Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У чергах на кордоні Польщі з Україною стоять 2100 вантажівок - ДПСУ

10:59:13

Станом на ранок п’ятниці, 1 грудня, на українсько-польському кордоні у чергах на в’їзд в Україну перебуває близько 2100 вантажних транспортних засобів. Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.   Блокування чотирьох напрямків продовжується. На всіх цих чотирьох пунктах пропуску на українсько-польському кордоні у бік України у чергах перебуває десь 2100 вантажних транспортних засобів, найбільше - навпроти пунктів пропуску Шегині та Рава-Руська.   Відповідаючи на питання про черги на в’їзд до Польщі, Демченко зазначив, що йдеться про тисячі транспортних засобів, які очікують на можливість перетнути кордон у напрямку Польщі. Найбільш інтенсивний рух відбувається на напрямку пункту пропуску Краківець. На кордоні зі Словаччиною на напрямку пункту пропуску Ужгород - Вишнє Нємецьке у чергах перебуває близько 600 вантажівок. А на кордоні з Угорщиною навпроти пункту пропуску Тиса є до 1000 вантажних транспортних засобів, які очікують можливості перетину кордону у бік України.   За словами Демченка, прикордонники мають інформацію від словацьких колег про те, що у п’ятницю о 15:00 за європейським часом (16:00 за київський - ред.) розпочнеться блокування руху для вантажівок саме на напрямку пункту пропуску Ужгород - Вишнє Нємецьке .   Нагадаємо, з 6 листопада на українсько-польському кордоні через страйк ускладнено рух вантажівок на пунктах пропуску Краківець-Корчова, Рава-Руська-Гребенне і Ягодин-Дорогуськ. У чергах стоять тисячі фур. 23 листопада страйкарі  заблокували для вантажівок четвертий пункт пропуску  - Шегині. Польські перевізники вимагають скасовувати транспортний безвіз для України. Польські фермери, що приєдналися до блокади перевізників на кордоні з Україною, тепер  планують продовжити свій протест до 3 січня .

В Україні з початку 2023 року від СНІДу померли 1198 осіб

10:33:58

У 2023 році в Україні зареєстровано 9769 випадків ВІЛ і 2738 випадків СНІДу. Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я в п'ятницю, 1 грудня.   За даними відомства, загалом станом на 1 листопада 2023 року в Україні було встановлено 158803 випадки ВІЛ-інфекції та 48908 випадків СНІДу.   Насправді цифри можуть бути більшими, оскільки, згідно з оціночними даними, на кінець 2021 року кожна четверта людина з ВІЛ не знала про свій статус.   В Україні 2022 року внаслідок СНІДу померло 1293 людини, а протягом 2023-го станом на 1 листопада - ще 1198 осіб.   У 2023 році АРВ-терапію отримують 121820 українців, із них 119730 - це дорослі, 1990 - діти. Водночас 7500 українців із ВІЛ отримують АРВ-терапію в країнах ЄС.   "Саме відсутність звички регулярного тестування на ВІЛ і є основною проблемою в подоланні цієї хвороби. Є надійний спосіб тримати вірус під контролем за допомогою ліків. Це антиретровірусна терапія (АРВ-терапія), завдяки якій ВІЛ-інфіковані можуть жити довге й повноцінне життя, народжувати здорових дітей і не поширювати вірусу серед інших. Вона безоплатна", - наголосили в МОЗ.   1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом - захворюванням, від якого у світі померло близько 40,4 млн осіб.   Раніше повідомлялося, що  США нададуть Україні 118,5 млн доларів на допомогу у боротьбі з ВІЛ/СНІДом .  У 2024 році планується виділити 59,5 млн доларів, ще 59 млн доларів - у 2025 році. Тим часом у світі з’явилася шоста людина, яку вилікували від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).

Війська РФ не полишають спроб оточити Авдіївку

08:01:44

Генеральний штаб ЗСУ опублікував оперативну інформацію щодо російського вторгнення станом на ранок п'ятниці, 1 грудня. "Протягом минулої доби відбулося 82 бойові зіткнення. Загалом ворог завдав 1 ракетний та 71 авіаційний ударів, здійснив 80 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура. Минулої доби окупанти завдали чергових авіаційних ударів, застосувавши 19 БпЛА типу Shahed-136/131. З них 15 було знищено. Цієї доби загарбники вчергове атакувала Україну 2 керованими ракетами Х-59 та 12 БпЛА типу Shahed-136/131. Силами та засобами протиповітряної оборони знищено 1 керовану ракету Х-59 та 8 ударних БпЛА", - йдеться у ранковому зведенні Генштабу.

США пообіцяли Анкарі шквал санкцій за допомогу РФ

05:41:52

США посилюють тиск на Туреччину, яка перенаправляє підсанкційну продукцію до РФ, а також не заважає фінансовим потокам, які йдуть до ХАМАС. Заступник міністра фінансів США з фінансової розвідки та протидії тероризму Браян Нелсон заявив, що займаючи таку позицію, Анкара підливає олії у вогонь, що палає у двох регіонах, передає The Wall Street Journal .   Цього року Нелсон вже вдруге приїхав до Туреччини, плануючи обговорити "зусилля щодо розслідування та запобігання торговельній та фінансовій діяльності, що сприяє веденню Росією війни в Україні".   "Ми налаштовані зробити все, що від нас залежить, щоб перерізати всі ці [потоки], і хочемо зробити це у партнерстві з Туреччиною, але готові також діяти і самостійно", - заявив Нелсон.   США склали список із 45 "високопріоритетних" товарів, включаючи мікрочіпи, комунікаційне обладнання та інше, які, крім цивільної продукції, можуть використовуватися при виробництві озброєнь.   США, Євросоюз, Великобританія та Японія заборонили експорт таких товарів до Росії, яка використовує їх у крилатих ракетах, дронах та гелікоптерах. Але за січень-вересень цього року Туреччина відправила до Росії та у п'ять країн СНД, які вважаються посередниками у таких операціях, товари з цього списку на $158 млн. Це втричі більше, ніж за той же період 2022 р. та у 5,6 раза більше, ніж у середньому у 2015-2021 рр., коли такі поставки становили лише $28 млн, показали розрахунки Financial Times..   Також у турецьких портах обслуговувалися підсанкційні російські вантажні судна. Через термінал Dortyol в однойменному місті Дертйол проходили російські нафтопродукти, які змішувалися в сховищі з паливом з інших країн, потім доставлялися на грецький НПЗ Motor Oil Hellas, у якого Пентагон закуповує паливо для своїх військових кораблів і літаків на європейських базах. Турецька танкерна компанія стала однією з п'яти, проти якої США ввели санкції за торгівлю російською нафтою вище стелі $60 за барель.   Якщо турецька влада не обмежить таку діяльність, місцеві компанії та підприємців чекає шквал санкцій, заявили The Wall Street Journal американські чиновники.   Що стосується ХАМАС, то Анкара, на відміну від Вашингтона, не визнає його терористичною організацією та у своєму ставленні до руху проводить кордон між його політичною та військовою частинами. Хоча США вже близько десятиліття за допомогою санкцій борються із фінансуванням ХАМАС, Туреччина не заважає пов'язаним із угрупованням компаніям працювати на своїй території.   Раніше ЗМІ повідомляли, що Туреччина часто є проміжним пунктом призначення для російських компаній.   РФ рекордно наростила експорт нафти до Туреччини