Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Конфіскація активів Росії: у МВФ зробили заяву

21:01:31

  Рішення про конфіскацію російських активів мають приймати самі країни, де розміщені заморожені кошти РФ. Про це заявила директор Департаменту з питань комунікацій Міжнародного валютного фонду Джулія Козак, передає Укрінформ.   "По-перше, маю сказати, що будь-які рішення, пов’язані з конфіскацією російських активів або накладенням податків на частку в цих активах, повинні прийматися на рівні відповідних органів влади країн (де розміщені заморожені активи РФ - ред.)", - сказала представниця Фонду.   За словами Козак, МВФ стежить за поточними дискусіями, аби оцінити "потенційні економічні наслідки для будь-якої з країн-членів Фонду або наслідки для міжнародної валютної системи".   Оцінки МВФ залежатимуть від того, які конкретні дії вживатимуться з боку цих країн. Нагадаємо, адміністрація президента США Джо Байдена підтримує проєкт закону, що дозволить конфіскувати близько 300 млрд доларів заморожених російських активів і направити ці кошти на відбудову України. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що конфіскація російських активів Заходом на користь України, ймовірно, почнеться вже у 2024 році . 

Іран захопив танкер з нафтою, назвавши його американським

20:43:58

Американський нафтовий танкер, який прямував через Оманську затоку, був затриманий Військово-морськими силами Ірану. Цю інформацію підтвердили у ВМС країни у четвер, 11 січня, передає  IRNA.   Зазначається, що танкер тепер йде у напрямку портів Ірану. Судно було конфісковано за рішенням суду як відповідь на "крадіжку США іранської нафти у 2023 році". Раніше повідомлялося, що танкер St. Nikolas, на борт якого проникли люди у військовій формі, змінив курс біля берегів Оману і попрямував до Ірану . У момент захоплення судно знаходилося приблизно за 90 км від порту Оману Сухар в Оманській затоці. Після цього зв'язок з танкером було втрачено.   Танкер, яким володіє грецька судноплавна компанія Empire Navigation, перевозив іракську нафту і прямував маршрутом з Басри (Ірак) до Туреччини через Суецький канал. Судно зафрахтувала турецька компанія Tupras. При цьому іранська сторона називає танкер "американським".   Раніше танкер звався Suez Rajan. За версією США, він перевозив іранську нафту в порушення американських санкцій. Суперечку між американським Мін'юстом і компанією-власником вдалося залагодити у 2023 році, відвантаживши США 1 млн барелів іранської нафти, яку конфіскували.   У відповідь на перехоплення Suez Rajan Іран захопив танкер, який віз нафту з Кувейту для американської енергетичної компанії Chevron. Нагадаємо, у квітні минулого року Іран захопив нафтовий танкер під прапором Маршаллових Островів у Оманській затоці.

Україна отримала докази того, що Росія використовує ракети КНДР

20:21:29

Українські слідчі отримали перші попередні докази того, що Росія могла використати ракети північнокорейські виробництва при обстрілі Харкова 2 січня. Про це повідомив генеральний прокурор Андрій Костін в ефірі телемарафону.   "Щодо Північної Кореї: днями ми отримали перші докази можливого використання збройними силами РФ ракет виготовлених в цій країні. Результати попередньої науково-технічної експертизи підтверджують, що випущена 2 січня по центральній частині Харкова ракета - є ракетою малої дальності, яка розроблена Північною Кореєю", - сказав він.   За словами генпрокурора, до аналогічних висновків дійшли й військові експерти з міжвідомчої робочої групи при ОГП, які також були на місці й робили попередній огляд та аналіз частин ракети.   Зараз триває комплексна комісійна експертиза, яка має остаточно підтвердити цей факт. Також прокурори працюють з іншими уламками ракет на місцях нещодавніх атак на Харківщині та Одещині. Нагадаємо, інформацію про  передачу північнокорейської зброї РФ  оприлюднив Білий дім. За словами координатора Ради національної безпеки Білого дому Джона Кірбі,  Росія вже кілька разів запускала такі ракети по Україні . Головний постачальник. Нові ракети КНДР для росіян

Генштаб розповів про успіхи ЗСУ на фронті

20:00:37

За добу на фронті відбулось 56 бойових зіткнень, війська РФ завдали три авіаційних удари та здійснили 16 обстрілів з РСЗВ по позиціях українських військ та населених пунктах. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в вечірньому зведенні в четвер, 11 січня.   Протягом доби авіація Сил оборони завдала ударів по двох районах зосередження особового складу противника. Підрозділи ракетних військ нанесли ураження по двох районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, пункту управління та складу боєприпасів росіян. На Куп’янському напрямку Сили оборони відбили дві атаки противника в районі Синьківки Харківської області, де ворог намагався прорвати оборону наших військ. На Лиманському напрямку українськими захисниками було відбито шість атак окупантів в районах Макіївки Луганської області та східніше Тернів Донецької області, де ворог намагався покращити тактичне положення.   На Бахмутському напрямку Силами оборони відбито атаку противника в районі Кліщіївки Донецької області. На Авдіївському напрямку - відбито дев'ять атак росіян в районах Новобахмутівки, Степового, Авдіївки та ще 16 атак в районах Первомайського та Невельського Донецької області, де ворог безуспішно намагався покращити тактичне положення.   На Мар’їнському напрямку Сили оборони продовжують стримувати противника в районах Георгіївки, Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області, де окупанти 10 разів намагалися прорвати оборону українських військ.   На Шахтарському напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів. На Запорізькому напрямку захисники відбили дві атаки російських загарбників в районі західніше Вербового Запорізької області, де ворог безуспішно намагався відновити втрачене положення.   Війська РФ не відмовляються від наміру вибити українські підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра. Так, протягом доби противник здійснив три безуспішні штурмові дії на позиції наших військ, але ЗСУ й надалі утримують зайняті позиції та завдають ворогу значних втрат. Нагадаємо, минулої доби ЗСУ ліквідували 830 окупантів . Загальні бойові втрати особового складу армії РФ з 24 лютого 2022 року по 11 січня 2024 року орієнтовно становлять близько 367 620 осіб.

Міноборони підготувало нову редакцію законопроєкту про мобілізацію

19:37:53

Міністерство оборони вже підготувало нову редакцію законопроєкту про мобілізацію. Найближчим часом оновлений документ відправлять на погодження Кабінету міністрів. Про це повідомив  міністр оборони Рустем Умєров у Facebook в четвер, 11 січня.   "Наша команда вже підготувала нову редакцію законопроєкту з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Готові виносити його на погодження уряду найближчим часом. Цей закон потрібен обороні нашої держави і кожному воїну, який зараз на фронті. Потрібен якнайшвидше", - зазначив глава Міноборони. Умєров наголосив, що українські воїни потребують ротацій, відпусток та можливості відновитися.   "Наші воїни мають право знати, що їх чекає, та планувати власне життя. Законопроєктом про мобілізацію планується встановити чіткий термін служби по мобілізації... Цей закон потрібен обороні нашої держави і кожному воїну, який зараз на фронті. Потрібен якнайшвидше", - заявив міністр.   Умєров додав, що над мобілізаційним законопроєктом працювали пів року в робочій групі - представники всіх фракцій Верховної Ради, команди Міністерства оборони, Генерального штабу та низки інших міністерств та відомств. Після реєстрації законопроєкту у парламенті разом з командою Міноборони, головнокомандувачем ЗСУ, начальником Генштабу брали участь в обговореннях та закритих нарадах. Всі застереження "почули та врахували", зазначив міністр.   "Воїнам треба дати можливість відпочити. Це справедливо. Звільненим з полону треба дати вибір, чи залишатися у війську. Ті з них, хто обере залишитися, потребуватимуть щонайменше кілька місяців відпустки. Це чесно. Строковиків треба нарешті відпустити додому. Це правильно", - наголосив міністр. Нагадаємо, 25 грудня Кабмін зареєстрував у Раді законопроєкт, який передбачає внесення змін до процесів мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.  Кореспондент.net  детально  проаналізував законопроєкт про мобілізацію . 11 січня після дискусій у парламенті  уряд офіційно відкликав законопроєкт про мобілізацію . 

Європа потребує спільного виробництва зброї - Зеленський

19:18:21

Україна докладе максимум зусиль, щоб створити з партнерами у 2024 році новий європейський військово-виробничий арсенал. Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції з лідером Латвії Едгарсом Рінкевичсом у Ризі в четвер, 11 січня.   "Ми в Європі - від заходу до сходу, з півночі до півдня потребуємо значно продуктивнішої роботи оборонних секторів наших держав. Європа має навчитися бути самодостатньою у своєму захисті - хоч би чим погрожувала Росія і хоч би який аспект нашого життя Росія зробила своєю мішенню", - заявив глава держави.   За словами Зеленського, Європа повинна вміти відповісти, вона має право захищатися. "Україна цього року докладе максимум зусиль з усіма партнерами, щоб створити новий арсенал Європи - виробниче співробітництво такого рівня, яке згодом забезпечить уже сам факт свого існування, свою роботу, свої результати та недопущення російської агресії проти Європи", - додав він.   За словами Зеленського, "Росія зважає тільки на силу, й нам усім у Європі потрібна саме така сила".   Президент України також подякував латвійському лідеру за надання нового оборонного пакета , до якого входять гаубиці, боєприпаси, гелікоптери, протитанкова зброя, дрони тощо. Нагадаємо, раніше Зеленський заявив, що Росія веде гібридну війну проти значної частини Європи . 

Латвія анонсувала новий пакет допомоги Україні

18:55:18

Латвія підготувала новий пакет військової допомоги для Збройних сил України. Він включає різні види озброєнь та снаряди. Про це повідомив президент Латвії Едгарс Рінкевичс під час спільної пресконференції з Володимиром Зеленським в четвер, 11 січня. За його словами, українські військові отримають гаубиці, боєприпаси, протитанкову зброю, ракети, гранати, гелікоптери, а також пристрої зв'язку та генератори.   Крім того, Латвія як країна, яка очолила Коаліцію дронів у рамках Рамштайну, допоможе Україні з виробництвом дронів.   "Ми передавали і передаватимемо допомогу Україні. Як держава, так і суспільство, на даний момент загальний обсяг допомоги становить понад 1% від ВВП, перевищуючи 600 мільйонів євро", - зазначив Рінкевичс.   Раніше Сейм Латвії проголосував надати більше ніж 500 млн євро на програму з реконструкції протягом трьох років - програма буде концентруватися на Чернігівську область. Нагадаємо, 10 січня Зеленський здійснив візит до Литви , а сьогодні у першій половині дня український президент побував в Естонії , після чого відправився до Латвії.