Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Рада схвалила в першому читанні законопроєкт про перезавантаження БЕБ

12:34:49

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про перезавантаження Бюро економічної безпеки (БЕБ). Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram в четвер, 11 квітня.   З його словами, законопроєкт №10439 підтримали 264 парламентарі.   У проєкті враховані правки щодо обовʼязкової переатестації співробітників БЕБ та визначального голосу міжнародників при відборі кандидатів на посаду голови БЕБ.   Водночас у документі не врахована норма, що кандидатів має бути два, а не один. Також детально не прописані переатестація та процедура відбору.   "Все це є в зауваженнях бізнесу, МВФ та G7. Голова коаліції взяв на себе зобовʼязання це врахувати", - заявив Железняк.   Нагадаємо, в січні Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт щодо удосконалення роботи БЕБ . Закон про Бюро є частиною зобов’язань України в рамках програми з МВФ, структурний маяк - кінець червня 2024 року.   Згідно з меморандумом, українська влада обіцяє:  

В Україні зростає захворюваність на небезпечну хворобу

12:04:18

З початку 2023 року в Україні помітно зросла кількість випадків захворювання на кашлюк. Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я в четвер, 11 квітня. Протягом перших двох місяців 2024 року було зафіксовано 515 випадків цього захворювання, що порівняно з минулим роком, коли за цей же період було зареєстровано лише 27 випадків. Захворювання стосується переважно дітей, які складають 95,9% від усіх випадків, тоді як дорослі становлять лише 4,1%. Більшість захворілих - це діти дошкільного та молодшого шкільного віку. Однією з основних причин зростання кількості захворювань є значна кількість невакцинованих дітей.   Кашлюк є дуже заразним, він легко поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні.   Найбільш небезпечною хвороба є для немовлят, у яких може викликати апное - тимчасову зупинку дихання. Крім того, у новонароджених і немовлят хвороба може протікати важко, є високий ризик ускладнень та смерті.   Старші діти та дорослі зазвичай одужують від кашлюку, але хвороба є виснажливою та сильно ослаблює організм.   Кашлюк починається як ГРВІ. Через 5-8 днів з’являється нападоподібний спазматичний кашель аж до почервоніння обличчя, сльозотечі, кашель має характерний свист. Напади кашлю стаються частіше вночі, ніж удень, кашель може супроводжуватись гарячкою, нежитю та іншими ознаками ГРВІ.   У немовлят кашель може не проявлятись, але в них може ставатися зупинка дихання на короткий час, про що може свідчити посиніння обличчя.   Одужання починається через 4-8 тижнів, хворий починає рідше кашляти, приступи кашлю стають слабшими. Іноді період одужання може тривати від 2 до 6 місяців. За перших ознак сильного кашлю у немовлят та симптомів апное треба негайно звернутися до лікаря.   В МОЗ зазначили, що діти мають отримати чотири щеплення - у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. Також від кашлюку потрібно вакцинуватися вагітним жінкам у термін від 16 до 32 тижні вагітності незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві.  Нагадаємо, у січні-лютому  в Рівненській області зафіксували 111 випадків захворювання на кашлюк , що у 37 разів більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

У Росії школярку відправили до СІЗО за графіті Смерть режиму

11:39:31

Суд у російській Читі посилив запобіжний захід 17-річній школярці Любові Лізуновій, затриманій за графіті Смерть режиму . Дівчину перевели з домашнього арешту до СІЗО, повідомила Радіо Свобода.   Зазначається, що омський студент Олександр Снєжков, який проходить як другий обвинувачений у цій справі, повідомив про це у листі до активістки Анастасії Шевченко. "Любу теж заарештували. Закінчуватиме 10 клас у СІЗО", - написав Снєжков, який перебуває у слідчому ізоляторі в Омську із січня 2023 року. З чим пов'язана зміна запобіжного заходу Лізуновій не повідомляється.   За версією слідства, Снєжков і Лізунова в жовтні 2022 року намалювали в гаражному кооперативі в Читі графіті Смерть режиму . Після чого їх затримали співробітники ФСБ.   Молодим людям інкримінують три статті Кримінального кодексу РФ: заклики до здійснення терористичної діяльності та до екстремізму, а також вандалізм із мотиву політичної ненависті.   Крім того, їх підозрюють в адмініструванні Telegram-каналів, в яких в позитивному ключі згадувалися підпали військкоматів і диверсії на залізниці, а також протести проти війни в Україні.   Студент та школярка після затримання перебували під підпискою про невиїзд. А у грудня 2022 року Росфінмоніторинг вніс їх до реєстру осіб, причетних до терористичної або екстремістської діяльності. Раніше повідомлялося, що студент Московського державного університету назвав у гуртожитку мережу Wi-Fi Slava Ukraine!, після чого був заарештований на 10 діб .