Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Індія заявила, що врятувала світ від зростання цін на нафту

22:58:52

Вартість бареля нафти могла б перевищити позначку 200 доларів, якби Індія вирішила не купувати дешеву російську нафту з огляду "на геополітичні конфлікти". Про це заявив міністр нафти Індії Хардіп Сінгх Пурі на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, передає Інтерфакс-Україна.   За його словами, споживання енергоресурсів в Індії зростає втричі швидше за середньосвітове, і за наступні 20 років воно може сягнути 25% глобального показника.   "Я був у Давосі, напевно, років зо два тому, коли російсько-український чинник займав думки всіх. Я сказав тоді і скажу це зараз: всі ці нові виклики, з якими ми змушені зіштовхуватися, ми повинні зустрічати прагматично", - сказав індійський міністр. Сінгх Пурі зазначив, що якби Індія вирішила не бути прагматичною (купуючи російську нафту зі знижками - ред.), то світ зіштовхнувся б із ситуацією, коли нафта перевищила б 200 доларів. "Тому що Індія не може зупинитися: ми імпортуємо 85% нафти, і ми повинні розв'язувати питання доступності ресурсів та стійкості", - додав він.   Індія є третім за обсягами споживачем нафти у світі. У січні-жовтні 2023 року країна імпортувала 201,29 млн тонн нафти (+10,2%).  Як відомо, після виходу із західного ринку нафтова промисловість Росії опинилася в безпрецедентній у своїй історії залежності від двох країн-покупців - Індії та Китаю . У ці країни нині йде до 90% російського експорту нафти та нафтопродуктів. За даними Bloomberg, від експорту нафти Росія зараз отримує більше, ніж до вторгнення в Україну. Власники суден і трейдери допомогли РФ обійти обмеження ціни на нафту.

Залужний зідзвонився з главою Військового комітету НАТО

22:34:44

Головнокомандувач Збройними силами України Валерій Залужний провів у вівторок, 16 січня, телефонну розмову з головою Військового комітету НАТО адміралом Робом Бауером. Про це генерал повідомив у Telegram.   "Поінформував адмірала Бауера про ситуацію на фронті. У цьому контексті обмінялися думками стосовно тактики та стратегії України і Альянсу в умовах широкомасштабного російського вторгнення. Наголосив, що у війні такої інтенсивності і масштабу, саме технології відіграють важливу роль", - написав Залужний. Співрозмовники обговорили перспективу та можливості об’єднання технологічних зусиль України та НАТО для досягнення перемоги.   Залужний і Бауер домовилися детально звернути увагу на низку важливих питань завтра під час засідання, до якого головком ЗСУ долучиться у форматі відеоконференції. Нагадаємо, напередодні  Залужний провів телефонну розмову з головою об'єднаного комітету начальників штабів США Чарльзом Брауном. Головнокомандувач ЗСУ поділився з генералом США результатами аналізу бойових дій у 2023 році. Залужний також провів розмову з начальником Штабу оборони Збройних сил Італії Джузеппе Каво Драгоне. Він запросив адмірала відвідати Україну та спільно попрацювати на пунктах управління і в бригадах ЗСУ .

Низка африканських країн у Давосі виступила з “потужними” меседжами щодо України – радниця керівника ОП

22:29:52

Старша радниця керівника Офісу президента України Дарія Зарівна вважає, що чергова зустріч радників з національної безпеки, яку ініціювала Україна у Давосі щодо формули миру, була «успішною». «Я можу порівнювати, це була четверта зустріч. Перша була в Копенгагені, тоді було 16 країн, і кожного разу в нас зростала кількість країн і організацій. Цього разу понад 80, – сказала Зарівна в етері Радіо Свобода з Давосу. – Моє особисте відчуття: ця зустріч була дуже контентно потужною, було багато нових, цікавих напрацювань і звернень. Цього разу була така кількість країн, які хотіли виступити зі своїми зверненнями, що ми вибилися з часу. Не буду називати, але була ціла низка звернень африканських країн із дуже потужними меседжами. Тому я вважаю цю зустріч дуже успішною і найбільш змістовно наповненою й активною».

Увесь кордон із Польщею повністю розблокований

22:02:46

Рух вантажівок через пункт пропуску Ягодин-Дорогуськ відновився. Польські перевізники завершили акцію протесту. Про це повідомила пресслужба Держприкордонслужби України у вівторок, 16 січня.   "За інформацією, отриманою від Прикордонної варти Польщі сьогодні о 20-й годині (за київським часом) завершилася акція протесту польських перевізників перед пунктом пропуску Дорогуськ-Ягодин", - йдеться у дописі.   Оформлення та пропуск через кордон вантажних транспортних засобів в обох напрямках здійснюється у звичайному режимі.   Таким чином блокаду українського кордону з польського боку наразі повністю знято.   Нагадаємо, раніше сьогодні польські перевізники завершили блокування перед пунктами пропуску Краківець та Рава-Руська .  Як відомо, Мінінфраструктури Польщі  підписало угоду  з організаторами блокади. Протестувальники погодилися призупинити свій протест принаймні до 1 березня, чекаючи на розв'язання своїх проблем новим урядом Польщі.

Китай нарощує ядерні потужності - дослідження

21:22:53

Китай має у своєму арсеналі 500 ядерних боєголовок, ще більше у виробництві. Про це йдеться  у дослідженні американських вчених-атомників.   Зазначається, що за останні п’ять років Китай значно розширив свою поточну програму ядерної модернізації, розгорнувши більше типів і більшу кількість ядерних боєзарядів, ніж будь-коли раніше.   "За нашими оцінками, Китай зараз володіє приблизно 500 ядерними боєголовками, і ще більше перебуває у виробництві для озброєння майбутніх систем доставки. Наразі вважається, що Китай має один із ядерних арсеналів, що найшвидше зростає, серед дев’яти ядерних держав", - ідеться в дослідженні Китайська ядерна зброя, 2024 року.   Китай виробив приблизно 440 ядерних боєголовок для доставки балістичними ракетами наземного й морського базування і бомбардувальниками. Ще близько 60 боєголовок, ймовірно, було виготовлено. Крім того, ще більше перебуває у процесі виробництва для оснащення ракет різного типу базування та бомбардувальників.   Наразі КНР має 216 ракет середнього радіуса дії, 134 міжконтинентальних балістичних ракет, 72 балістичні ракети на підводних човнах і 20 стратегічних бомбардувальників, які здатні нести загалом 438 ядерних боєприпасів. Раніше повідомлялося, що Росія, Китай та США модернізують та  розширюють свої ядерні полігони . Сполучені Штати розроблятимуть сучасний варіант ядерної гравітаційної бомби B61-13. У США змоделювали ядерний удар по РФ

Туреччина рекордно збільшила імпорт російської нафти

20:57:56

Туреччина у грудні минулого року імпортувала морем рекордні за всю історію обсяги російської нафти, які досягли 444 тис. барелів на добу. Про це повідомила російська газета Коммерсант з посиланням на дані компанії Kpler.   Зазначається, що близько 70% цих обсягів було відвантажено у турецькому порту Аліага.   Таким чином, на Туреччину припало близько 13% загального морського експорту російської нафти у грудні. Ще близько 76% припало на Індію та Китай.   У листопаді минулого року Росія експортувала до Туреччини близько 432 тис. барелів нафти на добу, що на понад 100 тис. б/д більше щодо жовтня.   За оцінками Kpler, близько 85% всіх експортних партій Urals до Туреччини в грудні на танкери з балтійських портів РФ Приморськ та Усть-Луга. Постачання до Туреччини з балтійських портів могли стати більш привабливими на тлі проблем у Червоному морі, викликаних атаками на судна з боку хуситів, зауважують експерти.   Зазначається, що з огляду на періодичні суперечки між російськими експортерами нафти та індійськими покупцями , Туреччина стала найпривабливішим ринком збуту для російської нафти.   Попередні дані січня вказують, що експорт російської нафти до Туреччини цього місяця також перевищить 400 тис. барелів на добу.   У грудні повідомлялося, що п'ять танкерів із російською нафтою застрягли по дорозі до Індії після введення американських санкцій.