Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Відстрочка мобілізації. Ситуація із законом у Раді

20:35:11

  Законопроект про мобілізацію застряг у парламенті. За прогнозами нардепів, почати його розглядати можуть лише з 6 березня. Як і очікувалося, до законопроекту подали масу правок.   План дій   До законопроекту подали 4195 правок. За попередніми даними, з 27 лютого розпочнеться робота Комітету з питань оборони щодо підготовки законопроекту до другого читання та, відповідно, розгляду правок.   "Якщо все буде просуватися добре, то тоді вже з 6 березня законопроект почнуть розглядати у Раді", - зазначив нардеп Ярослав Железняк.   За його словами, розгляд у залі може тривати кілька днів.   Людей не вистачає   Поки законопроект проходить усі бюрократичні процедури, ЗСУ продовжує страждати від нестачі людей та засобів.   “Коли був в одній бригаді, там скаржилися, що, мовляв, не вистачає в піхоті людей. А я наголошую, що саме в піхоті найбільша нестача. Механізовані роти, механізовані батальйони, або, наприклад, десантно-штурмові роти — там найбільша кількість втрат і найбільша кількість нестачі особового складу через втрати, через загиблих, через поранених і відновлювати ці втрати досить важко”, - зазначає нардеп оборонного комітету Сергій Рахманін.     Несправедливий розподіл   Рахманін звертає увагу на дива у комплектуванні різних підрозділів ЗСУ. Наприклад, за його словами, в українській армії в кожному з'єднанні є ремонтно-відновлювальні підрозділи — підрозділи, які мають дбати про ремонт, відновлення військової техніки та озброєння.   “Вони укомплектовані в бригадах переважно на 100%, при тому що обладнання, необхідного для ремонту там часто немає; навичок у людей, які там перебувають, часто немає; і необхідного обсягу техніки чи озброєння там також немає. Умовно кажучи, за штатами (ще старими, радянськими) усі люди мають відповідні кваліфікації для ремонту, наприклад, БРДМ-2 чи Д-20, чи Д-30, причіпної артилерії, але насправді у підрозділах є західна техніка, для якої немає ремонтної бази, а військовий особовий склад не має відповідних навичок, але цей підрозділ укомплектований на 100%, наприклад”, - зазначив нардеп.   Також, за його словами, є, наприклад, підрозділ, який займається протиповітряною обороною, теж укомплектований на 100%, але коштів для поразки у нього немає.   “Наприклад, там обмежена кількість ПЗРК взагалі немає засобів поразки. Але він укомплектований. І цей підрозділ безпосередньої участі у бойових діях не бере, але він розгорнутий до необхідної кількості, але ефективно не використовується”, - констатує Рахманін.   Дивно з розподіл людей у ЗСУ звернув увагу і президент Володимир Зеленський на своїй прес-конференції. Зеленський зазначив, що треба з'ясувати, "хто в кабінетах знаходиться, чому там, скільки людей було мобілізовано, який відсоток із них був на фронті".

Україні від партнерів потрібно більше, ніж вона вже отримала - Макрон

20:27:58

З огляду на зростання загрози безпеці з боку Росії потрібен рішучий прорив у розумінні потреб України. Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон на відкритті міжнародної конференції з підтримки України в Парижі 26 лютого, передає Укрінформ. За його словами, учасники конференції мають оцінити ситуацію та побачити, що саме вони можуть зробити більше, як на національному рівні, так і колективно. "Більше з погляду бюджетної підтримки, військової допомоги, наявного потенціалу, а також у контексті виконання двосторонніх угод, які дехто з нас підписали нещодавно з Україною", - зазначив французький президент. Макрон підкреслив, що всі країни представлені на зустрічі лідерами, дійшли висновку, що "через кілька років ми повинні бути готові до того, що Росія може напасти знову на інші країни".   "Зараз Україні потрібно від нас більше, ніж ми вже зробили", - наголосив президент Франції.   Макрон в котре запевнив в цілковитій рішучості світових лідерів не допустити перемоги Росії та підтримувати Україну стільки часу, скільки буде необхідно. Нагадаємо, у січні Велика Британія стала першою країною, яка  уклала угоду з Україною у сфері безпеки . Згодом такі ж угоди  Україна підписала із Францією і Німеччиною  та Данією .

Павел дозволив 20 громадянам Чехії приєднатися до ЗСУ

19:33:32

Президент Чехії Петр Павел дав дозвіл приєднатися до Збройних сил України 20 чеським громадянам. Про це повідомляє Czech Radio.   Зазначається, що ще 56 заявок були відхилені главою держави на підставі рекомендацій Міністерств оборони та внутрішніх справ країни.   За словами Павела, причиною відхилення заяв про допуск до служби у ЗСУ стала невідповідність претендентів поставленим критеріям.   Без дозволу президента служба в іноземних збройних силах для громадян Чехії заборонена законом. Попередник Павела Мілош Земан із початку повномасштабного вторгнення РФ видав чехам 132 дозволи приєднатися до ЗСУ. Нагадаємо, президент Чехії вважає, що  українсько-російська війна не закінчиться в найближчому майбутньому , бо ні Росія, ні Україна не можуть досягти поставлених цілей. Як відомо, Чехія більше не видаватиме візи та посвідки на проживання громадянам Росії та Білорусі через вторгнення в Україну. 

Черговий скандал з ТЦК: на Закарпатті мобілізували чоловіка з паралічем

19:22:53

На Закарпатті працівники ТЦК відправили служити чоловіка з паралічем. Інформацію про це підтвердила речниця Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону Юлія Шевченко, пише  Суспільне.   За її словами, після розголосу у ЗМІ прийняли рішення провести додаткову ВЛК.   "Наразі встановлено, що цей чоловік вже місяць служить у війську, а відтак був визнаний військово-лікарською комісією придатним. Крім цього, від нього не надходили скарги щодо стану здоров’я", - сказала Шевченко.   Вона додала, що, враховуючи наявну у медіа інформацію, було прийнято рішення про проведення додаткової військово-лікарської комісії. "За її результатами військовим керівництвом буде прийнято законне обґрунтоване рішення", - зазначила речниця. Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що працівники Хустського ТЦК мобілізували чоловіка з паралічем. За словами його колишньої дружини, чоловіка забрали з підприємства, де він працював.   І попри те, що чоловік частково паралізований: не працює рука та частина обличчя, його нібито визнали здоровим і відправили на навчання на Львівщину. Жінка написала заяву до правоохоронців. Нагадаємо, на Львівщині судитимуть двох колишніх військовослужбовців Самбірського районного ТЦК, які катували й незаконно утримували чотирьох громадян . У Тернопільській області судитимуть двох військових ТЦК за обвинуваченням у побитті, катуванні та позбавленні волі військовозобов’язаних.   Президент Володимир Зеленський вважає неприйнятними "силові" методи працівників ТЦК під час мобілізації в Україні.

Сварка України з Польщею стане "найбільшим ідіотизмом в історії" - Туск

18:56:39

Сварка між Україною та Польщею через зернове питання стала б "найбільшим ідіотизмом в історії" взаємин двох країн. Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск під час пресконференції з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо в понеділок, 26 лютого.   На думку політика, зараз немає дефіциту польсько-українських відносин, але є "критичний момент", який стосується експорту української агропродукції до Польщі та інших країн Європейського Союзу без мита.   Збереження чинних правил українського експорту є неприйнятним для сотень тисяч фермерів, зазначив Туск.   "Я дуже сподіваюся на розуміння. Сподіваюся, що українські політики відмовляться від часом непотрібних емоційних коментарів. Зрозуміло, що це складний момент, ми маємо знайти рішення, але не таке, що могло б нас роз'єднати. Якби ми зараз посварилися і не знайшли рішення у цій справі, це був би найбільший ідіотизм в історії наших народів", - заявив прем'єр Польщі. Нагадаємо, на кордоні з Україною  продовжуються протести польських фермерів . Учасники акції протесту систематично  розсипають українську агропродукцію . Головні вимоги протестувальників - заборона імпорту української агропродукції. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль  запропонував Польщі "План взаєморозуміння"  з п’яти кроків, який покликаний розблокувати кордон.