Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

В Україні зростає захворюваність на небезпечну хворобу

12:04:18

З початку 2023 року в Україні помітно зросла кількість випадків захворювання на кашлюк. Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я в четвер, 11 квітня. Протягом перших двох місяців 2024 року було зафіксовано 515 випадків цього захворювання, що порівняно з минулим роком, коли за цей же період було зареєстровано лише 27 випадків. Захворювання стосується переважно дітей, які складають 95,9% від усіх випадків, тоді як дорослі становлять лише 4,1%. Більшість захворілих - це діти дошкільного та молодшого шкільного віку. Однією з основних причин зростання кількості захворювань є значна кількість невакцинованих дітей.   Кашлюк є дуже заразним, він легко поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні.   Найбільш небезпечною хвороба є для немовлят, у яких може викликати апное - тимчасову зупинку дихання. Крім того, у новонароджених і немовлят хвороба може протікати важко, є високий ризик ускладнень та смерті.   Старші діти та дорослі зазвичай одужують від кашлюку, але хвороба є виснажливою та сильно ослаблює організм.   Кашлюк починається як ГРВІ. Через 5-8 днів з’являється нападоподібний спазматичний кашель аж до почервоніння обличчя, сльозотечі, кашель має характерний свист. Напади кашлю стаються частіше вночі, ніж удень, кашель може супроводжуватись гарячкою, нежитю та іншими ознаками ГРВІ.   У немовлят кашель може не проявлятись, але в них може ставатися зупинка дихання на короткий час, про що може свідчити посиніння обличчя.   Одужання починається через 4-8 тижнів, хворий починає рідше кашляти, приступи кашлю стають слабшими. Іноді період одужання може тривати від 2 до 6 місяців. За перших ознак сильного кашлю у немовлят та симптомів апное треба негайно звернутися до лікаря.   В МОЗ зазначили, що діти мають отримати чотири щеплення - у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. Також від кашлюку потрібно вакцинуватися вагітним жінкам у термін від 16 до 32 тижні вагітності незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві.  Нагадаємо, у січні-лютому  в Рівненській області зафіксували 111 випадків захворювання на кашлюк , що у 37 разів більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

У Росії школярку відправили до СІЗО за графіті Смерть режиму

11:39:31

Суд у російській Читі посилив запобіжний захід 17-річній школярці Любові Лізуновій, затриманій за графіті Смерть режиму . Дівчину перевели з домашнього арешту до СІЗО, повідомила Радіо Свобода.   Зазначається, що омський студент Олександр Снєжков, який проходить як другий обвинувачений у цій справі, повідомив про це у листі до активістки Анастасії Шевченко. "Любу теж заарештували. Закінчуватиме 10 клас у СІЗО", - написав Снєжков, який перебуває у слідчому ізоляторі в Омську із січня 2023 року. З чим пов'язана зміна запобіжного заходу Лізуновій не повідомляється.   За версією слідства, Снєжков і Лізунова в жовтні 2022 року намалювали в гаражному кооперативі в Читі графіті Смерть режиму . Після чого їх затримали співробітники ФСБ.   Молодим людям інкримінують три статті Кримінального кодексу РФ: заклики до здійснення терористичної діяльності та до екстремізму, а також вандалізм із мотиву політичної ненависті.   Крім того, їх підозрюють в адмініструванні Telegram-каналів, в яких в позитивному ключі згадувалися підпали військкоматів і диверсії на залізниці, а також протести проти війни в Україні.   Студент та школярка після затримання перебували під підпискою про невиїзд. А у грудня 2022 року Росфінмоніторинг вніс їх до реєстру осіб, причетних до терористичної або екстремістської діяльності. Раніше повідомлялося, що студент Московського державного університету назвав у гуртожитку мережу Wi-Fi Slava Ukraine!, після чого був заарештований на 10 діб . 

В Українці під Києвом горить Трипільська ТЕС

11:14:10

Російські війська вночі 11 квітня атакували Трипільську теплоелектростанцію в місті Українка Київської області.  Військовий кореспондент Андрій Цаплієнко опублікував у Telegram відео масштабної пожежі на станції. "Внаслідок ракетної атаки пожежа на одній з найбільших в Україні ТЕС - Трипільській", - написав  журналіст.   Мер Українки Олександр Туренко на своїй сторінці у Facebook закликав мешканців міста щільно зачинити вікна аби не дихати шкідливими продуктами горіння. Він порадив зарядити усі пристрої і запастися водою. "Прошу всіх щільно зачинити вікна в своїх оселях, аби не дихати шкідливими продуктами горіння! Зарядіть всі пристрої, зробіть максимальні запаси води!" - написав він. Туренко зазначив, що обидва пункти незламності в Українці працюють цілодобово, та закликав при повітряних тривогах - перебувати в укриття!    "Це поки все, що можу сказати на даний час... Більш детально - згодом", - додав мер.

Суд зобов'язав УПЦ звільнити храми в Переяславі та Кам'янці-Подільському

10:55:31

Верховний суд зобов'язав Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП) звільнити приміщення релігійних споруд у Переяславі Київської області та Кам'янці-Подільському Хмельницької області. Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.   Зазначається, що 10 квітня Верховний суд у складі колегії Касаційного господарського суду підтримав рішення Господарського суду Київської області та постанову Північного апеляційного господарського суду у справі № 911/638/23. Релігійна громада УПЦ Свято-Михайлівської парафії м. Переяслава Київської області має добровільно передати Михайлівську церкву у користування Національному історико-етнографічному заповіднику Переяслав.   Крім того, Верховний суд відмовив у задоволенні касаційної скарги Релігійної громади УПЦ у справі 924/318/23, що стосувалася скасування рішень попередніх інстанцій. Суд зобов’язав релігійну організацію Камʼянець-Подільської Свято-Миколаївської парафії Камʼянець-Подільської Єпархії УПЦ м. Камʼянець-Подільський Хмельницької області звільнити будівлю церкви та передати її Національному історико-архітектурному заповіднику Камʼянець.   Рішення суду є остаточним та підлягає примусовому виконанню у встановлений законом спосіб. Нагадаємо, раніше Верховний Суд вперше ухвалив рішення, що визнає законним перехід релігійної громади з УПЦ МП до Православної церкви України (ПЦУ) . У державну власність повернуто стародавній собор у Каневі