Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

ЗСУ знищили 513 окупантів на Таврійському напрямку

14:17:38

Минулої доби на Таврійському напрямку Сили оборони знищили 513 окупантів та 45 одиниць військової техніки. Про це в ефірі телемарафону повідомив речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олександр Штупун. За його словами, вже другу добу поспіль окупанти дуже активно використовують дрони-камікадзе та авіацію. Також значно збільшили кількість бойових зіткнень. Загалом на таврійському напрямку минулої доби армія РФ завдала 13 авіаударів, провела 61 бойове зіткнення, а також здійснила 743 артобстріли. "Відповідно і втрати ворога зросли, склали минулої доби 513 осіб. Також знищено 45 одиниць військової техніки. Ворог почав більше її застосовувати, зокрема повністю знищено шість танків, 12 ББМ, також один засіб ППО і п'ять артсистем. Зокрема, самохідний міномет калібру 240 мм, 2С4 Тюльпан, який ворог намагався використовувати для знищення наших оборонних позицій. Це дуже потужна зброя", - розповів Штупун. Речник наголосив що в районі Авдіївки за добу було відбито 34 атаки ворога, росіяни намагалися йти вперед східніше Новобахмутівки, в районах Степового, Авдіївки, Сєверного, Тоненького і Первомайського.   Говорячи про ситуацію на Мар’їнському напрямку, Штупун повідомив, що активність російських військ залишається на високому рівні, за добу там відбито 17 ворожих атак у районах Красногорівки, Мар'їнки та Новомихайлівки. Нагадаємо, за даними Генштабу, на фронті протягом минулої доби відбулося 91 бойове зіткнення .  Сили оборони знищили 1120 окупантів . Загальні бойові втрати Росії з початку війни орієнтовно склали близько 336 230 осіб.

НБУ створив управління захисту критичної інфраструктури

13:53:41

Національний банк України оновив свою організаційну структуру та створив Управління захисту критичної інфраструктури. Про це повідомила пресслужба НБУ.   Відповідно до закону про критичну інфраструктуру Національний банк має забезпечувати виконання завдань та функцій суб’єкта національної системи захисту критичної інфраструктури, секторального органу у сфері захисту критичної інфраструктури та оператора критичної інфраструктури. Раніше частину функцій із захисту критичної інфраструктури виконував Департамент безпеки НБУ. Водночас з огляду на розширення функцій із захисту критичної інфраструктури у фінансовому секторі та з метою підвищення ефективності виконання відповідних завдань за цим напрямом Національний банк створив у своїй структурі окреме управління.   Управління захисту критичної інфраструктури НБУ забезпечуватиме формування та реалізацію Національним банком державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури та виконуватиме функції, покладені на Нацбанк законом.   Управління захисту критичної інфраструктури входить до вертикалі підпорядкування Платіжні системи та грошовий обіг, загальне керівництво якою здійснює заступник голови Національного банку Олексій Шабан.   Створення самостійного профільного управління сприятиме забезпеченню безперервної роботи об’єктів критичної інфраструктури фінансового сектору, ефективного захисту від загроз та безперебійного надання фінансових послуг населенню.   Нагадаємо, у жовтні президент Володимир  Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо захисту та забезпечення безпеки функціонування об'єктів критичної інфраструктури та енергетики України в умовах ведення воєнних дій.

Обсяг товарообігу між Росією та Китаєм встановив історичний рекорд

13:39:54

Китай продовжує стрімко нарощувати торгівлю з Росією. Товарообіг між двома країнами в січні-листопаді досягнув 218,2 мільярда доларів і перетнув позначку в 200 млрд доларів на рік раніше, ніж Пекін і Москва планували. Про це повідомила пресслужба Головного митного управління КНР.   Обсяг китайсько-російської торгівлі за перші 11 місяців перевищив показник всього минулого року в 190 млрд доларів, який вважався рекордним, тож цьогоріч слід очікувати нового рекордного рівня двосторонньої торгівлі.   У порівнянні з січнем-листопадом 2022 року цьогорічний товарообіг між Китаєм і Росією за той же період підскочив майже на третину - на 26,7%.   Раніше, у 2019 році, Пекін і Москва домовилися впродовж наступних п’яти років, до 2024-го, довести обсяг двосторонньої торгівлі до 200 млрд доларів зі 107 млрд доларів у 2018-му.   У розрізі місяців, у листопаді торгівля Китаю з Росією склала 21,5 млрд доларів, що є найвищим показником за один місяць від лютого 2022 року, коли Москва почала повномасштабне вторгнення в Україну.   При цьому, в листопаді експорт Китаю до РФ стрибнув на 34% до 10,3 млрд доларів, а темпи зростання імпорту з Росії дещо знизилися - в листопаді зафіксовано збільшення поставок із РФ на 6%, до 11,2 млрд доларів, тоді як у жовтні цей показник становив 9%. Раніше повідомлялося, що за п’ять місяців з початку 2023 року  китайські автовиробники експортували до Росії більше автомобілів, ніж у будь-яку іншу країну . Паралельний імпорт до Росії іномарок сходить нанівець. Навіть поціновувачі преміальних брендів змушені пересідати на китайські автомобілі .

Соратниця Аксьонова отримала підозру в держзраді

12:42:42

  Служба безпеки задокументувала злочинну діяльність "заступниці" очільника окупаційного "уряду Криму" Олени Романовської, яка виконує вказівку Кремля щодо примусового залучення кримських школярів до російської мілітарної організації "Юнармія". Про це 7 грудня повідомила пресслужба СБУ.   У лавах цього формування підростаючому поколінню нав’язують ідеологію рашизму та намагаються "прищепити" ненависть до України. Також російські інструктори навчають "юнармійців" тактиці ведення бою, проводять вогневу та диверсійно-розвідувальну підготовку і, загалом, готують учнів до війни проти України.   За наявними даними, до кінця 2024 року до рядів "Юнармії" загарбники планують включити кожну 10-ту дитину та підлітка з Криму.   Щоб виконати "рознарядку" Москви, Романовська дає прямі вказівки директорам місцевих шкіл на примусове залучення учнів до мілітарного формування РФ. У разі відмови з боку батьків - очільники навчальних закладів та викладачі погрожують "зверненням" до каральних органів Росії на території півострова.   За даними слідства, до березня 2014 року Романовська обіймала різні посади в апараті Верховної Ради Криму. Втім, у період його захоплення підтримала російських загарбників. Згодом її призначили до складу місцевої окупаційної адміністрації під керівництвом гауляйтера Сергія Аксьонова, де вона керує так званим "міністерством праці та соцполітики".   Крім того, фігурантка публічно підтримує збройну агресію Росії проти України та "героїзує" російських окупантів. Для цього неодноразово брала участь у "відкритті меморіальних дошок" загиблим росіянам на території Криму.   Слідчі Служби безпеки повідомили Романовській про підозру в державній зраді. Оскільки вона перебуває на тимчасово окупованій території України, тривають комплексні заходи для її притягнення до відповідальності. Зловмисниці загрожує до 15 років тюрми. Нагадаємо, раніше  восьмеро окупаційних суддів з Криму отримали заочні вироки . Окупаційна суддя Євпаторійського міського суду заочно отримала 12 років позбавлення волі за державну зраду .