Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Amazon почне онлайн-продаж автомобілів у 2024 році

02:48:33

Американська компанія, найбільша у світі на ринках платформ електронної комерції Amazon розпочне у 2024 році онлайн продаж автомобілів. Про це повідомляє CNBC. Машини південнокорейської компанії Hyundai стануть першими доступними для покупки.   Клієнти зможуть купувати нові автомобілі, доступні в найближчих до них дилерських центрах, на сайті Amazon, а потім оформляти замовлення онлайн, використовуючи варіанти оплати, в тому числі за рахунок кредитних коштів. Після цього машина або буде доставлена покупцю, або він зможе забрати її в дилерському центрі.   У рамках угоди Hyundai також включатиме голосовий помічник Amazon Alexa у свої автомобілі, починаючи з 2025 року.   Раніше на Amazon можна було купити лише автомобільні товари, такі як запасні частини. Нагадаємо, раніше  Amazon презентувала нового робота , який здатен охороняти території великої площі.  У 2024 році Amazon має намір запустити свої перші інтернет-супутники Project Kuiper, а також розпочати бета-тестування надання послуги супутникового інтернету.

У Киеві чиновник вимагав хабар у пів мільйона

02:48:33

  Заступника директора столичного комунального підприємства, відповідального за ремонт і утримання автомобільних шляхів в одному з районів Києва, викрили на вимаганні та одержанні хабаря. Про це повідомила пресслужба Національної поліції в четвер, 30 листопада. Чиновник вимагав неправомірну вигоду за асфальтування ділянки підʼїзної дороги до будинку на бездоговірній основі. Правоохоронці затримали фігуранта під час одержання 425 тисяч гривень другого "траншу" неправомірної вигоди. Раніше оперативники задокументували факт одержання комунальником частини коштів. У ході проведення обшуків поліцейські вилучили грошові кошти, серед яких 2000 доларів, отриманих як перший "транш".   Чиновнику повідомлено підозру. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

У Росії почалися проблеми з мобільним інтернетом

02:48:33

Швидкість мобільного інтернету в регіонах Росії знизилася через брак обладнання для стільникових мереж. Про це повідомляє російське видання Известия з посиланням на дані агентства TelecomDaily.   Зазначається, що за останній рік швидкість знизилася з 20 Мбіт/с до 18,7 Мбіт/с. Проте в Москві швидкість зросла більш ніж на 20% до 63 Мбіт/с, оскільки тут спрямовані основні інвестиції операторів і конкуренція змушує підвищувати якість зв'язку. У регіонах Росії резервне обладнання не забезпечує якісного зв'язку, тому оператори намагаються підтримувати його шляхом розширення діапазону 4G, використовуючи частоти, спочатку призначені для інших технологій.   Гендиректор агентства TelecomDaily Денис Кусков пояснив, що все доступне обладнання для підтримки мобільного зв'язку зосередили в столиці РФ, щоб мінімізувати ризики скорочення швидкості для Москви.   "Тут зосереджені федеральні держоргани, великий бізнес. Суб'єкти ж забезпечуються за залишковим принципом", - сказав він.   За словами Кускова, скоротити дисбаланс дає змогу використання частот 4G, а в перспективі вирішити це питання допоможе імпортозаміщення мережевого обладнання. Однак поки невідомо, в які терміни це відбудеться.   Зазначається, що проблеми з мобільним інтернетом починаються вже в Підмосков'ї.    Співробітник компанії-партнера кількох мобільних операторів розповів, що зниження швидкості інтернету в регіонах відбувається через те, що на дефіцит обладнання накладається постійне зростання мобільного інтернет-трафіку. Раніше повідомлялося, що Росія намагається посилити цензуру, обмежуючи доступ жителів країни до віртуальних приватних мереж (VPN). Таким чином, Кремль хоче позбавити росіян доступу до об'єктивних міжнародних джерел новин.  Росія також використовує відеоігри, зокрема, Minecraft та World of Tanks, щоб поширювати пропаганду .

Видобуток нафти на найбільших родовищах Казахстану впав на 56%

02:48:33

Видобуток нафти на найбільших родовищах Казахстану скорочено на 56%. Про це повідомив радник міністра енергетики Казахстану Шингис Іллясов, передає КазТаг.   "Наразі на великих родовищах країни зниження видобутку становить 56%", - сказав він. За словами Іллясов, Міненерго Казахстану не має даних, у який період часу ситуація може нормалізуватися.   "У найближчій перспективі зниження та коригування видобутку залишатимуться на поточних рівнях", - додав він.   Найбільші нафтогазові родовища в Казахстані -Тенгіз, Кашаган, Карачаганак. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що  уряд Казахстану розглядає можливість перенаправлення своєї нафти з російського чорноморського порту Новоросійськ до балтійського порту Усть-Луга. У першому кварталі 2023 року Казахстан збільшив експорт нафти в обхід Росії . Reuters вважає, що Астана так намагається поступово зменшити свою залежність від Москви.

Окупанти вивозять вкрадене українське зерно через порти Криму - ЦНС

02:48:33

Російські загарбники продовжують вивозити українське зерно з тимчасово окупованих територій України. Про це 29 листопада  повідомив  Центр національного спротиву.   "З портів тимчасово окупованого Криму зафіксовано вивезення зерна з півдня України до портів Сирії та Ірану. Зокрема, перевезення краденої агропродукції здійснюють суховантажі Зафар та Матрос Кошка", - йдеться в повідомленні.   Зазначається, що загалом росіяни забирають зерно у місцевих фермерів за фіксованою ціною, яка менша за ринкову, і потім перепродують його за ринковою. "Надлишок забирають у кишені. При цьому реалізовувати продукцію без дозволу окупантів фермерам заборонено", - додали в ЦНС. Нагадаємо, за майже два роки повномасштабного вторгнення РФ могла зібрати та вивезти з тимчасово окупованих українських територій понад 10 млн тонн пшениці і приблизно 5 млн тонн кукурудзи та соняшника. Дохід від експорту такої кількості зерна орієнтовно складає 7085 млн доларів. Президент Володимир Зеленський заявив, що  Росія намагається використати дефіцит продовольства на світовому ринку як зброю в обмін на визнання окупації деяких, якщо не всіх, захоплених територій України.

Кум Медведчука незаконно займався пальним на Закарпатті

02:48:32

Служба безпеки спільно з Бюро еконочічної безпеки ліквідувала масштабну схему незаконного виробництва та збуту пального на Закарпатті. До неї причетний депутат облради, кум підозрюваного в держзраді Віктора Медведчука. Про це повідомила пресслужба СБУ в четвер, 26 жовтня. Зазначається, що до організації оборудки причетний депутат облради, який у злочинному середовищі має статус кримінального авторитета. Він є давнім соратником і кумом Медведчука, у зв’язку з чим протягом тривалого часу очолював обласний осередок забороненої партії ОПЗЖ. За інформацією ЗМІ, мова йде про закарпатського депутата Івана Чубирка.   Як повідомляє СБУ, щоб приховати своє відношення до нелегального бізнесу, депутат облради напередодні повномасштабного вторгнення Росії "переписав" НПЗ на підконтрольну йому компанію у Києві.   Директор цієї компанії налагодив нелегальний продаж дизпалива сумнівної якості з виробничих потужностей підконтрольного йому нафтопереробного заводу у Мукачеві.   Надалі учасники схеми закуповували нафту в українських постачальників сировини та переробляли її на власному заводі. Потім готову продукцію реалізовували мережам АЗС у Київській, Закарпатській, Львівській та Івано-Франківській областях без дозвільних документів і сплати податків.

Злочинці злили з локомотивів Укрзалізниці пальне на 1,5 мільйона

02:48:29

Поліцейські викрили міжрегіональну злочинну групу, яка злила з локомотивів Укрзалізниці пальне на 1,5 млн гривень. Про це повідомила пресслужба Національної поліції в четвер, 26 жовтня.   Організував схему 32-річний житель Вінницької області, який залучив до цього свого батька - чергового одного з моторвагонних ДЕПО Укрзалізниці. Використовуючи його знайомства серед машиністів та їхніх помічників, ділок наладив "схему" з викрадення дизельного пального під час руху локомотивів та їхньої стоянки на станціях.   До злочинної схеми були залучені 11 представників станцій Вінницької та Черкаської областей, здебільшого - машиністи локомотивів та їхні помічники. Організатор контролював усі дії своїх "підлеглих" та розподіляв між ними "прибуток".   За один вихід на "справу" зловмисники зливали до трьох тонн дизельного пального. Викрадене відвозили до місць тимчасового зберігання і підшукували клієнтів, яким потім збували його за готівку: літр за ціною 42 гривні, що становило на 15% менше від ринкової вартості.   Для того, аби приховати злочинну діяльність, вносили до офіційних документів недостовірні дані щодо кількості використаного пального, а також втручались в роботу двигуна, що дозволяло економити розхід палива.   За попередніми підрахунками, на викраденні пального ділки заробили понад 1,5 млн гривень, що призвело до відповідних збитків Укрзалізниці.

Коли найвигідніше купувати телевізор. Думка гравців ринку

02:48:25

Як формується цінова політика для споживчої електроніки? Виробники електроніки залежні від цін на комплектуючі та умов, які виставляють найбільші світові виробництва. Адже дуже мало брендів будують власні фабрики — більшість гаджетів виробляється в Китаї чи інших країнах контрактним методом. Тож на етапі виробництва вплинути на собівартість телевізора можуть глобальні чинники. Так, наприклад, світова криза напівпровідників виникла через зупинку виробництв у Китаї з початком пандемії Covid-19 (звучить, як новина з минулого життя) і спричинила зменшення обсягів виробництва електроніки та зростання цін на них у всьому світі. Такого ж плану чинники – це логістичні проблеми (як приклад, інцидент, коли в 2021 році в Суецькому каналі сів на міль контейнеровоз «Ever Given» і на декілька днів вузький пролив був перекритий для інших суден), пандемії, війни, великі страйки на фабриках і заводах в країнах-виробниках електроніки.