Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Зеленський прокоментував теракт в Підмосков'ї

22:14:08

  Очільник Кремля Володимир Путін "і інші покидьки" намагаються "звалити на когось іншого" теракт у підмосковному Крокус Сіті Холлі . Про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні в суботу, 23 березня.   "Те, що сталося вчора в Москві, очевидно, і Путін, і інші покидьки просто намагаються звалити на когось іншого. У них завжди однакові методи. Це вже було. І підірвані будинки були, і розстріли, і вибухи. І завжди вони звинувачують інших", - сказав глава держави. Президент зазначив, що росіяни  прийшли в Україну, спалюють наші міста - і Україну ж намагаються звинуватити. "Вони катують, ґвалтують наших людей - і їх же звинувачують. Вони сюди, на українську землю, нагнали сотні тисяч терористів своїх, воюють проти нас, і їм все одно, що відбувається всередині їхньої ж країни. Вчора ще все це сталося, і ця нікчема Путін, замість того щоб займатись своїми громадянами Росії, звертатись до них, добу мовчав - думав, як це притягнути до України. Все абсолютно передбачувано", - заявив Зеленський.

Навчання пілотів на F-16: Умєров звернувся з проханням до Данії

22:06:38

Міністр оборони Рустем Умєров закликав Данію за можливості профінансувати навчання більшої кількості українських пілотів на F-16 в інших країнах. Про це  повідомила  пресслужба Міністерства оборони в суботу, 23 березня.   Умєров разом з головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським у Києві зустрілися з данською делегацією на чолі з міністром оборони Троельсом Лундом Поульсеном.   Глава Міноборони зазначив, що оборонна співпраця двох країн нарощується, відбувається напрацювання нового уніфікованого механізму інвестування в українські компанії. Пріоритетом у цій сфері є прямі інвестиції, спільні оборонні компанії й локалізація виробництва в Україні.   Умєров подякував данському колезі за роль його країни в численних ініціативах на підтримку України, а особливо за співлідерство в наданні літаків F-16 та навчанні українських пілотів.   "Закликаю данських партнерів за можливості профінансувати навчання більшої кількості українських пілотів F-16 в інших країнах", - сказав міністр.   Також він детально ознайомив данську делегацію із ситуацією на полі бою. Сторони обговорили нагальні та довгострокові потреби української армії.

Україна перейде на літній час 31 березня

20:57:14

У ніч проти неділі, 31 березня, в Україні відбудеться перехід на літній час. Українці мають перевести годинники на годину вперед.   Це передбачено постановою Кабінету міністрів №509 від 1996 року Про порядок обчислення часу на території України.   Згідно з документом, щорічно в останню неділю березня о 3 годині годинникова стрілка переводиться на одну годину вперед, в останню неділю жовтня - о 4 годині на одну годину назад . При зміні літнього і зимового часів більшість електронних пристроїв, таких як комп'ютери, ноутбуки, смартфони, планшети та інші, переводять годинник автоматично, синхронізуючись через інтернет.   Якщо пристрій не підключений до інтернету, тоді час потрібно перевести вручну в налаштуваннях пристрою. Також вручну переводяться механічні або електронні годинники Зазначимо, що сезонне переведення годинників обґрунтоване необхідністю подовження світлового дня для економії електроенергії та ресурсів. Вважається, що саме зимовий час є природним і стандартним для певної території, а на літній час переходить, щоб робочі години максимально припадали на світлу частину доби.   У 2021 році спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук зареєстрував законопроєкт, який пропонує скасувати сезонне переведення годинника, залишивши в Україні зимовий час.  Парламент не зміг прийняти цей закон , документ відправили на доопрацювання.

Федоров розповів про ситуацію на ДніпроГЕС

20:34:51

Ситуація на греблі Дніпровської ГЕС контрольована, загрози прориву немає. Про це повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров у Telegram в суботу, 23 березня.   Посадовець провів нараду щодо наслідків ворожих обстрілів в області з заступницею міністра захисту довкілля та природних ресурсів Оленою Крамаренко та головою Державної екологічної інспекції Ігорем Зубовичем.   "Одне із питань порядку денного - оперативна інформація щодо локалізації наслідків обстрілу ДніпроГЕС та поточна ситуація. І, звісно, аналіз можливих екологічних наслідків надалі", - зазначив він.   За даними Укргідроенерго, ситуація на греблі контрольована: немає загрози прориву греблі, не фіксується витік нафтопродуктів   За даними Держекоінспекції, спостерігається зменшення концентрації нафтопродуктів у воді.   Нагадаємо, 22 березня російські війська атакували найбільшу ГЕС України - ДніпроГЕС у Запоріжжі. Укргідроенерго повідомляло про два прямих влучання у ДніпроГЕС - в ГЕС-1 та ГЕС-2. У Дніпровську ГЕС влучили вісім російських ракет . На станції значні руйнування. ГЕС-2 Дніпровської ГЕС через пряме влучення російських ракет зараз перебуває в критичному стані.