Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У ЮНЕСКО порахували збитки наукової інфраструктури України

11:56:32

Повномасштабна війна РФ проти України завдала серйозної шкоди науковим установам України, особливо університетам. Про це йдеться у оприлюдненому звіті установи ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).   Загальна вартість відновлення державної наукової інфраструктури України наразі становить понад 1,26 млрд доларів. "За останні два роки було пошкоджено або зруйновано 1443 будівлі, що належать 177 науковим установам. Відновлення цих будівель коштуватиме понад 1,26 млрд доларів. З них 980,5 млн доларів - лише для університетів, оскільки вони зазнали найбільших втрат", - йдеться у доповіді. Зазначається, що найбільше постраждала наукова інфраструктура Харківської області, причому найбільших збитків зазнали Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (116,5 млн доларів) та Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова (104,1 млн доларів).   Значна частина обладнання була знищена або викрадена. Пошкоджено понад 750 одиниць науково-технічного обладнання, з яких 643 одиниці не підлягають відновленню.Загальна вартість відновлення дослідницького обладнання оцінюється в 45,9 млн доларів.   У доповіді ЮНЕСКО також йдеться про величезну кількість переміщених українських вчених: 4887 осіб переїхали в інші країни. "Оскільки ситуація стає дедалі критичнішою для наукового співтовариства, ми маємо захищати і підтримувати їхні дослідження в Україні", - заявила генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азулай. Нагадаємо, повномасштабне вторгнення Росії призвело до пошкодження або знищення понад 900 об'єктів культурної спадщини України . Раніше повідомлялося, що росіяни  знищили майже 200 млн українських книжок .

Рейд добровольців у РФ: стало відомо про втрати росіян

11:19:34

Четверо російських військовослужбовців загинули, ще близько дев'яти отримали поранені в результаті боїв з добровольцями після прориву кордону РФ 12 березня. Про це повідомляє Telegram-канал ASTRA.   "Четверо військовослужбовців Росгвардії загинули, четверо поранені 12 березня в районі села Нежеголь Шебекинського міського округу Бєлгородської області. Їх атакував безпілотник. У тому ж місці БПЛА знищив автомобіль Росгвардії Урал і гармату-гаубицю Д-20", - йдеться у повідомленні.   Крім того, як мінімум два військовослужбовці МО РФ поранені в ході перестрілки в районі села Журавлівка Бєлгородського району Бєлгородської області.   "Ще кілька військовослужбовців МО РФ також отримали поранення в районі Журавлівки, їх точна кількість невідома", - зазначили джерела ASTRA.   Ще один військовослужбовець Позавідомчої охорони поранений внаслідок ракетної атаки та атаки БПЛА на Грайворон Бєлгородської області. Станом на 13 березня, добровольці, які напередодні прорвали кордон РФ, продовжують вести бої за село Тьоткіно Курської області.   Бійці легіону Свобода Росії передали у Telegram привіт зі звільненої частини Тьоткіно та заявили, що просуваються далі. "Ведемо бій у Теткіно. Вулиці сильно прострілюються", - йдеться у дописі.

З окупованої Херсонщини повернули ще п’ятьох дітей

10:39:10

Іще п’ятеро дітей повернулись в Україну з тимчасово окупованих територій Херсонської області. Про це повідомив  голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін у Telegram в середу, 13 березня.   "П’ятеро дітей виїхали з жахів окупації і можуть знову вільно жити у безпеці. Вдалося повернути матір з чотирма дітьми, вік яких від 7 до 12 років. Велика родина довго не могла самостійно виїхати. Але коли для них створили належні умови, то сім’я одразу погодилися", - розповів він.   Серед тих, кого вдалося повернути, також й 17-річний юнак. Хлопець не захотів отримувати російський паспорт, тому змушений був ховатися від окупаційної влади.   "Сьогодні всі вони в безпечному місці, їм надають медичну, психологічну, соціальну та гуманітарну допомогу - усе, аби повернутися до звичного життя", - зазначив Прокудін.   Загалом від початку 2024 року на підконтрольні Україні території вдалося повернути 35 дітей з тимчасово окупованих територій Херсонщини. Нагадаємо, раніше з тимчасово окупованої території Херсонщини на підконтрольну Україні територію вдалося повернути родини з п'ятьма дітьми та 18-річну дитину-сироту . За інформацією ЗМІ,  у РФ підготували методичну базу для "перевиховання" українських дітей , яких насильно вивезли до Росії, а також систему цифрового стеження за ними.

Намагалась зірвати наступ ЗСУ на Харківщині: затримано інформаторку РФ

10:22:52

Контррозвідка Служби безпеки викрила ворожу інформаторку, яка "зливала" бойові позиції Сил оборони напередодні звільнення Харківщини. Про це повідомила пресслужба СБУ в середу, 13 березня.   З червня до вересня 2022 року жінка передавала окупантам геолокації підрозділів ЗСУ, які були зосереджені на Куп’янському напрямку. Також вона "звітувала" про наявне важке озброєння та орієнтовну кількість особового складу українських військ.   Для збору інформації фігурантка обходила прифронтову місцевість та приховано фотографувала місця тимчасового базування Сил оборони. Потім відповідні координати з текстовим описом відправляла "зв’язковому" російської розвідки.   Ним виявився її знайомий колаборант, який на той час перебував у складі окупаційного "МВС РФ" у Балаклії. Отримані відомості він передавав кадровим співробітникам спецслужби РФ.   Надалі отримані відомості росіяни планували використати для стримування контрнаступальних дій підрозділів ЗСУ. Але ворогу це не вдалося. Після звільнення Харківщини фігурантка "залягла на дно" у деокупованій Балаклії, де намагалась знищити докази своєї співпраці з РФ. Втім, співробітники СБУ задокументували злочинні дії зловмисниці, а потім встановили її місцеперебування і затримали.