Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

В Україні можуть скасувати індексацію пенсій

14:25:26

  У разі відсутності міжнародної фінансової допомоги індексація пенсій у 2024 році може не відбутися. Про це в ефірі телемарафону заявила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.   "Хочу заспокоїти всіх пенсіонерів, які отримують пенсію за віком, тому що більша частина пенсійних доходів і надходжень, які розподіляються Пенсійним фондом, - це наші внутрішні надходження, які забезпечуються нашими українськими платниками, зокрема, нашими військовими. Оскільки вони всі платять ЄСВ, то наш Пенсійний фонд стабільно тримається на українських коштах", - сказала вона. За словами міністра, у зв'язку з цим проблем із виплатою пенсій не має бути.   "Можливо, не вдасться, якщо насправді будуть такі ризики, як відсутність міжнародної фінансової допомоги, говорити про індексацію, але базова пенсія буде виплачена і на це ми знайдемо кошти з внутрішніх українських ресурсів", - запевнила Жолнович.   Глава Мінсоцполітики додала, що всі підвищення та індексації в бюджет закладені, і вона сподівається, що ресурси на це будуть знайдені.   "Я думаю, що ми зможемо впорається з цими викликами. Я б не хотіла наразі передчасно лякати пенсіонерів тим, що вони не отримають відповідно до закону свої пенсії й підвищення на рівень інфляції, які передбачені. Поки що ми готові їх робити", - сказала Жолнович.   Щодо соціальних виплат, зокрема, допомога малозабезпеченим особам, ВПО та іншим категоріям, то, за її словами, ці видатки фінансуються міжнародними партнерами.   Мінсоцполітики домовилося зі Світовим банком про допомогу на суму майже 2 млрд доларів, і ці кошти в перші місяці 2024 року покриють видатки на базові соціальні витрати. Раніше повідомлялося, що у 2024 році в Україні планується зниження пенсій для чиновників , які отримують "астрономічні суми".  Затримка пенсій і зарплат. Дефіцит держбюджету

Лубінець: Законопроєкт про мобілізацію доопрацюють

13:10:25

Із закону про мобілізацію приберуть норми, які можуть порушувати базові конституційні права людини. Про це в ефірі національного телемарафону 28 грудня заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.   За його словами, необхідно розуміти, що в умовах повномасштабної війни та воєнного стану Конституція офіційно дозволяє обмежувати права громадян.   Омбудсмен зазначив, що одночасно у законопроєкті про мобілізацію не можуть бути порушені базові конституційні права.   "Там є деякі норми, які суперечать Конституції, але вчора була робоча нарада з представниками Міноборони, де ми вже досягли компромісу - як забезпечити закон про мобілізацію та дотримуватися прав людини", - сказав Лубінець.   Він заявив, що до внесення документа до зали буде надано експертну оцінку від його відомства, а також законопроєкт пройде через профільний комітет.   "Але це не повинно заважати виживанню країни та поповненню армії. Тут ми маємо покладатися на думку військового командування", - наголосив омбудсмен.   Нагадаємо, 25 грудня Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, який передбачає внесення змін до процесів мобілізації , військового обліку та проходження військової служби.   У законопроєкті є уточнення підстав для звільнення зі служби за власним бажанням, уточнення та розширення переліку осіб, які мають право на відстрочку, пропонується запровадити низку покарань для ухилянтів , розширюються повноваження органів місцевої влади щодо проведення мобілізації.   26 грудня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний провів брифінг, на якому відповів на основні питання щодо запланованих змін . 

На південному напрямку близько 20 росіян здалися в полон - Тарнавський

12:51:54

Ще одна група російських військових здалася в полон на Таврійському напрямку за минулу добу. Йдеться про приблизно 20 окупантів. Про це повідомив  командувач ОСУВ Таврія бригадний генерал Олександр Тарнавський у Telegram в четвер, 28 грудня.   "В операційній зоні ОСУВ Таврія близько 20 окупантів здалися в полон. Також, за минулу добу, знищено та пошкоджено значну кількість бронетехніки ворога", - написав він.   За словами Тарнавського, противник зосередився на наступальних і штурмових діях на Авдіївському, Мар'їнському та Запорізькому напрямках.   "Ворог продовжує активні піхотні атаки за підтримки значної кількості бронетехніки. В цілому, на Таврійському напрямку 27 грудня ворог завдав 18 авіаударів, провів 38 бойових зіткнень і здійснив 985 артобстрілів", - зазначив бригадний генерал.   При цьому він вказав, що загальні втрати росіян за минулу добу склали 488 осіб і 105 одиниць військової техніки, а зокрема, 18 танків, 28 ББМ, 13 артсистем, 23 БПЛА, 16 автомобілів і сім одиниць спецтехніки, а також знищено склад боєприпасів. Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення в Україну загальні бойові втрати особового складу російських військ орієнтовно становлять 356 670 осіб. Минулої доби  ЗСУ ліквідували 920 окупантів . За даними української розвідки, військове керівництво Росії намагається масштабувати навчання молодших лейтенантів та скоротити терміни відповідних вишколів через серйозні втрати молодшого офіцерського складу.

Українці купили майже 200 тисяч імпортованих вживаних авто за рік

12:30:28

З початку 2023 року українці придбали 191 тисячу уживаних легкових авто, ввезених з-за кордону. Показник у 3,5 раза перевищує реалізацію нових автомобілів за той самий період. Про це повідомила пресслужба Укравтопрому в четвер, 28 грудня.   Середній вік вживаних машин, що в цьому році перейшли на українські номери, становить 10,3 року.   В даному сегменті переважають бензинові авто, на якій прийшлось 45% ринку. Далі йдуть дизельні легковики - 33%; електромобілі - 14%; авто з ГБО - 5%; гібриди - 3%.   Що стосується моделей, то в залежності від типу двигуна серед уживаних легкових авто, ввезених з-за кордону, переважали такі:   серед бензинових автомобілів - Volkswagen Golf; в сегменті дизельних та авто з ГБО - Renault Megane; серед електромобілів - Nissan Leaf; в частині гібридів - Ford Fusion US. Нагадаємо, у листопаді українські номери отримали 21,7 тис. ввезених з-за кордону вживаних легкових автомобілів , що є рекордним показником за майже півтора року. В Україні також зріс попит на електромобілі. Лише за листопад українці купили 4,3 тис. електроавтомобілів , що майже утричі більше, ніж рік тому.