Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Збагатився на 150 млн: справу ексвійськкома Одещини передали до суду

11:39:29

Працівники Державного бюро розслідувань завершили розслідування щодо незаконного збагачення колишнього начальника Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Євгена Борисова. Про це повідомила пресслужба ДБР в понеділок, 15 квітня.   У ході розслідування було встановлено факти придбання членами сім’ї фігуранта дороговартісних автомобілів на території України з подальшим переміщенням за кордон, а також факти придбання елітної нерухомості за кордоном, загалом на суму понад 190 млн гривень.   Різниця між вартістю набутих активів та законними доходами Борисова та членів його сімʼї складає понад 140 мільйонів гривень. Походження цих коштів не підтверджується жодними документами.   Борисов підозрюється у незаконному збагаченні. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.   Нагадаємо, під час досудового розслідування ДБР зібрало величезний власний масив доказової бази. Вивчались повідомлення ЗМІ й матеріали Національного агентства з питань запобігання корупції, яке також виявило ознаки незаконного збагачення у колишнього одеського воєнкома на понад 188 млн гривень .

Ізраїль визначиться з відповіддю Ірану найближчим часом

11:10:10

Влада Ізраїлю вивчає широкий спектр варіантів щодо відповіді Ірану на атаку. Рішення буде прийняте найближчим часом. Про це заявив речник Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) Пітер Лернер, передає ABC News.   За його словами, військові представили широкий спектр варіантів відповіді на ракетний удар Ірану. Відповідь Ізраїля може бути ударом або без удару. Зокрема обидва варіанти містять багато різних сценаріїв.   Уряд країни прийме рішення щодо подальших кроків сьогодні, 15 квітня, або протягом найближчих днів.   Нагадаємо, в ніч проти 14 квітня Іран масовано атакував Ізраїль , застосувавши сотні безпілотників і ракет. Після атаки в ЦАХАЛ заявили, що майже всі повітряні цілі були збиті, а збиток від атаки був незначним. У Тегерані назвали атаку "успішною" і застерегли Ізраїль , щоб він не вдавався до удару у відповідь.   Атака Ірану стала відповіддю на удар Ізраїля по посольству Ірану в Сирії, внаслідок чого загинули декілька генералів.

Половина ракет, якими Іран атакував Ізраїль, вийшла з ладу - ЗМІ

10:49:01

Щонайменше половина балістичних ракет, запущених Іраном по Ізраїлю під час масованої атаки 14 квітня, вийшла з ладу. Про це повідомляє  ABC News в понеділок, 15 квітня. Зазначається, що одиниці озброєння або не вилетіли при запусках, або зазнали невдачі чи краху в польоті, або розбилися, не досягнувши своїх цілей.   Дані про таке співвідношення ракет, які при атаці по Ізраїлю виявилися виведеними з ладу, журналістам підтвердили двоє американських офіційних осіб.   Перед тим високопоставлений чиновник США розповів ABC News, що серед понад 300 безпілотників, крилатих і балістичних ракет було від 115 до 135 балістичних ракет, запущених по Ізраїлю.   Це означає, що лише половина балістичних ракет, запущених Іраном, мала бути збита протиповітряною обороною Ізраїля та інших країн. Нагадаємо, у ніч проти 14 квітня Іран випустив по території Ізраїлю понад 300 ракет і дронів,  99% яких було перехоплено  силами ППО.

РФ і Китай торгують міддю під виглядом брухту, щоб уникнути санкцій - ЗМІ

10:25:17

  Російська мідна компанія (РМК) і китайські фірми ухиляються від податків і обходять наслідки західних санкцій, торгуючи новою мідною катанкою, замаскованою під брухт. Про це повідомляє Reuters в понеділок, 15 квітня.   За словами джерел видання, мідну катанку подрібнював посередник у віддаленому Сіньцзян-Уйгурському районі, щоб її важко було відрізнити від брухту, що давало змогу експортерам та імпортерам отримувати вигоду від різниці в тарифах, що застосовуються до брухту і нового металу.   У грудні 2023 року російське експортне мито на мідну катанку становило 7%, що нижче за 10%-ве мито на брухт. Імпорт мідної катанки в Китай оподатковується в розмірі 4%, а на імпорт російського брухту мито не поширюється.   Продажі нового металу, замаскованого під брухт, що почалися в грудні, відображаються в розбіжності між китайськими та російськими даними.   Дані китайської митниці свідчать про те, що з грудня Китай закупив значно більше мідного брухту в Росії, в той час, як російські дані, отримані Reuters від постачальника комерційних даних, свідчать про те, що обсяг брухту, що експортується до країни, яка є найбільшим торговим партнером, був незначним.   Раніше повідомлялося, що Китай почав захищати внутрішній ринок від російського вугілля , що ринув туди після введення європейського ембарго, і згортати роботу з компаніями, які потрапили під санкції США. Китайська фірма закупила у РФ мідь із окупованого регіону України - ЗМІ

ОК Захід отримав нового командувача

09:58:36

Командувачем військ оперативного командування Захід призначено бригадного генерала Володимира Шведюка. Про це йдеться на сторінці командування у Facebook у понеділок, 15 квітня.   "Відсьогодні, маю за честь очолити, без перебільшень, одне із найпотужніших військових з’єднань Збройних Сил України. Дуже вдячний за довіру командуванню, яке поклало на мене цю відповідальну місію. Це велика честь і привілей, і я розумію, що воно несе за собою велику відповідальність перед вами, перед нашими військовими частинами і перед Україною", - сказав він. Володимир Шведюк народився 23 червня 1969 року у Вінницькій області, в сім'ї військовослужбовця.  Закінчив у 1999−2001 та 2019−2021 році - Національну академію оборони України.   До березня 2022 обіймав посаду заступника командувача сил ТРО ЗСУ, з березня 2022 - начальник штабу угруповання Об'єднаних сил.   Брав участь у російсько-українській війні та відбитті російського повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.   Нагадаємо, 11 квітня повідомлялось, що командувачів оперативних командувань Південь і Захід Андрія Ковальчука та Сергія Літвінова перевели на інші посади у межах просування по службі. Як відомо, 8 лютого президент Володимир Зеленський звільнив Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ, а на його місце  призначив Олександра Сирського , який до цього очолював Сухопутні війська. Після цього у ЗСУ  відбулась низка відставок і нових призначень .