Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Україна вироблятиме системи ППО з дальністю понад 100 км - Міноборони

11:52:26

Міністерство оборони спільно з Міністерством стратегічних галузей промисловості наступного року збільшать у кілька разів виробництво ракет, боєприпасів, озброєння та військової техніки. Про це повідомила пресслужба оборонного відомства в п'ятницю, 1 грудня.   Зазначається, що головна увага приділятиметься виробництву засобів протиповітряної оборони - від звичайних переносних зенітно-ракетних комплексів до систем ППО з дальністю більш як 100 кілометрів (на кшталт ЗРК Корал).   "Крім того, в затвердженому бюджеті на 2024 рік передбачено, що близько 175 мільярдів гривень виділяється на закупівлю ракет і боєприпасів, щоб наші Сили оборони могли гідно протистояти російській агресії", - додав заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.   Раніше повідомлялося, що Німеччина надасть Україна зброю на 1,3 млрд євро. До цього пакету увійде чотири зенітні комплекси Iris-T SLM , які вважаються одними з найкращих у світі. Литва передала Україні ракетні пускові установки NASAMS і необхідне обладнання для них. Країна також передала українцям високоякісні транспортні засоби, необхідні екіпажам NASAMS.

У чергах на кордоні Польщі з Україною стоять 2100 вантажівок - ДПСУ

10:59:13

Станом на ранок п’ятниці, 1 грудня, на українсько-польському кордоні у чергах на в’їзд в Україну перебуває близько 2100 вантажних транспортних засобів. Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.   Блокування чотирьох напрямків продовжується. На всіх цих чотирьох пунктах пропуску на українсько-польському кордоні у бік України у чергах перебуває десь 2100 вантажних транспортних засобів, найбільше - навпроти пунктів пропуску Шегині та Рава-Руська.   Відповідаючи на питання про черги на в’їзд до Польщі, Демченко зазначив, що йдеться про тисячі транспортних засобів, які очікують на можливість перетнути кордон у напрямку Польщі. Найбільш інтенсивний рух відбувається на напрямку пункту пропуску Краківець. На кордоні зі Словаччиною на напрямку пункту пропуску Ужгород - Вишнє Нємецьке у чергах перебуває близько 600 вантажівок. А на кордоні з Угорщиною навпроти пункту пропуску Тиса є до 1000 вантажних транспортних засобів, які очікують можливості перетину кордону у бік України.   За словами Демченка, прикордонники мають інформацію від словацьких колег про те, що у п’ятницю о 15:00 за європейським часом (16:00 за київський - ред.) розпочнеться блокування руху для вантажівок саме на напрямку пункту пропуску Ужгород - Вишнє Нємецьке .   Нагадаємо, з 6 листопада на українсько-польському кордоні через страйк ускладнено рух вантажівок на пунктах пропуску Краківець-Корчова, Рава-Руська-Гребенне і Ягодин-Дорогуськ. У чергах стоять тисячі фур. 23 листопада страйкарі  заблокували для вантажівок четвертий пункт пропуску  - Шегині. Польські перевізники вимагають скасовувати транспортний безвіз для України. Польські фермери, що приєдналися до блокади перевізників на кордоні з Україною, тепер  планують продовжити свій протест до 3 січня .

В Україні з початку 2023 року від СНІДу померли 1198 осіб

10:33:58

У 2023 році в Україні зареєстровано 9769 випадків ВІЛ і 2738 випадків СНІДу. Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я в п'ятницю, 1 грудня.   За даними відомства, загалом станом на 1 листопада 2023 року в Україні було встановлено 158803 випадки ВІЛ-інфекції та 48908 випадків СНІДу.   Насправді цифри можуть бути більшими, оскільки, згідно з оціночними даними, на кінець 2021 року кожна четверта людина з ВІЛ не знала про свій статус.   В Україні 2022 року внаслідок СНІДу померло 1293 людини, а протягом 2023-го станом на 1 листопада - ще 1198 осіб.   У 2023 році АРВ-терапію отримують 121820 українців, із них 119730 - це дорослі, 1990 - діти. Водночас 7500 українців із ВІЛ отримують АРВ-терапію в країнах ЄС.   "Саме відсутність звички регулярного тестування на ВІЛ і є основною проблемою в подоланні цієї хвороби. Є надійний спосіб тримати вірус під контролем за допомогою ліків. Це антиретровірусна терапія (АРВ-терапія), завдяки якій ВІЛ-інфіковані можуть жити довге й повноцінне життя, народжувати здорових дітей і не поширювати вірусу серед інших. Вона безоплатна", - наголосили в МОЗ.   1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом - захворюванням, від якого у світі померло близько 40,4 млн осіб.   Раніше повідомлялося, що  США нададуть Україні 118,5 млн доларів на допомогу у боротьбі з ВІЛ/СНІДом .  У 2024 році планується виділити 59,5 млн доларів, ще 59 млн доларів - у 2025 році. Тим часом у світі з’явилася шоста людина, яку вилікували від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).