США, ЄС, Канада і Великобританія синхронно ввели санкції проти режиму Лукашенка
Під обмеження потрапило оточення Лукашенка та найбільші заводи.

Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, Канада, Великобританія у понеділок, 21 червня, синхронно запровадили нові санкційні пакети проти режиму Олександра Лукашенка.
"Сьогодні ми застосовуємо скоординовані санкційні заходи у відповідь на примусову посадку комерційного рейсу Ryanair, який виконував рейс між країніми Євросоюзу, та політично вмотивований арешт журналіста Романа Протасевича та його супутниці Софії Сапеги, а також у відповідь на триваючий напад на права та основні свободи людини. Ми хочемо підтримати давно придушені демократичні прагнення народу Білорусі та спільно намагаємося покарати режим за кричуще ігнорування міжнародних зобов'язань", - йдеться у спільній заяві західних країн.
Санкційний перелік Євросоюзу найбільший, до нього увійшли 78 фізичних осіб та вісім юридичних.
Серед них - російський мільярдер Михайло Гуцерієв (компанії "Русснефть", "Нефтиса", Бинбанк), Лілія Лукашенко (невістка Лукашенка, дружина його сина Віктора), Дмитро Лукашенко (середній син Лукашенка), автомобільні заводи МАЗ та БелАЗ.
В списку США - 16 фізичних осіб та п'ять юридичних.
Серед них - речниця Лукашенка Наталія Ейсмонт, спікер сенату Наталія Кочанова, генеральний прокурор Андрій Швед, Комітет державної безпеки, внутрішні війська МВД Білорусі, Мінський ізолятор тощо.
Канада ввела санкції проти 17 фізичних осіб та п'яти юридичних.
Серед них - бізнесмен Микола Воробей, який співпрацює з Віктором Медведчуком, БелАЗ, МАЗ.
Великобританія ввела санкції проти 11 фізичних осіб та двох юридичних.