ЮНЕСКО визнало заповідні території Грузії світовою спадщиною
Організація розглядатиме об'єкти ще два дні.
Комітет світової спадщини ЮНЕСКО у понеділок, 26 липня, додав до списку світової спадщини ще шість нових об'єктів та суттєво розширив ще один існуючий.
Про це повідомляється на сайті ЮНЕСКО.
Зокрема, у перелік потрапили Колхідські тропічні ліси і водно-болотні угіддя, розташовані вздовж східного узбережжя Чорного моря в Грузії.
"Вологі широколисті тропічні ліси є місцем проживання для різноманітної флори і фауни, в тому числі значної кількості видів, що знаходяться під загрозою. На території об'єкта - майже 500 видів тварин, з них 19-ти загрожує вимирання. Зокрема, на межі повного зникнення перебуває колхідський осетер. Об'єкт є ключовою зупинкою для багатьох видів птахів, які мігрують через вузькі шляхи Батумі", - йдеться в повідомленні.
Окрім грузинських заповідників, у список ЮНЕСКО потрапили субтропічні ліси на островах Амамі-Осіма, Токуносіма, Окінава й Іріомоте на південному заході Японії; припливно-відливні рівнини в Кореї, розташовані в східній частині Жовтого моря; а також лісовий комплекс Каенг Крачан у Таїланді.
Комітет ЮНЕСКО також визнав світовою спадщиною два культурних об'єкта: курган Арслантепе в Туреччині і Колонії милосердя в Бельгії та Нілерландах, які були створені в рамках експериментальної соціальної реформи XIX сторіччя для подолання злиднів у містах.
Також було розширено об'єкт "Лінії оборони навколо Амстердаму".
Нагадаємо, що напередодні до списку ЮНЕСКО включили чотири об'єкти, зокрема Трансіранську залізницю і центр Мадриду.
Перед тим в список потрапили одразу п'ять культурних об'єктів, в тому числі один транснаціональний - "Великі курортні міста Європи", куди увійшли Баден-Баден, Спа, Карлові Вари, Маріанські Лазні, Віши та інші відомі європейські курорти.
21 липня через новітню забудову ЮНЕСКО виключила зі списку світової спадщини місто Ліверпуль.