США можуть обійти рецесію у 2023 році, Європі так не пощастить – прогноз Morgan Stanley
Економіка Великої Британії та єврозони, швидше за все, впаде в рецесію у наступному році, але США можуть цього уникнути завдяки стійкому ринку праці.
Про це пише Reuters із посиланням на прогноз Morgan Stanley.
При цьому, за словами аналітиків, очікуване поновлення повноцінної роботи у Китаї після майже трирічного стримування COVID-19 має призвести до відновлення його власної економіки та інших азійських ринків.
У наступному році Morgan Stanley прогнозує різкий розкол між розвиненими економіками, що "перебувають у рецесії або близькі до неї", тоді як економіки, що розвиваються, "скромно відновлюються", але загальний глобальний підйом, швидше за все, залишиться недосяжним.
Прогнозується, що економіка Китаю зросте на 5% в 2023 році, випереджаючи середнє зростання на 3,7%, очікуване для ринків, що розвиваються, в той час як середнє зростання в Групі 10 розвинених країн прогнозувалося лише на рівні 0,3%.
Центральні банки по всьому світу підвищили процентні ставки в цьому році, щоб приборкати бурхливу інфляцію, а щодо США Morgan Stanley прогнозує, що Федеральна резервна система збереже високі ставки в 2023 році, оскільки інфляція залишиться сильною після піку в четвертому кварталі цього року.
"Економіка США ледь уникне рецесії в 2023 році, але приземлення не буде таким м'яким, оскільки зростання робочих місць істотно сповільнюється, а рівень безробіття продовжує зростати", - йдеться в звіті, в якому прогнозується зростання економіки на 0,5% в наступному році.
ВІДЕО ДНЯ
"Сукупний ефект жорсткої політики у 2023 році перекинеться на 2024 рік, що призведе до двох дуже слабких років", - додається у звіті.
На думку аналітиків, пік інфляції в світі також припаде на поточний квартал, "а в наступному році буде спостерігатися дезінфляція".
Нагадаємо:
Міжнародний валютний фонд заявляє, що перспективи світової економіки виглядають похмуріше, ніж прогнозувалося минулого місяця, внаслідок дій центробанків та тривалої російської війни проти України.
Економічна правда