Німеччину сколихнули страйки бортпровідників і машиністів
У Німеччині розпочали 24-годинний страйк машиністи пасажирських поїздів, що стало останнім етапом довготривалої і запеклої суперечки з залізничним оператором Deutsche Bahn щодо робочого часу.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AP.
Проблем мандрівникам додав страйк бортпровідників авіакомпанії Lufthansa.
Головним каменем спору є вимога профспілки залізничників GDL скоротити робочий час з 38 до 35 годин на тиждень без зниження заробітної плати. Деякі менші приватні оператори, які надають регіональні послуги, погодилися з цією вимогою.
За кілька тижнів переговорів між профспілкою та Deutsche Bahn було запропоновано скорочення з 38 до 36 годин до 2028 року, але деталі їхньої пропозиції не задовольнили GDL. Профспілка зажадала нової пропозиції до вечора неділі, але її так і не було надано.
Deutsche Bahn називає протести непропорційними і вирішила подати на них до суду.
Паралельно окремий 19-годинний страйк розпочали бортпровідники Lufthansa на рейсах, що вилітають з Франкфурта – головного і найбільшого аеропорту в Німеччині.
Профспілка UFO закликала бортпровідників до страйку з 4 ранку до 11 вечора у вівторок, вимагаючи підвищення заробітної плати на 15% і одноразових виплат у розмірі 3000 євро на кожного працівника для компенсації інфляції.
Аналогічний страйк бортпровідників на рейсах, що вилітають з Мюнхена, має відбутися в середу.
У Lufthansa підрахували, що протягом двох днів буде скасовано загалом тисяча рейсів.
Минулого тижня страйкував наземний персонал Lufthansa у зв'язку з суперечкою з іншою профспілкою.
Нагадаємо, напередодні один з операторів громадського транспорту Брюсселя попередив про можливість значних перебоїв з рухом транспорту у вівторок у зв’язку з акціями протесту проти заходів жорсткої економії у ЄС.