Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Зеленський прокоментував теракт в Підмосков'ї

22:14:08

  Очільник Кремля Володимир Путін "і інші покидьки" намагаються "звалити на когось іншого" теракт у підмосковному Крокус Сіті Холлі . Про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні в суботу, 23 березня.   "Те, що сталося вчора в Москві, очевидно, і Путін, і інші покидьки просто намагаються звалити на когось іншого. У них завжди однакові методи. Це вже було. І підірвані будинки були, і розстріли, і вибухи. І завжди вони звинувачують інших", - сказав глава держави. Президент зазначив, що росіяни  прийшли в Україну, спалюють наші міста - і Україну ж намагаються звинуватити. "Вони катують, ґвалтують наших людей - і їх же звинувачують. Вони сюди, на українську землю, нагнали сотні тисяч терористів своїх, воюють проти нас, і їм все одно, що відбувається всередині їхньої ж країни. Вчора ще все це сталося, і ця нікчема Путін, замість того щоб займатись своїми громадянами Росії, звертатись до них, добу мовчав - думав, як це притягнути до України. Все абсолютно передбачувано", - заявив Зеленський.

Навчання пілотів на F-16: Умєров звернувся з проханням до Данії

22:06:38

Міністр оборони Рустем Умєров закликав Данію за можливості профінансувати навчання більшої кількості українських пілотів на F-16 в інших країнах. Про це  повідомила  пресслужба Міністерства оборони в суботу, 23 березня.   Умєров разом з головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським у Києві зустрілися з данською делегацією на чолі з міністром оборони Троельсом Лундом Поульсеном.   Глава Міноборони зазначив, що оборонна співпраця двох країн нарощується, відбувається напрацювання нового уніфікованого механізму інвестування в українські компанії. Пріоритетом у цій сфері є прямі інвестиції, спільні оборонні компанії й локалізація виробництва в Україні.   Умєров подякував данському колезі за роль його країни в численних ініціативах на підтримку України, а особливо за співлідерство в наданні літаків F-16 та навчанні українських пілотів.   "Закликаю данських партнерів за можливості профінансувати навчання більшої кількості українських пілотів F-16 в інших країнах", - сказав міністр.   Також він детально ознайомив данську делегацію із ситуацією на полі бою. Сторони обговорили нагальні та довгострокові потреби української армії.

Україна перейде на літній час 31 березня

20:57:14

У ніч проти неділі, 31 березня, в Україні відбудеться перехід на літній час. Українці мають перевести годинники на годину вперед.   Це передбачено постановою Кабінету міністрів №509 від 1996 року Про порядок обчислення часу на території України.   Згідно з документом, щорічно в останню неділю березня о 3 годині годинникова стрілка переводиться на одну годину вперед, в останню неділю жовтня - о 4 годині на одну годину назад . При зміні літнього і зимового часів більшість електронних пристроїв, таких як комп'ютери, ноутбуки, смартфони, планшети та інші, переводять годинник автоматично, синхронізуючись через інтернет.   Якщо пристрій не підключений до інтернету, тоді час потрібно перевести вручну в налаштуваннях пристрою. Також вручну переводяться механічні або електронні годинники Зазначимо, що сезонне переведення годинників обґрунтоване необхідністю подовження світлового дня для економії електроенергії та ресурсів. Вважається, що саме зимовий час є природним і стандартним для певної території, а на літній час переходить, щоб робочі години максимально припадали на світлу частину доби.   У 2021 році спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук зареєстрував законопроєкт, який пропонує скасувати сезонне переведення годинника, залишивши в Україні зимовий час.  Парламент не зміг прийняти цей закон , документ відправили на доопрацювання.

Федоров розповів про ситуацію на ДніпроГЕС

20:34:51

Ситуація на греблі Дніпровської ГЕС контрольована, загрози прориву немає. Про це повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров у Telegram в суботу, 23 березня.   Посадовець провів нараду щодо наслідків ворожих обстрілів в області з заступницею міністра захисту довкілля та природних ресурсів Оленою Крамаренко та головою Державної екологічної інспекції Ігорем Зубовичем.   "Одне із питань порядку денного - оперативна інформація щодо локалізації наслідків обстрілу ДніпроГЕС та поточна ситуація. І, звісно, аналіз можливих екологічних наслідків надалі", - зазначив він.   За даними Укргідроенерго, ситуація на греблі контрольована: немає загрози прориву греблі, не фіксується витік нафтопродуктів   За даними Держекоінспекції, спостерігається зменшення концентрації нафтопродуктів у воді.   Нагадаємо, 22 березня російські війська атакували найбільшу ГЕС України - ДніпроГЕС у Запоріжжі. Укргідроенерго повідомляло про два прямих влучання у ДніпроГЕС - в ГЕС-1 та ГЕС-2. У Дніпровську ГЕС влучили вісім російських ракет . На станції значні руйнування. ГЕС-2 Дніпровської ГЕС через пряме влучення російських ракет зараз перебуває в критичному стані.

У Генштабі розповіли, що відбувається на фронті

19:20:38

Протягом доби на фронті зафіксовано 64 бойових зіткнень. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в вечірньому зведенні в суботу, 23 березня.   Загалом війська РФ завдали шість ракетних та 70 авіаційних ударів, здійснили 72 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах. На Куп’янському напрямку російські загарбники наступальних (штурмових) дій не вели. На Лиманському напрямку воїнами відбито шість атак противника в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області та Терни, Ямполівка, Роздолівка, Веселе Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, намагався прорвати оборону.   На Бахмутському напрямку Силами оборони відбито 11 атак окупантів в районах населених пунктів Кліщіївка, Богданівка, Іванівське Донецької області. На Авдіївському напрямку захисниками відбито дев'ять атак ворога в районах населених пунктів Бердичі, Тоненьке, Первомайське Донецької області.    На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати росіян в районах населених пунктів Красногорівка, Георгіївка, Новомихайлівка, Костянтинівка та Урожайне, де окупанти, за підтримки авіації, 27 разів намагалися прорвати оборону українських військ.    На Оріхівському напрямку ворог три рази, за підтримки авіації, атакував позиції ЗСУ в районі населеного пункту Роботине Запорізької області. На Херсонському напрямку противник здійснив одну безуспішну атаку позицій українських військ в районі населеного пункту Кринки Херсонської області.     Протягом доби авіація Сил оборони завдала ударів по восьми районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки росіян.   Підрозділами ракетних військ завдано ураження по району зосередження особового складу, чотирьох пунктах упавління, засобу протиповітряної оборони, артилерійському засобу та станції РЛС противника.  Нагадаємо, минулої доби  ЗСУ ліквідували 1050 окупантів . З початку повномасштабної війни проти України армія Росії втратила 435 760 осіб.