Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У ЦНС розповіли, як Кремль мотивує росіян воювати проти України

16:26:17

Кремль обіцяє майбутнім загарбникам по два гектари окупованої української землі у Донецькій та Херсонській областях кожному. Головною умовою є вступ до лав армії РФ з подальшою їх відправкою на війну в Україну. Про це повідомляє пресслужба Центру національного спротиву в понеділок, 13 травня.   "Кремль вирішив як ще заохотити свій люд іти воювати в Україну. Тепер окупанти будуть роздавати по два гектари української землі кожному учаснику "СВО". Насамперед йде мова про південні частини Донеччини та Херсонщину", - йдеться в повідомленні.   Зазначається, що нещодавно на тимчасово окупованих територіях України запрацювали "державні житлові інспекції", метою яких є виявлення порожніх квартир, чи квартир чиї власники покинули регіон. Надалі такі квартири оголошують "безгосподарчими" та "націоналізують".   Однак окупанти не встигають отримати свої обіцяні "нагороди" як у випадку із житлом, так і з землею. Натомість землі та нерухомість продають за великі гроші.   "У Кремлі дуже добре знають, що тривалість життя російського м’яса не перевищує восьми тижнів", - пояснюють у Центрі. Нагадаємо, за даними партизанського руху АТЕШ, у наступі на Харківську область російські загарбники залучили африканський корпус найманців . Окупанти забирають житло навіть у тих, хто отримав паспорт РФ - ЦНС

У Чорнобильській зоні від російської міни загинув червонокнижний кінь

15:54:41

У Чорнобильській зоні на російській міні підірвався дикий кінь породи Пржевальського, занесений до Червоної книги України. Про це  повідомила  пресслужба ДПСУ в понеділок, 13 травня.   Тварина загинула на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, що перебував під окупацією російських військ у 2022 році.   Прикордонники почули вибух міни під час виконання завдань в межах зони відчуження. Перевіряючи ділянку за допомогою дрона, вони помітили на природоохоронній території загиблого коня.   Прикордонники акустично задокументували факт мінного вибуху в межах зони відчуження ЧАЕС. Як з’ясувалось, на міні підірвався дикий кінь породи Пржевальського, про що поінформовано відповідні організації.   Кінь Пржевальського - це останній вид диких коней на Землі. Він вважається зниклим у природі (у Європі з ХІХ століття, в Азії - з ХХ століття). Це єдиний представник ряду конеподібних у дикій фауні України, табуни яких були акліматизовані у Чорнобильській зоні відчуження. Нагадаємо, раніше у Бериславському районі Херсонщини  під час польових робіт на російській міні підірвався тракторист .

На Харківщині росіяни взяли у полон цивільних

15:32:09

Російські війська продовжують обстрілювати Вовчанськ, є постраждалі. Про це  повідомила пресслужба Харківська обласна військова адміністрація в понеділок, 13 травня.   Зазначається, що у Вовчанськ внаслідок сьогоднішніх обстрілів попередньо відомо про трьох постраждалих. Окрім того, у Липцях через обстріли, за попередніми даними, постраждала жінка (1953 р.н.), її шпиталізували. Тим часом пресслужба Харківської обласної прокуратури повідомляє , що окупанти під час наступу взяли в полон цивільних із Вовчанської громади і продовжують утримувати частину з них.   За даними слідства, у Вовчанській громаді під час наступальних дій росіяни насильно утримували та продовжують утримувати людей у підвалі. Місцевих жителів помістили до приміщення 11 травня.   У прокуратурі зазначили, що деяким людям 13 травня вдалося втекти та дістатись до волонтерів. Наразі вони перебувають у безпеці.   Потерпілі розповіли, що під час перебування у підвалі чули розмови російських військовослужбовців про те, що мирне населення потрібно розстріляти. Також людей примушували надавати окупантам медичну допомогу.   Розпочато розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни. Нагадаємо, 10 травня росіяни  почали наступ на півночі Харківської області . Вони захопили декілька сіл у "сірій зоні". Ведуться  бої за прикордонне місто Вовчанськ .