
Як будується майбутнє: інноваційні рішення у сфері нерухомості
Завдяки новим технологіям і сміливим експериментам сфера нерухомості рік за роком наслідує актуальні тренди і прагне створювати не просто практичні та привабливі будівлі, а знаходить революційні рішення, що можуть зробити об'єкти більш технологічними, довговічними та безпечними для людей і планети.
Те, що колись могло б вважатися рукотворними чудесами світу, зараз вже стає необхідною реальністю. ЕП разом із компанією ENSO дослідили це питання та знайшли приклади, у яких будівельники використовують екологічні та інноваційні розробки, щоб змінити світ на краще.
Сонце як вічний двигун
Одним із головних таких запитів на сьогодні є енергоефективність, в основі якої лежить самозабезпечення будинку енергією.
Чудовим прикладом слугує пасивний дім "Сонячна ферма" від американської компанії Deltec. Будинок здатний самостійно генерувати енергію для власного утримання цілорічно завдяки встановленим на даху сонячним панелям. Енергії батарей вистачає і для кондиціонування, і для обігріву будинку. Теплоізоляція стін допомагає кімнатам залишатися прохолодними у літню спеку та теплими взимку.

Для поціновувачів морського життя американська судноплавна компанія Arkup створила автономну яхту на сонячній енергії із захистом від ураганів. Розкішний плавучий будинок із сучасним дизайном повністю придатний для комфортного та екологічно чистого способу життя на воді. Дах вілли Arkup площею 2300 квадратних футів покритий сонячними панелями потужністю 36 кВт, які виробляють достатньо зеленої енергії для покриття усіх потреб будинку без підключення до мережі.
Система збору дощової води та її фільтрації повністю забезпечує судно прісною та питною водою. Інноваційною особливістю яхти також є її самопідйомна система, яка дозволяє витримувати навіть екстремальну погоду. Чотири гідравлічні опори завдовжки 40 футів можуть фіксувати плавучий будинок на глибині до 20 футів для комфортного проживання над рівнем моря або тривалої стоянки. Судно захищене від повені та тропічних штормів, адже здатне протистояти поривам вітру до 250 км/год або витримувати ураган 4-ї категорії з 5 наявних.

Нові форми для життя
Якщо говорити про збільшення витривалості та міцності будівель, то у пошуках нових технологічних рішень інженери все частіше звертаються до незвичних форм об'єктів.
Купольні будинки, які вже стали трендом у Японії, прийшли і до нас. Будівлі такої форми стійкіші до сильних вітрів і землетрусів. А за рахунок меншої ваги, їм потрібен не такий масивний фундамент, як для традиційних будинків.
До того ж, при однаковій площі економія будівельних матеріалів для купольного будинку становить близько 25%, а швидкість зведення такої напівсфери — всього кілька днів, що допомагає значно заощадити на витратах.

Завдяки зменшенню площі стін і даху зменшуються і тепловтрати, а значить рахунки за електроенергію та опалення вже не налякають. Також форма купола забезпечує чудову циркуляцію повітря та шумоізоляцію.
Тож для прихильників економічного, сучасного та надійного житла купольний будинок може стати виграшним рішенням.
Сучасні проблеми — сучасні рішення
Продовжуючи тему доступного та технологічного житла, варто згадати й мексиканське селище, надруковане на 3D-принтері. У пошуку інноваційних рішень для боротьби з бідністю благодійна організація New Story у партнерстві з компанією ICON побудувала цілий житловий квартал із використанням технології 3D-друку. Будинки призначалися виключно для малозабезпечених сімей, середній дохід яких не перевищує 76 доларів.

Процес будівництва подібного житла достатньо швидкий та простий. Величезний принтер Vulcan II протягом доби формує основу будівлі зі стін та перегородок. А вже далі місцеві робітники облаштовують покрівлю, встановлюють двері, вікна, сантехніку та електрику.
Кожен такий будинок має дві спальні, вітальню, кухню та ванну кімнату. Конструкції зроблені з бетону та мають надійний фундамент. Враховуючи те, що житловий квартал розташований у сейсмічній зоні, 3D-будинки здатні витримати землетруси та повені.
Використання таких технологій суттєво здешевлює та пришвидшує будівельні роботи, тож сфера їхнього застосування у майбутньому може активно розширятися.
Моделі, що заощаджують час
Та коли мова заходить про архітектурні витвори мистецтва, зведення яких, на перший погляд, здається чимось нереальним та фантастичним, розумієш, що навіть найбільший 3D-принтер тут буде безсилим. Зразком такого технологічного дива може бути курортний комплекс Marina Bay Sands у Сінгапурі.
Три 55-поверхові вежі заввишки майже 200 метрів, що збоку нагадують три пари карток, які підтримують одна одну. А на даху веж "пливе" величезна тераса у вигляді гондоли з не менш величезним басейном.

Довжина басейну сягає майже 150 метрів, а вміщує він близько 1400 куб. м. води. На момент відкриття комплекту цей басейн був унікальним у світі за висотою розташування та своїми розмірами.
При першому погляді на нього здається, що басейн не має бортів, і вода переливається просто у 200-метрову прірву. Насправді нижче розташований водозбір, що перекачує воду назад.
Оскільки вежі Marina Bay Sands перебувають у постійному русі через вітер (до речі, амплітуда коливання веж може сягати 0,5 метра), басейн закріплений чотирма спеціальними шарнірами, які вирівнюють конструкцію та не дають відвідувачам відчути рухливість будівлі.
Важко навіть уявити, наскільки складним і довготривалим є проєктування подібних споруд. Та розвиток сучасних технологій спрямований саме на те, щоб максимально оптимізувати та полегшити роботу для усіх.
Під час будування того ж Marina Bay Sands наприкінці 2000-х була частково залучена система інформаційного моделювання будівлі (BIM). Вона ґрунтується на використанні інтелектуальних 3D-моделей. Завдяки цьому вдалося скоротити терміни будівництва на 2-3 місяці, що для такого багатомільярдного об'єкта — дуже значний результат.
Зараз цифрове проєктування вже є обов'язковим інструментом, що допомагає суттєво заощаджувати час і ресурси та підвищувати якість будівництва. А залучення штучного інтелекту до BIM дозволяє у декілька разів пришвидшити вивчення та аналіз даних для того, щоб автоматизувати та вдосконалити будівельні процеси.
***
Це революційні рішення, яких вимагає сьогодення та які дійсно здатні покращити життя людей та усього світу. Очевидно, що у майбутньому на нас чекають ще грандіозніші інновації та приголомшливі ідеї, тож готуймося — найбільші чудеса ще попереду.