Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Зеленський зустрівся з делегацією Конгресу США

21:59:34

Президент Володимир Зеленський у Києві провів зустріч з двопартійною делегацією Конгресу США. Про це глава держави  повідомив у Telegram в понеділок, 22 квітня.   "Зустрівся з двопартійною делегацією Конгресу США. Дякую за цей візит після дуже потужного та критично важливого для нас рішення. Народ України розраховував на це рішення. Ми раді, що США лишаються з Україною, що ви лишаєтеся нашим основним потужним союзником", - сказав президент.   За його словами, під час зустрічі йшлося про макрофінансову підтримку, військову допомогу, зокрема потребу в артилерійських снарядах, ракетах дальнього радіуса дії, засобах РЕБ і БПЛА, бойовій авіації та про підтримку в розвитку української оборонної промисловості.   "Також поспілкувалися про конфіскацію заморожених активів російських терористів, підтримку України на шляху до НАТО, безпекові гарантії, Українську формулу миру та участь США в першому інавгураційному Саміті миру", - зазначив Зеленський.

Китай різко підняв ціни на свої машини у Росії

21:29:52

Середня ціна нового китайського автомобіля в Росії досягла 3,06 млн рублів (32 000 доларів). У перші три місяці 2024 року подорожчання становило 9,3% рік до року, що перевищило офіційний рівень інфляції в 7,2%. Про це повідомляють російські ЗМІ в понеділок, 22 квітня.   Найсильніше - на 53% - зросла ціна на моделі GAC, які стали коштувати 4,3 млн рублів. Слідом йде Geely: автомобілі цього виробника додали 20,4% і в середньому їх можна купити у РФ за 3,5 млн рублів. Машини бренду Chery подорожчали на 13,3% і тепер оцінюються в 3,2 млн рублів.   Не показав істотного зростання тільки Haval, який має виробництво в Тульській області: автомобілі цієї марки, як і раніше, обходяться приблизно у 2,6 млн рублів.   У першому кварталі кількість нових китайських автомобілів на Авіто Авто збільшилася на 266,6% рік до року. За приростом пропозицій лідирують Chery (+18,5%), Geely (+15,5%) і Haval (+15,1%).   Попри подорожчання, попит на нові автомобілі китайських брендів у Росії у третьому кварталі зріс на 158%.   Найбільшою популярністю у росіян користуються марки Chery (14,7%), Haval (14,5%) і Geely (14,2%). У топ-5, що охоплює як нові, так і старі машини, також увійшли Omoda (7,9%) і Jetour (5%).   Минулого року на китайські бренди припала приблизно половина продажів нових автомобілів у Росії.  В грудні частка "китайців" перевищила 60% і становила понад 119,45 тис проданих машин. В десятці найпопулярніших виявилися вісім китайських марок. У 2024 році виробники з Китаю мають намір продати у РФ майже 1,2 млн автомобілів.  Як повідомлялося,  продажі китайських автомобілів в Росії досягли піку . РФ стала найбільшим експортним ринком Китаю для автомобілів. 

Нова допомога Україні буде "дуже скоро" - Держдеп

20:35:45

Новий пакет американської військової допомоги Україна отримає "дуже скоро" після завершення його схвалення в Конгресі. Про це заявив помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джеймс О’Браєн, передає  Європейська правда.   За його словами, нова військова допомога від США буде в Україні "дуже скоро, щойно Сенат закінчить свою роботу" і президент Джо Байден підпише відповідний закон. Посадовець Держдепу відмовився уточнювати, що саме може бути в цьому пакеті, але наголосив, що йдеться про "суттєву допомогу, яка потрібна Україні на полі бою для досягнення успіху".   "У законопроєкті є пункти про посилення протиповітряної оборони. Йдеться не лише про Patriot. Йдеться також про системи, які вражають безпілотники, повільні ракети та інші засоби, якими Росія намагається атакувати. Отже, будуть засоби, які допоможуть у цьому", - зазначив О’Браєн. Помічник держсекретаря США також додав, що попри затримки з ухваленням додаткового фінансування для допомоги Україні, Штати в останні тижні надсилали Києву певну військову допомогу, реагуючи на ситуацію на полі бою.   О’Браєн пояснив, що кілька тижнів тому США оголосили про надання додаткового пакета озброєнь, але не уточнив, про яку саме зброю йдеться.   За словами посадовця Держдепу, цей пакет допоміг відповісти на певні можливості Росії як вести безперешкодний вогонь з великої відстані, так і атакувати хвилями людей вздовж фронту. Нагадаємо, 20 квітня Палата представників американського Конгресу прийняла  законопроєкт про надання майже 61 млрд доларів допомоги Україні . Більша частина цієї величезної суми піде на військову підтримку.

Зеленський провів телефонну розмову з Байденом

20:12:12

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з американським лідером Джо Байденом щодо виділення допомоги для України, зокрема, йшлося про вміст майбутнього оборонного пакета. Про це глава держави повідомив у Telegram в понеділок, 22 квітня.   Байден запевнив, що в разі схвалення законопроєкту Сенатом США негайно підпише закон.    "Вдячний Джо Байдену за неослабну підтримку України та за справжнє глобальне лідерство. Я також відзначив двопартійну підтримку законопроєкту та особисту роль спікера Майка Джонсона і лідера меншості Хакіма Джеффріса", - розповів Зеленський.    Лідери обговорили перший пакет оборонної допомоги після ухвалення закону.    "Маю запевнення президента, що він буде швидким та потужним і посилить наші протиповітряні, далекобійні й артилерійські спроможності", - зауважив український лідер.   Також Зеленський відзначив, що рішення Палати представників США щодо конфіскації російських активів посилає "потужний сигнал" усім партнерам України.   Президент розповів Байдену про російські повітряні атаки, зокрема, про удар по харківській телевежі, що стався "буквально за кілька хвилин до розмови". "Це чіткий намір Росії зробити місто непридатним для життя", - заявив Зеленський.   Під час розмови йшлося і про підписання двосторонньої безпекової угоди та підготовку до майбутнього Саміту миру. Нагадаємо, 20 квітня Палата представників американського Конгресу прийняла  законопроєкт про надання майже 61 млрд доларів допомоги Україні . Більша частина цієї величезної суми піде на військову підтримку.

Суд знову зменшив заставу Коломойському

20:03:25

Шевченківський районний суд Києва 22 квітня продовжив термін запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою бізнесмена Ігоря Коломойського до 2 червня, але знову зменшив альтернативу застави - з 2,4 млрд грн до 1,96 млрд грн. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на одну зі сторін засідання.   Зазначається, що суд знову відхилив пропозицію відпустити Коломойського на поруки народного депутата й відмовити в арешті через стан здоров'я, задовольнивши вимоги прокурора Офісу генпрокурора Сергія Дем'янчука, який представляє сторону обвинувачення. Нагадаємо, у лютому суд залишив Коломойського під вартою ще на два місяці, до 25 квітня. Крім цього, суд в черговий раз зменшив розмір застави на 150 млн грн, до 2,4 млрд грн . У вересні 2023 року її максимальний розмір складав майже 3,9 млрд грн.   У вересні 2023 року Служба безпеки, Бюро економічної безпеки та Офіс генпрокурора вручили Коломойському підозру за статтями: шахрайство та легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. Згодом Коломойський отримав ще дві підозри: про виведення з Приватбанку загалом 15 млрд грн.

Окупанти 14 разів намагалися атакувати на Лиманському напрямку

19:47:56

Протягом доби на фронті зафіксовано 62 бойових зіткнення. На Лиманському напрямку відбито 14 атак російських військ, на Бахмутському - 12, на Авдіївському - 10. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в вечірньому зведенні в понеділок, 22 квітень.   Загалом війська РФ завдали чотири ракетних та 58 авіаційних ударів, здійснили 100 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах.  На Куп’янському напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів. На Лиманському напрямку Силами оборони відбито 14 атак в районах Новоєгорівки, Серебрянського лісництва на Луганщині та населених пунктів Терни і Торське Донецької області.    На Бахмутському напрямку відбито 12 атак в районах населених пунктів Золотарівка, Спірне, Виїмка, Часів Яр, Іванівське, Кліщіївка, Андріївка Донецької області, де ворог намагався покращити тактичне положення.    На Авдіївському напрямку захисниками відбито 10 атак в районах населених пунктів Новобахмутівка, Семенівка, Уманське, Яснобродівка та Нетайлове Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, намагався витіснити підрозділи ЗСУ із займаних рубежів.   На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати окупантів в районах населених пунктів Георгіївка, Новомихайлівка, Урожайне Донецької області, де загарбники 12 разів намагалися прорвати оборону.   На Оріхівському напрямку ворог, за підтримки авіації, один раз атакував позиції українських захисників в районі Старомайорського Донецької області.    На Херсонському напрямку противник не відмовляється від наміру витіснити підрозділи ЗСУ з плацдармів на лівобережжі Дніпра. Так, протягом доби здійснив чотири безуспішних атаки в районі населеного пункту Кринки Херсонської області.    Протягом доби авіація Сил оборони завдала ударів по двох зенітно-ракетних комплексах та 13 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.   Підрозділами ракетних військ завдано ураження по пункту управління, двох засобах ППО та району зосередження особового складу противника.  Нагадаємо, минулої доби ЗСУ ліквідували 730 окупантів . З початку повномасштабної війни проти України армія Росії втратила 460 260 військових.

Названо дату наступного засідання у форматі Рамштайн

19:26:15

Наступна зустріч Контактної групи з оборони України у форматі Рамштайн планується на 26 квітня у форматі відеоконференції. Про це повідомила  очільниця Міноборони Нідерландів Кайса Оллонгрен перед спільним засіданням міністрів закордонних справ і оборони країн ЄС у Люксембурзі 22 квітня.   Міністерка відзначила, що попереду "важливий тиждень", нагадавши, що 19 квітня відбулася зустріч Ради Україна-НАТО.    "Сьогодні у нас ця зустріч, і наприкінці тижня буде зустріч формату Рамштайн. Тож це важливий тиждень. Усім потрібно активізувати зусилля", - сказала Оллонгрен.   Нагадаємо, засідання формату Рамштайн офіційно анонсував міністр оборони США Ллойд Остін ще наприкінці минулого тижня після зустрічі Ради Україна-НАТО. Нагадаємо, пріоритетними темами під час ювілейного 20-го засідання у форматі Рамштайн  в березні були боєприпаси, системи ППО, винищувачі F-16, а також дрони. "Україні не дадуть програти". Ювілейний Рамштайн