Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Сійярто скаржиться на ярлик "друга Путіна"

02:52:39

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вважає несправедливими, що на угорську владу навішують ярлик "друзів Путіна", хоча насправді вона просто порушує "стратегічні питання", пише 24.hu.   На думку глави угорського МЗС, Будапешт часто "піднімає важливе питання, а інші вдають, що нічого не сталося". Це, на його думку, свідчить про те, що останніми роками не було простору для аргументованого діалогу зі стратегічних питань і що ситуація постійно погіршується.   "Якщо ми висуваємо таку вимогу, то у відповідь отримуємо не обговорення, не вивчення того, як ми можемо знайти рішення, а навішування ярликів друзів Путіна, кремлівських пропагандистів або, можливо, російських шпигунів", – поскаржився він.   Сійярто додав: угорський уряд завжди був чесним щодо своєї стратегії та цілей, що "можливе завдяки унікальній політичній стабільності в країні".   "Тому ми можемо дозволити собі говорити те, що ми робимо, і робити те, що ми говоримо", – пояснив угорський міністр.   Нагадаємо, що керівник американського фонду Центр допомоги Україні у США Олексій Прокопенко під час конференції у Гарвардському університеті подарував Сійярто фрагмент російського танка, знищеного під час боїв у Київській області.   "Це зроблено в Росії, а спалено та перероблено в Україні. Носіть це як брелок із ключами від свого будинку, щоб не забути, що таке російський терор. Будь ласка, пам'ятайте уроки історії і те, що несли радянські танки на вулицях Будапешта 1956", – сказав Прокопенко, передаючи сувенір угорському міністру.    

Генштаб Естонії озвучив прогноз ходу війни в Україні

01:25:16

Президентські вибори у РФ, які заплановані на березень, матимуть вплив на ситуацію на полі бою в Україні, прогнозує естонський Генштаб.   "Майбутні президентські вибори в Росії вплинуть на зусилля обох сторін. Росія, як і раніше, намагається здобути тактичну перемогу, нехай навіть незначну, але помітну", - сказав голова оперативного відділу Генштабу Сил оборони Естонії полковник Тармо Кундла, якого цитує ERR.   У свою чергу, Україна просуває свої військові дії все далі на внутрішню територію Росії, вражаючи важливі цілі, додав він.   За словами Кундла, оперативно-тактичні завдання Росії залишаються невиконаними, оборона України тримається, а українці продовжують операції на російській території.   Він прогнозує, що найближчими тижнями російські війська здійснять рейди на українську територію в прикордонних районах Білгородської та Харківської областей, щоб зв'язати там російські підрозділи та змусити українські сили до перекидання додаткових військ із Куп'янського напрямку.   У той же час, донецький напрямок залишається основним плацдармом для російських військ. Більш активні бойові дії ведуться в районах Бахмута, Авдіївки та Донецька.   Кундла розповів, що на Авдіївському напрямку російські війська просунулися вперед, але українські шляхи постачання поки що не перерізані: "Ситуація з погляду України є досить критичною, але боротьба триває".   На Запорізькому та Херсонському напрямах інтенсивність дій російських збройних сил значно стриманіша, Росії не вдалося досягти будь-якого успіху. Також тримаються українські плацдарми на лівобережжі Херсонської області.   "Загалом ініціатива на фронті, як і раніше, знаходиться в руках російських збройних сил. Великих успіхів вони не досягли, але були невеликі зрушення. Ситуація в Авдіївці відносно критична, але оборона України тримається", – сказав Кундла.   На його думку, заміна головнокомандувача Збройних сил України не принесе жодних змін на фронті найближчим часом.   Нагадаємо, що Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що новопризначені його заступники Вадим Сухаревський та Андрій Лебеденко, а також заступники начальника Генштабу Володимир Горбатюк, Михайло Драпатий та Олексій Шевченко мають колосальні знання та досвід, який пришвидшить перемогу України у війні.

У США назвали політично вмотивованим звіт про пам'ять Байдена

00:58:16

Віце-президент Камала Харріс виступила на захист голови Білого дому Джо Байдена і розкритикувала доповідь спеціального радника Міністерства юстиції, в якій йшлося про провали в пам'яті американського президента, повідомляє телеканал CNN.   Віце-президент назвала звіт "безпідставним" та "політично мотивованим".   "Я вважаю - як колишній прокурор - коментарі, зроблені цим спецпрокурором, безпідставними, неточними та недоречними", - сказала вона.   Харріс відкинула занепокоєння щодо віку президента, докладно розповівши про досвід роботи з Байденом після нападу ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня. Віце-президент сказала, що була "майже на кожній зустрічі" з ним та його командою національної безпеки у наступні дні.   "Президент був попереду і на вершині всього цього, ставлячи питання і вимагаючи, щоб американські військові, розвідники та дипломатичне співтовариство з'ясували та знали – скільки людей загинуло, скільки американців, скільки заручників, чи стабільна ситуація", – сказала вона.   Харріс розкритикувала характеристику психічного здоров'я Байдена, яку надав спецпрокурор.   "Те, як було охарактеризовано поведінку президента у цьому звіті, не може бути більш неправильним щодо фактів", – додала вона.   Нагадаємо, що у звіті, опублікованому в четвер, спеціальний прокурор Роберт Хур заявив, що він вирішив не порушувати кримінальні звинувачення після 15-місячного розслідування щодо звернення Джо Байдена із секретними документами, тому що президент "співпрацював зі слідством".   Хур сказав, що Байдена буде важко засудити, і назвав його "сумлінною літньою людиною з поганою пам'яттю".   Після цього Байден гнівно прокоментував рішення спеціального прокурора не висувати йому звинувачень у справі неналежного зберігання секретних документів.    

Сирський розповів про своїх нових заступників

23:28:58

  Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що новопризначені його заступники Вадим Сухаревський та Андрій Лебеденко, а також заступники начальника Генштабу Володимир Горбатюк, Михайло Драпатий та Олексій Шевченко мають колосальні знання та досвід, який пришвидшить перемогу України у війні.     "Хочу привітати нових заступників начальника Генерального штабу Збройних сил України: бригадного генерала Володимира Дмитровича Горбатюка, бригадного генерала Михайла Васильовича Драпатого, бригадного генерала Олексія Миколайовича Шевченка. А також моїх нових заступників, полковника Вадима Олеговича Сухаревського та полковника Андрія Валерія. офіцерами, які мають колосальні знання та досвід, який неодмінно прискорить нашу перемогу", - написав Сирський у своєму Telegram-каналі.   Нагадаємо, 8 лютого своїм указом президент України Володимир Зеленський призначив генерал-полковника Олександра Сирського головнокомандувачем ЗСУ замість Валерія Залужного.

Зеленський повідомив про нові призначення в ЗСУ

20:02:58

У вечірньому відеозверненні до народу України сьогодні, 10 лютого, президент Володимир Зеленський повідомив про нові призначення в ЗСУ. "Заступниками Головкома Олександра Сирського стали полковник Вадим Сухаревський, його напрямок - це безпілотні системи і розвиток застосування дронів нашими воїнами, та полковник Андрій Лебеденко, його напрямок - це інновації, саме технологічний компонент армії та бойових систем. Потрібна чітка практика роботи з новими технологіями. Заступниками начальника Генерального штабу Збройних Сил України погодив кандидатури бригадного генерала Володимира Горбатюка, його напрямок - це оперативна робота, робота штабів, планування, управління: в кожному штабі мають на сто відсотків розуміти фронт; бригадного генерала Олексія Шевченка, його напрямок - це логістика, максимальна якість логістики у нашій армії; бригадного генерала Михайла Драпатого - він відповідатиме за підготовку, якісне тренування наших військових", - повідомив президент.