Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

СБУ викрила нові схеми для ухилянтів, серед затриманих - барбер

13:49:56

Служба безпеки заблокувала нові схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Про це повідомила пресслужба СБУ в понеділок, 29 січня.   У результаті комплексних заходів у різних регіонах України затримано організаторів оборудок. Ділки пропонували військовозобов’язаним втекти до Євросоюзу на підставі підроблених документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів.   Вартість таких "послуг" оцінювали від 3000 до 10 000 доларів. Сума залежала від терміновості та способу втечі.   Завдяки оперативному реагуванню СБУ вдалося запобігти нелегальному переправленню за кордон понад 50 потенційних призовників.   Так, у Києві нейтралізували злочинну групу, до якої входило двоє посадовців столичних медзакладів та очільниця місцевої громадської організації.   Фігуранти фабрикували для своїх клієнтів висновки лікарських обстежень щодо наявності у них тяжких діагнозів. Потім фіктивні документи подавали до центру медико-соціальної експертизи для встановлення ухилянтам 2-ї чи 3-ї груп інвалідності.   Отриману підробку вони планували використати для незаконного виїзду за межі України, щоб сховатися від мобілізації.

Двох "беркутівців" судитимуть за спроби знищити докази вбивств на Майдані

13:25:34

Державне бюро розслідувань повідомило нові підозри екскомандирам спецпідрозділу міліції Беркут, які намагались знищити докази вбивств учасників Революції гідності. Про це повідомила пресслужба ДБР в понеділок, 29 січня.   Працівники ДБР повідомили про підозру колишнім командирам спецпідрозділу Беркут, що намагались знищити зброю, з якої їхні підлеглі вбили учасників Революції гідності. З цієї зброї спецпризначенці 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві вбили 48 та поранили 90 учасників акцій протесту.   Колишні командир полку та командир роти ПМОП Беркут, підпорядкованого ГУМВС України в Києві, організували перевезення зброї з території місця дислокації Беркута і незаконно знищили табельну вогнепальну зброю у різних місцях столиці.   "Вони розрізали її на частини абразивним матеріалом та видалили механічним способом маркування серійних номерів. Після цього залишки зброї скинули у притоці Дніпра - річці Віта та закопали на березі", - розповіли в ДБР.   Зокрема, були знищені 24 автомати 7,62 мм АКМС, одна снайперська гвинтівка Драгунова, три рушниці 12 мм Форт-500 і рушниця Форт-12 калібром 9 мм. Нагадаємо, раніше у ДБР завершили розслідування по 20 "беркутівцях", які використали зброю проти учасників Революції Гідності. До суду було передано обвинувальні акти щодо вбивць активістів Майдану . Слідство вважає, що колишній президент Віктор Янукович дав вказівку тодішньому міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку застосувати вогнепальну зброю проти учасників Євромайдану близько 7 ранку 20 лютого 2014 року.

В Ірані стратили чотирьох чоловіків, звинувачених у шпигунстві на Ізраїль

13:04:01

В Ірані в понеділок, 29 січня, стратили чотирьох чоловіків, обвинувачених у плануванні диверсій на оборонному заводі та ймовірних зв'язках з ізраїльським Моссадом. Про це повідомляє AВС news.   Чоловіки були засуджені за планування нападу на завод в Ісфахані, що займається виробництвом ракетного та оборонного обладнання. Тегеран заявив, що операція була розроблена службою зовнішньої розвідки Ізраїлю Моссад. Перед в'їздом до Ірану всі четверо нібито пройшли підготовку в одній з країн Африки.   Чоловіків заарештували в липні 2022 року і засудили до страти у вересні 2023 року. Radio Liberty пише , що всі четверо були етнічними курдами.   Нагадаємо, у грудні минулого року в Ірані був страчений чоловік, обвинувачений у передачі секретної інформації Моссаду .  Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що Іран збільшує кількість страт "із загрозливою швидкістю" .

Глава МЗС Литви про допомогу Україні від ЄС: Чуємо хороші сигнали

12:47:05

Від Європейського Союзу є хороші сигнали щодо виділення фінансової допомоги Україні у розмірі 50 млрд євро. Про це в інтерв'ю РБК-Україна  заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.   Дипломат сподівається, що всі проблеми щодо західної фінансової допомоги Україні буде вирішено на саміті ЄС 1 лютого.   "Ми чуємо хороші сигнали. Ви знаєте, що деякі вето знімаються та укладаються нові угоди. Що це означає? Україна справді має надзвичайно дієздатну зовнішню дипломатичну систему. Куди б я не їздив, ваші люди справжні професіонали, вони роблять величезну роботу. Тому я вірю, що на це можна очікувати", - сказав Ландсбергіс.   Відповідаючи на питання, чи зможе Європа самостійно, без США, надати Україні достатню фінансову та військову допомогу, глава МЗС Литви зазначив, що це в інтересах європейських країн.   "Я сподіваюся, що заради Європи Європа зробить усе, що може. Це у наших інтересах", - сказав литовський міністр. Нагадаємо, 1 лютого відбудеться саміт Європейської Ради. Україна розраховує, що там буде ухвалено позитивне рішення про виділення фінансової підтримки в розмірі 50 млрд євро за програмою Ukraine Facility. 

Зеленський запропонував передати Україні соцдопомогу ЄС для біженців

12:26:08

Президент Володимир Зеленський заявив, що було б краще, якби гроші, які країни Європи надають українським біженцям, передавали Україні, а країна сама їх розподіляла між людьми. Про це глава держави заявив в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD.    Журналістка запитала в Зеленського, як він ставиться до чоловіків призовного віку, які виїхали з України. За її словами, тільки в Німеччині перебуває близько 200 тисяч таких чоловіків. У відповідь президент попросив не узагальнювати питання українських біженців, зокрема, чоловіків.   "Адже тут дуже багато різних деталей: є люди, які виїхали з різних причин і мали законодавчі причини та можливості поїхати, є люди немобілізаційного віку, є ті, хто виїхали раніше, є студенти", - сказав Зеленський.    Після цього журналістка сказала, що в Німеччині тривають дискусії стосовно того, чи варто виплачувати допомогу чоловікам призовного віку, які виїхали з України. Президент відповів, що це рішення Німеччина має ухвалити самостійно.   "Є такий момент: людина виїхала з України і отримує допомогу від Німеччини. Але буває таке, що людина отримує підтримку і від вас, і від нас. І тому я завжди говорив, що для нас було б набагато краще, якби Німеччина підтримувала українців, надаючи гроші в бюджет України. А потім вже Україна перерозподіляла б ці гроші залежно від того, де знаходиться ця людина", - заявив Зеленський. Нагадаємо, раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц і глави земельних урядів домовилися, що з 2024 року соціальні виплати для всіх біженців будуть скорочені . Міністр юстиції Німеччини Марко Бушман заявив, що у ФРН не будуть примушувати українських біженців до військової служби у Збройних силах , депортуючи їх в Україну.