Новини. ЗНО не буде. Якою буде вступна кампанія у 2023 році – МОН
У Міністерстві освіти і науки України розповіли, якою буде вступна кампанія у 2023 році.
Чи буде ЗНО:
Провести зовнішнє незалежне оцінювання в Україні поки неможливо через безпекову складову та труднощі логістики, підкреслив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Що буде замість:
Як альтернативу ЗНО, Міносвіти розглядає проведення у 2023 році удосконаленого національно мультипредметного тесту (НМТ).
Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів. НМТ міститиме обов’язковий та додатковий блоки. Плануємо, що обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів: української мови, математики, історії України та іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови).
Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови.
В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.
Коли можна буде зареєструватися:
Реєстрація для участі в НМТ планується у квітні, а тестування у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій.
Також для вступу у 2023 році можуть бути використані результати НМТ 2022 року та ЗНО 2020-2021 років.
Це остаточно?
Ні. За зміну формату проведення ще має проголосувати Верховна Рада. МОН надасть більше інформації після внесення законопроєкту на розгляд до парламенту та оприлюднить проєкт Порядку прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2023 році для громадського обговорення.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Національний мультипредметний тест замінив Зовнішнє незалежне оцінювання в Україні у 2022 році через війну. Він складається із 20 питань і трьох частин: української мови, математики та історії України. На проходження тестування дають 120 хвилин.
Український центр оцінювання якості освіти показував, який вигляд має іспит. Серед запропонованих 20 завдань до кожного предмету є тести й пошук відповідності.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі