомляє видання NewsGeorgia у вівторок, 14 травня.   Член фракції ЄНР Леван Бежашвілі заявив, що в режим бойкоту переходить більшість опозиційних депутатів. "Найближчим часом разом із представниками і парламентської, і непарламентської опозиції ми представимо громадськості остаточний план дій", - сказав він.   Представниця фракції Лело Анна Нацвлішвілі заявила, що члени її фракції не бачать сенсу продовжувати роботу в парламенті.   "Майбутнє Грузії в НАТО і Євросоюзі", - сказала вона.   Нагадаємо, сьогодні парламент Грузії ухвалив у третьому, остаточному читанні закон про прозорість іноземного впливу. Під час розгляду закону суперечки між депутатами переросли у сутички . 

За добу росіяни скинули на Бєлгородську область дві авіабомби - ЗМІ

18:24:02

Повітряно-космічні сили Росії в понеділок, 13 травня, впустили на Бєлгородську область дві авіабомби. Про це повідомив російський незалежний Telegram-канал Astra. Так, 13 травня в полі поряд із селом Варварівка знайшли авіабомбу ФАБ-500, що впала. За даними журналістів, вона знову "нештатно" зійшла під час роботи ПКС РФ. Постраждалих не було.   Цього ж дня за пів кілометра від села Микільське знайшли ще одну авіабомбу - ФАБ-250. Обійшлося без постраждалих.   "Знищити боєприпаси, що "нештатно" зійшли, не долетіли до України, повинні сьогодні", - йдеться в повідомленні.   Зазначається, що 10-11 травня ЗС РФ впустили на Білгородську область п'ять авіабомб. За останні три місяці на російські та окуповані українські регіони ПКС РФ скинули щонайменше 32 ФАБів .   Нагадаємо, 4 травня  російський літак скинув на Бєлгород ФАБ-500 , внаслідок чого семеро людей дістали поранень, понад 30 домів та 10 автомобілів пошкоджені.