Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Зеленський прокоментував затримку допомоги від США

21:34:50

  Без допомоги з боку США Україні буде складно досягти будь-яких нових успіхів на фронті цього року. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю CNN.   За словами голови держави, Україна зможе підготувати людей, але затримка з постачанням боєприпасів та озброєнь для бригад може вплинути на загальну картину війни.   З цієї причини головнокомандувач ЗСУ Олександр Сірський зараз розробляє два плани подальших дій. Якщо Україна отримає допомогу від США, то військові працюватимуть над тим, щоб відтіснити армію Росії. Але якщо цього не станеться, Україні доведеться зосередитись виключно на обороні.   Зеленський заявив, що говорив про пакет допомоги зі спікером Палати представників Майком Джонсоном, і після цієї розмови "відчув оптимізм".   "Він сказав, що зробить усе, щоб підтримати Україну, і він на нашому боці, і він розуміє, наскільки героїчними є наші люди, наші солдати та мирні жителі", - зазначив президент.   Нагадаємо, 13 лютого Сенат США підтримав пакет, який  передбачає понад 60 млрд доларів для України  - переважно на військову допомогу. Але рішення Сенату недостатньо для виділення грошей - законопроєкт має пройти Палату представників.

Україна почала переговори про гарантії безпеки зі ще однією країною

21:03:38

Україна почала переговори з Норвегією щодо підписання двосторонньої безпекової угоди. Про це повідомила пресслужба президента в понеділок, 26 лютого.   Від української сторони перемовини веде заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква. Норвезьку делегацію очолив спеціальний представник Міністерства закордонних справ Норвегії з питань України Крістіан Сісе.   За словами Жовкви, Норвегія - ключовий партнер нашої держави у Північній Європі та один із лідерів коаліції бойових літаків, що підтримує Україну із самого початку повномасштабного вторгнення Росії.    Сторони обговорили основні структурні елементи та блоки майбутньої угоди й узгодили графік подальшої роботи. Нагадаємо, у січні Велика Британія стала першою країною, яка  уклала угоду з Україною у сфері безпеки . Згодом такі ж угоди  Україна підписала із Францією і Німеччиною , Данією, а також з Італією та Канадою.

Відстрочка мобілізації. Ситуація із законом у Раді

20:35:11

  Законопроект про мобілізацію застряг у парламенті. За прогнозами нардепів, почати його розглядати можуть лише з 6 березня. Як і очікувалося, до законопроекту подали масу правок.   План дій   До законопроекту подали 4195 правок. За попередніми даними, з 27 лютого розпочнеться робота Комітету з питань оборони щодо підготовки законопроекту до другого читання та, відповідно, розгляду правок.   "Якщо все буде просуватися добре, то тоді вже з 6 березня законопроект почнуть розглядати у Раді", - зазначив нардеп Ярослав Железняк.   За його словами, розгляд у залі може тривати кілька днів.   Людей не вистачає   Поки законопроект проходить усі бюрократичні процедури, ЗСУ продовжує страждати від нестачі людей та засобів.   “Коли був в одній бригаді, там скаржилися, що, мовляв, не вистачає в піхоті людей. А я наголошую, що саме в піхоті найбільша нестача. Механізовані роти, механізовані батальйони, або, наприклад, десантно-штурмові роти — там найбільша кількість втрат і найбільша кількість нестачі особового складу через втрати, через загиблих, через поранених і відновлювати ці втрати досить важко”, - зазначає нардеп оборонного комітету Сергій Рахманін.     Несправедливий розподіл   Рахманін звертає увагу на дива у комплектуванні різних підрозділів ЗСУ. Наприклад, за його словами, в українській армії в кожному з'єднанні є ремонтно-відновлювальні підрозділи — підрозділи, які мають дбати про ремонт, відновлення військової техніки та озброєння.   “Вони укомплектовані в бригадах переважно на 100%, при тому що обладнання, необхідного для ремонту там часто немає; навичок у людей, які там перебувають, часто немає; і необхідного обсягу техніки чи озброєння там також немає. Умовно кажучи, за штатами (ще старими, радянськими) усі люди мають відповідні кваліфікації для ремонту, наприклад, БРДМ-2 чи Д-20, чи Д-30, причіпної артилерії, але насправді у підрозділах є західна техніка, для якої немає ремонтної бази, а військовий особовий склад не має відповідних навичок, але цей підрозділ укомплектований на 100%, наприклад”, - зазначив нардеп.   Також, за його словами, є, наприклад, підрозділ, який займається протиповітряною обороною, теж укомплектований на 100%, але коштів для поразки у нього немає.   “Наприклад, там обмежена кількість ПЗРК взагалі немає засобів поразки. Але він укомплектований. І цей підрозділ безпосередньої участі у бойових діях не бере, але він розгорнутий до необхідної кількості, але ефективно не використовується”, - констатує Рахманін.   Дивно з розподіл людей у ЗСУ звернув увагу і президент Володимир Зеленський на своїй прес-конференції. Зеленський зазначив, що треба з'ясувати, "хто в кабінетах знаходиться, чому там, скільки людей було мобілізовано, який відсоток із них був на фронті".

Україні від партнерів потрібно більше, ніж вона вже отримала - Макрон

20:27:58

З огляду на зростання загрози безпеці з боку Росії потрібен рішучий прорив у розумінні потреб України. Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон на відкритті міжнародної конференції з підтримки України в Парижі 26 лютого, передає Укрінформ. За його словами, учасники конференції мають оцінити ситуацію та побачити, що саме вони можуть зробити більше, як на національному рівні, так і колективно. "Більше з погляду бюджетної підтримки, військової допомоги, наявного потенціалу, а також у контексті виконання двосторонніх угод, які дехто з нас підписали нещодавно з Україною", - зазначив французький президент. Макрон підкреслив, що всі країни представлені на зустрічі лідерами, дійшли висновку, що "через кілька років ми повинні бути готові до того, що Росія може напасти знову на інші країни".   "Зараз Україні потрібно від нас більше, ніж ми вже зробили", - наголосив президент Франції.   Макрон в котре запевнив в цілковитій рішучості світових лідерів не допустити перемоги Росії та підтримувати Україну стільки часу, скільки буде необхідно. Нагадаємо, у січні Велика Британія стала першою країною, яка  уклала угоду з Україною у сфері безпеки . Згодом такі ж угоди  Україна підписала із Францією і Німеччиною  та Данією .