Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Південна Корея надасть Україні допомогу у понад $2 млрд

21:37:46

Україна отримає 2,1 млрд доларів пільгових кредитів від Південної Кореї, які будуть спрямовані на проєкти відновлення. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки України у вівторок, 2 квітня.   "Це кошти від Фонду економічного розвитку та співробітництва (EDCF). Вони надходитимуть протягом наступних п’яти років", - йдеться у повідомленні.   Згідно з умовами угоди, уряди Південної Кореї та України мають визначити проєкти-кандидати у тісній співпраці один з одним. Деталі кожного окремого проєкту, сума та умови кредитування будуть визначені в окремих кредитних угодах, укладених між Експортно-імпортним банком Кореї та позичальником. Нагадаємо, за даними ЗМІ, торік  Південна Корея таємно виділила для України близько 330 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 мм. Ця кількість переважає число таких боєприпасів, що були передані з усіх країн ЄС разом взятих.  Південна Корея передала Україні 10 автомобілів швидкої допомоги

Саміт НАТО присвятять вступу України - Блінкен

21:13:33

США планують обговорити розроблення "дорожньої карти" вступу України до НАТО на саміті Альянсу, який заплановано на 9-11 липня у Вашингтоні. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час брифінгу з очільником МЗС Франції Стефаном Сежурне у вівторок, 2 квітня.   Голова Держдепу США обговорив із французьким колегою саміт НАТО та питання членства України. Більш детально цю тему обговорять на зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Брюсселі.   Блінкен нагадав, що під час торішнього саміту НАТО у Вільнюсі союзники запевнили, що Україна вступить до Альянсу.   "Проблема в тому, щоб мати гарну і ясну "дорожню карту", щоб прийти до цього. І я вірю, що саміт у НАТО, присвячений 75-річчю Альянсу (у Вашингтоні - ред.), дійсно буде сфокусований на тому, як ми можемо розробити цю "дорожню карту", - заявив держсекретар.   Блінкен додав, що така "дорожня карта" стане "необхідним містком", який дозволить Україні стати членом НАТО.  Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський провів спеціальну нараду щодо роботи з НАТО . Вона стосувалася саміту у Вашингтоні та багатьох інших аспектів взаємодії. Заступниця міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Селеста Волландер заявила, що на  саміті НАТО у Вашингтоні буде закладено шлях до майбутнього членства України в Альянсі .

На Сумщині евакуювали жителів 27 прикордонних сіл

21:01:09

У Сумській області повністю вивезли цивільних жителів із 27 сіл в прикордонній зоні з Росією. Про це повідомив голова ОВА Володимир Артюх в ефірі телемарафону у вівторок, 2 квітня.   "27 населених пунктів взяті під контроль Збройними силами і населення там практично відсутнє", - сказав він.   Посадовець зазначив, що евакуація цивільних мешканців сіл прикордоння на Сумщині розпочалася з літа 2023 року.   "Нам вдалося евакуювати з прикордоння близько 9000 людей, з них 850 дітей. Діти мають змогу продовжувати заняття в школі безпечних місцях", - наголосив він.  Всього в прикордонній смузі на Сумщині знаходяться 115 населених пунктів. Робота з евакуації продовжується. Як повідомлялося, люди масово  покидають прикордонні райони Сумської області  через російські обстріли. Якщо до повномасштабного вторгнення РФ у Великописарівській громаді Сумщини проживало 10 тисяч людей, то зараз залишилося близько половини жителів. А у 5-кілометровій зоні  проживає лише 25 людей .

Удар по Татарстану. Історична дальність від ЗСУ

20:48:27

  Українські безпілотники вперше долетіли до Татарстану та здійснили атаку на підприємства, розташовані в Єлабузі та Нижньокамську. За даними українських ЗМІ, за атакою в Єлабузі стоїть українська військова розвідка, а атаку на НПЗ у Нижньокамську ГУР організувало спільно зі Службою безпеки України. Офіційно українська влада удару безпілотниками по Татарстану не коментує, як і інші подібні напади на об'єкти на території РФ.   Складання дронів   На підприємство в Єлабузі збирають іранські дрони-камікаджзе, якими Росія атакує Україну. Судячи з фото та відео з наслідками атаки, пошкодження отримав комплекс із восьми хостелів, що знаходяться на території підприємства.   Радіо Свобода, що геолокувало місце влучення українського безпілотника, пише, що цех зі збирання дронів знаходиться через дорогу від пошкодженого хостелу. При цьому джерело «РБК-Україна» у спецслужбах запевняє, що внаслідок атаки є значні руйнування виробничих потужностей.   Влітку 2023 року російські опозиційні видання випустили розслідування про те, що в Єлабузі на території особливої економічної зони «Алабуга організовано масове складання бойових дронів типу Шахед з іранських комплектуючих для російської армії. До збирання безпілотників-камікадзе залучали студентів коледжу Алабуга Політех. Тоді ж The Washington Post повідомляла, що до літа 2025 року на території ОЕЗ Алабуга збираються зробити шість тисяч дронів.  

У Росії рекордно зросла кількість мільярдерів

20:29:07

У 2024 році в Росії рекордно побільшало доларових мільярдерів. Про це свідчить щорічний рейтинг найбагатших людей світу, який складає журнал Forbes. Так, у поточному році до нього увійшло 125 мільярдерів із Росії - це число стало рекордним. Це більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення в Україну та посилення антиросійських санкцій. Попередній рекорд за кількістю росіян у списку найбагатших бізнесменів світу було зафіксовано у 2021 році - тоді до нього входили 123 особи.   Відразу після початку вторгнення в Україну кількість російських мільярдерів різко скоротилася - до 88 осіб у 2022 році. 2023 року їх було 110.   Forbes зазначає, що кількість російських мільярдерів могла бути навіть більшою, але десять осіб із найбагатших бізнесменів після початку війни відмовилися від громадянства Росії і тепер фігурують у рейтингу як представники інших країн.   Найбагатшим із росіян Forbes назвав власника Лукойлу Вагіта Алекперова зі статками $28,6 млрд. Сукупні статки російських мільярдерів за рік збільшилися на 14% - до $576,8 млрд. Але цей показник поки що нижчий, ніж зафіксований у 2021 році рекорд, - тоді сумарний капітал 123 російських мільярдерів оцінювали у $606,2 млрд. Нагадаємо, раніше Європейський Союз  виключив співзасновника Яндекса Аркадія Воложа із санкційного списку . Суд ЄС  відхилив апеляцію російського олігарха Алішера Усманова , він залишиться в санкційному списку.

Генштаб назвав найгарячіші напрямки на фронті

20:01:13

Протягом доби на фронті зафіксовано 62 бойових зіткнення, більшість з них - на Авдіївському і Новопавлівському напрямках. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в вечірньому зведенні у вівторок, 2 квітня. Зазначається, що загалом війська Росії завдали два ракетних та 43 авіаційних ударів, здійснили 39 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах.  На Куп’янському напрямку захисниками відбито одну атаку в районі населеного пункту Синьківка Харківської області, де ворог, за підтримки авіації, намагався прорвати оборону українських військ.    На Лиманському напрямку відбито вісім атак противника в районі населеного пункту Терни Донецької області, де ворог намагався прорвати оборону. На Бахмутському напрямку окупанти наступальних (штурмових) дій не вели.    На Авдіївському напрямку захисниками відбито 10 атак в районах населених пунктів Бердичі, Уманське, Первомайське та Невельське Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, намагався вибити підрозділи ЗСУ із займаних рубежів.    На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати росіян в районах населених пунктів Новомихайлівка та Урожайне Донецької області, де загарбники 18 разів намагалися прорвати оборону.   На Оріхівському напрямку ворог здійснив дві атаки на позиції наших захисників в районах Роботиного та північно-західніше Вербового Запорізької області. На Херсонському напрямку протягом доби противником здійснено одну атаку на позиції ЗСУ в районі населеного пункту Кринки Херсонської області.     Протягом доби авіація Сил оборони завдала ударів по зенітно-ракетному комплексу та 13 районах зосередження особового складу росіян.   Підрозділами ракетних військ завдано ураження по шести районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника, восьми артилерійських системах, протитанковому засобу та реактивній системі залпового вогню. Нагадаємо, минулої доби ЗСУ ліквідували 780 окупантів . З початку повномасштабної війни проти України армія Росії втратила 443 660 солдатів.

Е-кабінет військовозобов'язаного: Зеленський підписав закон

19:31:48

Президент Володимир Зеленський у вівторок, 2 квітня, підписав закон, який передбачає запуск електронного кабінету військовозобов'язаного. Про це свідчать дані на сайті Верховної Ради.   Закон повернули до парламенту з підписом глави держави.   Як відомо, 16 січня Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо цифровізації армії . Документ передбачає запуск повноцінного електронного військового обліку в Україні. Зокрема, це стосується електронного кабінету військовозобов'язаного.   На першому етапі запуску такого е-кабінету у призовників буде можливість актуалізувати свої дані. Для цього нададуть часові рамки. Після цього ТЦК використовуватимуть ці дані у своїй щоденній роботі.   Питання про повістки в е-кабінетах поки що не вирішене. Воно розглядається у рамках законопроєкт про мобілізацію. Нагадаємо, сьогодні Зеленський підписав закон про зниження віку для мобілізації з 27 до 25 років . Також повідомлялося, що Україні  почався процес звільнення в запас  військовослужбовців строкової служби.

Український робот знищив логістичний міст росіян

18:43:11

Військові підірвали міст у селі Іванівське Донецької області завдяки роботу-камікадзе Ratel S, чим суттєво ускладнили логістику росіян. Про це повідомив  віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram у вівторок, 2 квітня. "Працює наземний робот-камікадзе Ratel S. Захисники підірвали роботом міст у селі Іванівське Донецької області, чим суттєво ускладнили логістику росіян", - заявив він.   Федоров розповів, що Ratel S - це наземний робот від розробників Brave1. За його словами, військові його використовують як мобільну боєголовку, що несе протитанкові міни чи бойовий модуль.   "Він працює дистанційно, а отже, оператор з безпечного місця може підірвати ворожий танк або бліндаж. Працюємо над тим, щоб технологій в армії було більше. Маєте круту розробку, яка посилить військових, - подавайте її на Brave1 та отримуйте гранти на розвиток", - наголосив міністр.

Збитки від фінансового шахрайства торік зросли на 73%

17:41:36

Торік постачальники платіжних послуг, торговці та клієнти зазнали 833 млн гривень збитків від незаконних дій із платіжними картками за минулий рік, що на 73% перевищує показник за 2022 рік. Про це повідомила пресслужба Національного банку України у вівторок, 2 квітня.   Кількість випадків фінансового шахрайства за 2023 рік зросла на чверть - до 272 тис. операцій. Середня сума однієї незаконної операції збільшилася до 3065 гривень торік, із 2200 гривень у 2022 році. Водночас кількість активних карток за 2023 рік зросла на 13%, що свідчить про активніше використання платіжних карток для проведення операцій, зазначили в НБУ. Частка збитків операторів поштового зв'язку та небанківських фінустанов, які мають право на здійснення емісії або еквайрингу електронних платіжних засобів, становила 0,4% у загальній сумі збитків за 2023 рік і 0,2% - за кількістю випадків.   Більшість випадків шахрайства з платіжними картками торік сталися в інтернеті - 83% від загальної кількості, тоді як 17% - через фізичні пристрої, зокрема торговельну мережу, банкомати, пристрої самообслуговування.   Середня сума однієї незаконної операції в інтернеті зросла на 31% і становила 3150 гривень 2023 року, порівняно з 2408 гривнями попереднього.   Переважна більшість випадків шахрайства спричинена розголошенням особистих даних клієнтами. 80% суми всіх збитків у 2023 році припало на соціальну інженерію, тоді як у 2022 році цей показник був на рівні 53%. Нагадаємо, від початку 2023 року  в Україні було відкрито більше проваджень за фактом шахрайства, аніж за весь 2021 рік . У найпоширеніших шахрайських схемах використовуються злам акаунтів у соцмережах, фейкові повідомлення від банку та смс про соцвиплати.