Новини. Дивіться історію війни у листуванні двох українців під музичний супровід «ДахаБраха»
Благодійний фонд UAID представив історію про «любов, сміливість та війну», викладену в хронологічному порядку в листуванні двох українців під музичний супровід гурту «ДахаБраха».
Переглянути проєкт можна за посиланням. Автори попереджають, що його краще дивитися в навушниках для кращого звукового ефекту, а також особам, яким більше 18, бо присутні ненормативна лексика і зображення насильства.


«Однією з невіддільних частин волонтерської діяльності сьогодні є спілкування із військовими та обговорення їх потреб. Тож дуже часто звичайна діалог в повідомленнях стрімко переростає в дружбу, а інколи навіть в кохання. Цю динаміку підсилює потужний та страшний фактор – війна», – коментують волонтери.
Героями проєкту стали реальні люди, які «увібрали у себе незліченну кількість схожих історій, у яких незнайомці стають близькими людьми»: «Аліна Авраменко – волонтер, яка зробила колосальний внесок в створення нашого фонду. Василь Яким – це десантник 80 бригади ДШВ, який з 14 року захищає Україну. Вони між собою не знайомі, але Аліна вже не одноразово встигла допомогти Василю та його підрозділу. До того ж, чоловік Аліни теж військовий, а Василя, як і героя смартфон-оповіданні «Плюс», з дружиною звела війна», – зазначає учасник UAID Богдан Романко.
Мультимедійний проєкт назвали «Плюс», а назву пояснюють так: «+» – це символ, який українські військові використовують у повідомленнях, щоби коротко повідомити позитивну відповідь, – що вони живі».
Проєкт присвятили українському воїну Олександру Литвинову, десантнику з 79 бригади ДШВ, родом з Миколаївської області, який захищає Україну з 2014 року: «До війни працював провідником на українській залізниці. Між собою волонтери фонду називала Олександра «Рембо», бо він вижив після влучання російського танка у БТР, яким керував. 7 липня зв’язок з ним зник. Через декілька днів стало відомо, що Олександр загинув від осколкових поранень. В нього залишилась дружина і маленька донечка».
Авторами проєкту стали Богдан Романко та Назар Кулиняк під лейблом камерної студії Shoty. Автором адаптації англійської версії – Андрій Карачинцев.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Благодійний фонд UAID об’єднує 25 українських волонтерів з різних куточків Європи, які з початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну почали допомогти ЗСУ з постачанням обладнання та захисту. Із останнього збору станом на 8 серпня вдалося зібрати 722 906 гривень і придбати за ці кошти автомобіль Mitsubishi L200, прилад нічного бачення, дрон DJI Mavic 3, Starlink, зарядну станцію, активні навушники, рації, екіпірування.
Український гурт «ДахаБраха» виступив на британському фестивалі Glastonbury: ми запитували у них, як це було.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі