Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Україна обговорила з Китаєм формулу миру

22:14:42

Перший заступник міністра закордонних справ України Андрій Сибіга зустрівся із послом Китаю в Україні Фань Сяньжунем. Однією із тем обговорень стала участь КНР у саміті миру. Про це повідомила пресслужба МЗС в понеділок, 22 квітня.   "Сторони обговорили питання активізації українсько-китайського політичного діалогу, перспективи участі Китаю у реалізації формули миру президента України Володимира Зеленського та у першому інавгураційному саміті миру у Швейцарії", - йдеться у заяві.   Сибіга та посол Китаю дійшли згоди, що важливо дотримуватися принципів Статуту ООН, міжнародного права та взаємної поваги до суверенітету та територіальної цілісності.   Заступник глави МЗС відзначив зростання обсягів торгівлі між Китаєм та Україною, яке досягло 12,8 млрд доларів у 2023 році. Також сторони обмінялися думками щодо розширення співробітництва у агропромисловій сфері.

Зеленський зустрівся з делегацією Конгресу США

21:59:34

Президент Володимир Зеленський у Києві провів зустріч з двопартійною делегацією Конгресу США. Про це глава держави  повідомив у Telegram в понеділок, 22 квітня.   "Зустрівся з двопартійною делегацією Конгресу США. Дякую за цей візит після дуже потужного та критично важливого для нас рішення. Народ України розраховував на це рішення. Ми раді, що США лишаються з Україною, що ви лишаєтеся нашим основним потужним союзником", - сказав президент.   За його словами, під час зустрічі йшлося про макрофінансову підтримку, військову допомогу, зокрема потребу в артилерійських снарядах, ракетах дальнього радіуса дії, засобах РЕБ і БПЛА, бойовій авіації та про підтримку в розвитку української оборонної промисловості.   "Також поспілкувалися про конфіскацію заморожених активів російських терористів, підтримку України на шляху до НАТО, безпекові гарантії, Українську формулу миру та участь США в першому інавгураційному Саміті миру", - зазначив Зеленський.

Китай різко підняв ціни на свої машини у Росії

21:29:52

Середня ціна нового китайського автомобіля в Росії досягла 3,06 млн рублів (32 000 доларів). У перші три місяці 2024 року подорожчання становило 9,3% рік до року, що перевищило офіційний рівень інфляції в 7,2%. Про це повідомляють російські ЗМІ в понеділок, 22 квітня.   Найсильніше - на 53% - зросла ціна на моделі GAC, які стали коштувати 4,3 млн рублів. Слідом йде Geely: автомобілі цього виробника додали 20,4% і в середньому їх можна купити у РФ за 3,5 млн рублів. Машини бренду Chery подорожчали на 13,3% і тепер оцінюються в 3,2 млн рублів.   Не показав істотного зростання тільки Haval, який має виробництво в Тульській області: автомобілі цієї марки, як і раніше, обходяться приблизно у 2,6 млн рублів.   У першому кварталі кількість нових китайських автомобілів на Авіто Авто збільшилася на 266,6% рік до року. За приростом пропозицій лідирують Chery (+18,5%), Geely (+15,5%) і Haval (+15,1%).   Попри подорожчання, попит на нові автомобілі китайських брендів у Росії у третьому кварталі зріс на 158%.   Найбільшою популярністю у росіян користуються марки Chery (14,7%), Haval (14,5%) і Geely (14,2%). У топ-5, що охоплює як нові, так і старі машини, також увійшли Omoda (7,9%) і Jetour (5%).   Минулого року на китайські бренди припала приблизно половина продажів нових автомобілів у Росії.  В грудні частка "китайців" перевищила 60% і становила понад 119,45 тис проданих машин. В десятці найпопулярніших виявилися вісім китайських марок. У 2024 році виробники з Китаю мають намір продати у РФ майже 1,2 млн автомобілів.  Як повідомлялося,  продажі китайських автомобілів в Росії досягли піку . РФ стала найбільшим експортним ринком Китаю для автомобілів. 

Нова допомога Україні буде "дуже скоро" - Держдеп

20:35:45

Новий пакет американської військової допомоги Україна отримає "дуже скоро" після завершення його схвалення в Конгресі. Про це заявив помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джеймс О’Браєн, передає  Європейська правда.   За його словами, нова військова допомога від США буде в Україні "дуже скоро, щойно Сенат закінчить свою роботу" і президент Джо Байден підпише відповідний закон. Посадовець Держдепу відмовився уточнювати, що саме може бути в цьому пакеті, але наголосив, що йдеться про "суттєву допомогу, яка потрібна Україні на полі бою для досягнення успіху".   "У законопроєкті є пункти про посилення протиповітряної оборони. Йдеться не лише про Patriot. Йдеться також про системи, які вражають безпілотники, повільні ракети та інші засоби, якими Росія намагається атакувати. Отже, будуть засоби, які допоможуть у цьому", - зазначив О’Браєн. Помічник держсекретаря США також додав, що попри затримки з ухваленням додаткового фінансування для допомоги Україні, Штати в останні тижні надсилали Києву певну військову допомогу, реагуючи на ситуацію на полі бою.   О’Браєн пояснив, що кілька тижнів тому США оголосили про надання додаткового пакета озброєнь, але не уточнив, про яку саме зброю йдеться.   За словами посадовця Держдепу, цей пакет допоміг відповісти на певні можливості Росії як вести безперешкодний вогонь з великої відстані, так і атакувати хвилями людей вздовж фронту. Нагадаємо, 20 квітня Палата представників американського Конгресу прийняла  законопроєкт про надання майже 61 млрд доларів допомоги Україні . Більша частина цієї величезної суми піде на військову підтримку.