Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Рейд добровольців у РФ: стало відомо про втрати росіян

11:19:34

Четверо російських військовослужбовців загинули, ще близько дев'яти отримали поранені в результаті боїв з добровольцями після прориву кордону РФ 12 березня. Про це повідомляє Telegram-канал ASTRA.   "Четверо військовослужбовців Росгвардії загинули, четверо поранені 12 березня в районі села Нежеголь Шебекинського міського округу Бєлгородської області. Їх атакував безпілотник. У тому ж місці БПЛА знищив автомобіль Росгвардії Урал і гармату-гаубицю Д-20", - йдеться у повідомленні.   Крім того, як мінімум два військовослужбовці МО РФ поранені в ході перестрілки в районі села Журавлівка Бєлгородського району Бєлгородської області.   "Ще кілька військовослужбовців МО РФ також отримали поранення в районі Журавлівки, їх точна кількість невідома", - зазначили джерела ASTRA.   Ще один військовослужбовець Позавідомчої охорони поранений внаслідок ракетної атаки та атаки БПЛА на Грайворон Бєлгородської області. Станом на 13 березня, добровольці, які напередодні прорвали кордон РФ, продовжують вести бої за село Тьоткіно Курської області.   Бійці легіону Свобода Росії передали у Telegram привіт зі звільненої частини Тьоткіно та заявили, що просуваються далі. "Ведемо бій у Теткіно. Вулиці сильно прострілюються", - йдеться у дописі.

З окупованої Херсонщини повернули ще п’ятьох дітей

10:39:10

Іще п’ятеро дітей повернулись в Україну з тимчасово окупованих територій Херсонської області. Про це повідомив  голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін у Telegram в середу, 13 березня.   "П’ятеро дітей виїхали з жахів окупації і можуть знову вільно жити у безпеці. Вдалося повернути матір з чотирма дітьми, вік яких від 7 до 12 років. Велика родина довго не могла самостійно виїхати. Але коли для них створили належні умови, то сім’я одразу погодилися", - розповів він.   Серед тих, кого вдалося повернути, також й 17-річний юнак. Хлопець не захотів отримувати російський паспорт, тому змушений був ховатися від окупаційної влади.   "Сьогодні всі вони в безпечному місці, їм надають медичну, психологічну, соціальну та гуманітарну допомогу - усе, аби повернутися до звичного життя", - зазначив Прокудін.   Загалом від початку 2024 року на підконтрольні Україні території вдалося повернути 35 дітей з тимчасово окупованих територій Херсонщини. Нагадаємо, раніше з тимчасово окупованої території Херсонщини на підконтрольну Україні територію вдалося повернути родини з п'ятьма дітьми та 18-річну дитину-сироту . За інформацією ЗМІ,  у РФ підготували методичну базу для "перевиховання" українських дітей , яких насильно вивезли до Росії, а також систему цифрового стеження за ними.

Намагалась зірвати наступ ЗСУ на Харківщині: затримано інформаторку РФ

10:22:52

Контррозвідка Служби безпеки викрила ворожу інформаторку, яка "зливала" бойові позиції Сил оборони напередодні звільнення Харківщини. Про це повідомила пресслужба СБУ в середу, 13 березня.   З червня до вересня 2022 року жінка передавала окупантам геолокації підрозділів ЗСУ, які були зосереджені на Куп’янському напрямку. Також вона "звітувала" про наявне важке озброєння та орієнтовну кількість особового складу українських військ.   Для збору інформації фігурантка обходила прифронтову місцевість та приховано фотографувала місця тимчасового базування Сил оборони. Потім відповідні координати з текстовим описом відправляла "зв’язковому" російської розвідки.   Ним виявився її знайомий колаборант, який на той час перебував у складі окупаційного "МВС РФ" у Балаклії. Отримані відомості він передавав кадровим співробітникам спецслужби РФ.   Надалі отримані відомості росіяни планували використати для стримування контрнаступальних дій підрозділів ЗСУ. Але ворогу це не вдалося. Після звільнення Харківщини фігурантка "залягла на дно" у деокупованій Балаклії, де намагалась знищити докази своєї співпраці з РФ. Втім, співробітники СБУ задокументували злочинні дії зловмисниці, а потім встановили її місцеперебування і затримали.

Путін заявив про готовність Росії до ядерної війни

09:58:09

Росія технічно готова до ядерної війни, і якщо США відправлять війська в Україну, це буде розглядатися як значна ескалація війни. Про це президент РФ Владімір Путін заявив в інтерв'ю російським ЗМІ в середу, 13 березня.   "З військово-технічної точки зору ми, звичайно, готові. Вони (ядерні ракети - ред.) у нас постійно перебувають у стані бойової готовності", - сказав російський диктатор у відповідь на запитання, чи дійсно країна готова до ядерної війни. Путін заявив, що якби США зважилися відправити свої війська в Україну, "Росія розцінила б такий крок так само як, і введення американських військ на російську територію, тобто як інтервенцію".   "У США достатньо фахівців у сфері російсько-американських відносин і в області стратегічного стримування. Тому я не думаю, що тут все йде до цього, але ми до цього готові", - сказав президент РФ. Водночас Путін заявив, що необхідності застосовувати тактичну ядерну зброю у війні проти України ніколи не було, а на запитання, чи означає це, що йому не спадала така думка, російський диктатор відповів: "Ні, а навіщо?"   "У нас є свої принципи. Вони кажуть, що ми готові застосовувати, зокрема, будь-яку зброю, зокрема тактичну ядерну, якщо йдеться про існування російської держави, заподіяння шкоди нашому суверенітету і незалежності. У нас же все прописано в нашій стратегії, ми її не змінювали", - запевнив очільник Кремля. Путін також додав, що якщо США проведуть ядерні випробування, Росія може зробити те саме. Нагадаємо, 29 лютого Путін під час послання до Федеральних зборів  пригрозив "трагічними наслідками" країнам , які наважаться відправити своїх військових в Україну. 

Макрон, Шольц та Туск проведуть зустріч по Україні

09:36:30

Президент Франції Еммануель Макрон та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск 15 березня приїдуть до Берліна для зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, аби усунути розбіжності щодо України. Про це повідомляє Politico з посиланням на європейських посадовців.   Зазначається, візит політиків ознаменує першу зустріч у рамках Веймарського трикутника - формату діалогу між трьома державами - відтоді, як Туск знову став главою польського уряду.   "За задумом, перемовини мають стати демонстрацією єдності після напруженого періоду, франко-німецькі суперечки щодо України переросли у відкриту ворожнечу", - йдеться в матеріалі.   Наприкінці лютого Макрон заявив, що не виключає у майбутньому відправлення західних військ в Україну. Своєю чергою Шольц виключив можливість використання сухопутних військ європейських держав.   "Кілька днів потому Макрон, схоже, прямо відповів Шольцу. "Європа явно зіткнулася з моментом, коли потрібно буде не бути боягузами", - сказав президент Франції у межах поїздки до Праги", - зазначає Politico. Нагадаємо, раніше агентство Bloomberg писало, що Макрон та Шольц не ладнають між собою , що може зашкодити Україні.