Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

До Молдови не пустили екс-"вагнерівця": він прямував до Придністров'я

14:01:16

У міжнародному аеропорту Кишинева виявили громадянина Росії, колишнього найманця приватної військової компанії Вагнер. Він збирався потрапити до Придністров’я, повідомляє Point у вівторок, 12 березня.   Згідно зі свідченнями, зробленими під час перевірки безпеки, 36-річний чоловік повідомив, що прибув з коротким візитом у Молдову та прямує до друга, який проживає в Придністровському регіоні.   Під час подальшого розслідування з'ясувалося, що "друг" чекав біля аеропорту і намагався ввести в оману органи безпеки, приховуючи знайомство з ним.   Після оцінки ризику та чинного протоколу безпеки громадянину РФ відмовили в дозволі на перетин державного кордону з Молдовою. Його повернули літаком у країну, звідки приїхав. Нагадаємо, раніше СБУ затримала ворожого інформатора, який шпигував за комплексами ППО на Кіровоградщині та  прагнув поповнити лави "вагнерівців" . За даними британської розвідки, Кремль вирішили підкорити колишніх найманців ПВК Вагнер офіційній структурі - Росгвардії. Зокрема, на півдні Росії їм будують нову основу .

До АРМА передали $1 млн арештованих в ексголови ВЛК Чернігівщини

13:41:08

Спеціалізована прокуратура передала в управління Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) майже 1 млн доларів арештованих коштів ексголови ВЛК на Чернігівщині. Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора у вівторок, 12 березня.   За клопотанням прокурорів Чернігівської спецпрокуратури у сфері оборони Центрального регіону суд наклав арешт та передав в управління АРМА грошові кошти у сумі 963,6 тис. доларів та 22,5 тис. євро, які були вилучені під час обшуків у колишнього голови ВЛК при Чернігівському обласному ТЦК та СП.   Посадовець отримував неправомірну вигоду від військовозобов’язаних за визнання їх непридатними до військової служби під час мобілізації. У такий спосіб сприяв мешканцям Чернігова в ухиленні від призову.  Ексголові ВЛК повідомили про підозру. Наразі він перебуває під вартою. Нагадаємо, 21 лютого під час обшуку у колишнього голови Чернігівської обласної військово-лікарської комісії в одній з квартир у Києві виявили майже 1 млн доларів . На Київщині очільниця ВЛК "списала" 50 ухилянтів за понад 10 млн гривень

Один з найбільших НПЗ Росії зупинив роботу через атаку дронів

13:18:04

Завдяки сьогоднішній атаці дронів виведено з ладу один з найпотужніших у Росії нафтопереробних заводів Лукойл-Нижньогороднафтооргсинтез у місті Кстово у Нижньогородській області. Про це повідомляє  Defence Express.   В російських Telegram-каналах пишуть, що знищено найголовніший елемент заводу - одну з установок переробки нафти, яка є ключовою у всіх технологічних процесах. Завод припинив роботу. Цей НПЗ є одним з найпотужніших у Росії. Станом на 2022 рік підприємство перероблювало 15 млн тонн нафти, що складало близько 5% від загального обсягу російської переробки загалом.   На початку цього року через поломку компресійного обладнання вийшла з ладу ще одна установка каталітичного крекінгу. А загалом їх на заводі лише дві. Швидко полагодити установку неможливо, бо для цього необхідно замовити західні складники, а цієї можливості у Росії немає через санкції.  Російське пропагандистське інформаційне агентство ТАСС повідомило, що роботу технологічної установки на підприємстві припинили "у зв'язку з інцидентом". Але пізніше інформагенство написало, що новину про зупинку роботи НПЗ опублікували помилково. Наразі неможливо встановити, чи функціонує завод. Нагадаємо,  дрон атакував нафтопереробний завод  у місті Кстово Нижньогородської області РФ. Внаслідок удару на території підприємства виникла пожежа. Крім того, цієї ночі БПЛА атакували нафтобазу в Орлі.  Після вибуху там почалася пожежа .

СБУ викрила схеми уникнення мобілізації у п'яти регіонах

12:43:38

Служба безпеки заблокувала нові схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Про це повідомила пресслужба СБУ у вівторок, 12 березня. У різних регіонах України затримано організаторів оборудок, які продавали військовозобов’язаним підроблені документи для втечі до ЄС. Вартість підробки становила до 16 тисяч доларів.   Так, на Миколаївщині нейтралізовано злочинну групу, що торгувала фіктивними довідками про непридатність до служби за станом здоров’я.   Серед фігурантів - очільниця місцевого благодійного фонду, яка підшукувала ухилянтів, та її спільниця - посадовиця лікарні. Вона фабрикувала медвисновки щодо наявності "тяжких захворювань" під час обстеження клієнтів.   Далі фальшивку передавали заступниці головного лікаря обласного центру медико-соціальної експертизи, яка "підтверджувала діагнози" втікачів та призначала їм групи інвалідності.   Таким чином понад 15 ухилянтів планували використати це для виїзду до Європейського Союзу, але співробітники СБУ запобігли втечі.   На Полтавщині викрито місцеву адвокатку, яка за гроші пропонувала втікачам від призову два варіанти "вирішення питання". Перший спосіб - надавала їм сфабриковані висновки ВЛК, другий - вносила до інформаційної системи Шлях для виїзду за кордон як водіїв міжнародних рейсів.

Більшість українців проти російської в офіційному спілкуванні - опитування

12:21:15

Більшість українців, 66%, вважає, що російську мову має бути усунуто з офіційного спілкування. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).   Тільки 3% вважають, що російська мова має отримати статус другої державної. І 24% вважають, що російська мова може стати офіційною в регіонах, де більшість цього хоче.   При цьому серед 24%, які підтримують офіційний статус в окремих регіонах, 15% проти того, щоб російська мова стала офіційною в їхньому регіоні. Хотіли б зробити російську офіційною в їхньому регіоні 7%, іще 1% не визначився зі своєю позицією.   "Отже, на 2024 рік в Україні є 10% тих, хто хотів би бачити російську мову або офіційною у своїй області, або взагалі другою державною. Водночас 81% або хоче її усунення з офіційного спілкування на всій території, або проти її використання у своєму регіоні", - зазначають у КМІС.