Парламент Грузії у другому читанні ухвалив законопроєкт про "деолігархізацію" попри застереження
Парламент Грузії у другому читанні проголосував за законопроєкт про "деолігархізацію", який раніше Венеційська комісія Ради Європи закликала не ухвалювати.
Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на "Новости Грузия".
"За" проголосував 81 депутат, двоє висловилися "проти".
На розгляд було винесено той варіант законопроєкту, який доопрацювали і змінили ще у квітні, на підставі проміжних рекомендацій Венеційської комісії.
Згідно із законопроєктом, олігархом вважається особа, якщо вона бере участь у політичному житті, впливає на ЗМІ та володіє значними економічними ресурсами. У проєкті записано визначення всіх трьох критеріїв.
У керівній партії "Грузинська мрія" заявили, що відмовляться від закону "Про деолігархізацію", тільки якщо відповідну рекомендацію прибере з 12 пунктів Єврокомісія.
"Щойно Єврокомісія зніме зі своїх 12 пунктів зауваження про деолігархізацію, у лютому (наступного року) ми теж скасуємо цей закон", – заявив голова "Грузинської мрії" Іраклій Кобахідзе.
Також він стверджував, що підходи Єврокомісії та Венеційської комісії суперечать один одному.
У політсилі заявили, що до кінця місяця ухвалить закон в остаточному, третьому читанні, але дали час Єврокомісії, і набуття ним чинності відтерміновують до 1 березня наступного року.
Напередодні Венеційська комісія опублікувала остаточний висновок, згідно з яким закликала владу Грузії не ухвалювати законопроєкт "Про деолігархізацію", який раніше змінили з урахуванням попередніх рекомендацій.
Улітку 2022 року Європейська комісія у своїх 12 рекомендаціях для Грузії закликала "здійснити курс на "деолігархізацію", подолавши надмірний вплив особистих інтересів на економічне, політичне й суспільне життя".
Влада Грузії у відповідь розробила законопроєкт "Про деолігархізацію", який після рекомендацій Венеційської комісії відправила на доопрацювання.