Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

РФ і Китай торгують міддю під виглядом брухту, щоб уникнути санкцій - ЗМІ

10:25:17

  Російська мідна компанія (РМК) і китайські фірми ухиляються від податків і обходять наслідки західних санкцій, торгуючи новою мідною катанкою, замаскованою під брухт. Про це повідомляє Reuters в понеділок, 15 квітня.   За словами джерел видання, мідну катанку подрібнював посередник у віддаленому Сіньцзян-Уйгурському районі, щоб її важко було відрізнити від брухту, що давало змогу експортерам та імпортерам отримувати вигоду від різниці в тарифах, що застосовуються до брухту і нового металу.   У грудні 2023 року російське експортне мито на мідну катанку становило 7%, що нижче за 10%-ве мито на брухт. Імпорт мідної катанки в Китай оподатковується в розмірі 4%, а на імпорт російського брухту мито не поширюється.   Продажі нового металу, замаскованого під брухт, що почалися в грудні, відображаються в розбіжності між китайськими та російськими даними.   Дані китайської митниці свідчать про те, що з грудня Китай закупив значно більше мідного брухту в Росії, в той час, як російські дані, отримані Reuters від постачальника комерційних даних, свідчать про те, що обсяг брухту, що експортується до країни, яка є найбільшим торговим партнером, був незначним.   Раніше повідомлялося, що Китай почав захищати внутрішній ринок від російського вугілля , що ринув туди після введення європейського ембарго, і згортати роботу з компаніями, які потрапили під санкції США. Китайська фірма закупила у РФ мідь із окупованого регіону України - ЗМІ

ОК Захід отримав нового командувача

09:58:36

Командувачем військ оперативного командування Захід призначено бригадного генерала Володимира Шведюка. Про це йдеться на сторінці командування у Facebook у понеділок, 15 квітня.   "Відсьогодні, маю за честь очолити, без перебільшень, одне із найпотужніших військових з’єднань Збройних Сил України. Дуже вдячний за довіру командуванню, яке поклало на мене цю відповідальну місію. Це велика честь і привілей, і я розумію, що воно несе за собою велику відповідальність перед вами, перед нашими військовими частинами і перед Україною", - сказав він. Володимир Шведюк народився 23 червня 1969 року у Вінницькій області, в сім'ї військовослужбовця.  Закінчив у 1999−2001 та 2019−2021 році - Національну академію оборони України.   До березня 2022 обіймав посаду заступника командувача сил ТРО ЗСУ, з березня 2022 - начальник штабу угруповання Об'єднаних сил.   Брав участь у російсько-українській війні та відбитті російського повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.   Нагадаємо, 11 квітня повідомлялось, що командувачів оперативних командувань Південь і Захід Андрія Ковальчука та Сергія Літвінова перевели на інші посади у межах просування по службі. Як відомо, 8 лютого президент Володимир Зеленський звільнив Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ, а на його місце  призначив Олександра Сирського , який до цього очолював Сухопутні війська. Після цього у ЗСУ  відбулась низка відставок і нових призначень .

Байден та Конгрес дійшли згоди щодо допомоги Києву

09:24:46

Лідер більшості у Сенаті США, демократ Чак Шумер заявив про досягнення консенсусу щодо допомоги Україні та Ізраїлю. Про це повідомляє ABC News в понеділок, 15 квітня.   За його словами, відповідний консенсус був досягнутий під час недільної телефонної розмови президента Джо Байдена і лідерів Конгресу. "Цього тижня можна буде щось зробити, щоб допомогти обом країнам", - сказав Шумер.    Демократ пояснив, що найкращий варіант підтримати обидві держави - ухвалити в Палаті представників додаткову програму національної безпеки. Її вже схвалили у Сенаті.   Нагадаємо, 13 лютого Сенат США підтримав пакет, який передбачає понад 60 млрд доларів для України - переважно на військову допомогу, але спікер Палати представників Майк Джонсон не виніс його на голосування.   12 квітня спікер Палати Майк Джонсон зустрівся із кандидатом в президенти Дональдом Трампом. За підсумком зустрічі Трамп заявив, що не заперечує проти схвалення допомоги Україні, але тільки у вигляді позики .