Новини. У школах змінили програму. Навчатимуть про русскій мір
У школах оновили зміст навчальних програм, за якими вчитимуть учнів, повідомили у МОН.
Над оновленням працювала робота група спеціалістів. Зміна програми – це відповідь на виклики, які виникли у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Росії проти України, кажуть у МОН.
ЩО зміниться?
У навчальні програми з «Історії України» та «Всесвітньої історії» для 6 – 11 класів та інтегрованого курсу «Історія: Україна і світ» для 10 класу внесли «погляд на СРСР як на державу імперського типу». Також програми орієнтують на вивчення не тільки інструментів насильства, якого в ХХ столітті зазнавали українці, а й опору йому.
Російсько-українську війну, що розпочалася в 2014 році, розглядатимуть окремим блоком. «Наголошується на геноцидних діях політичного керівництва і російського війська щодо українців, національному опорі проти агресії російської федерації та міжнародній підтримці України».
Оновили також перелік термінів: «присвоєння суверенітету» [у значенні привласнення, захоплення суверенітету УСРР союзним центром], «русскій мір», «рашизм», замість вислову «політика русифікації» застосовали вислів «політика російщення», який точніше відбиває сутність явища, уточнили контекст застосування поняття «колабораціонізм».
У змісті навчальної програми «Захисту України» також додали інформацію про сучасну російсько-українську війну та Героїв цієї війни, про досвід ведення бойових дій. Також доповнили теми розділів з вогневої підготовки, домедичної допомоги та цивільного захисту.
У програмі предмета «Основи здоров’я» додали питання про сигнали оповіщення населення, дії під час повітряної тривоги, обстрілу, надійне і ненадійне укриття, протимінний захист та поводження з вибухонебезпечними і незнайомими предметами, надання домедичної допомоги та психологічної самодопомоги.
Російсько-українську війну висвітлюватимуть і у програмах з правознавства та географії. Зокрема, у програмі з географії додали й інформацію про Республіку Корея, її місце у сучасній політичній карті світу, модель економіки, міжнародні зв’язки України з Республікою Корея.
З програми «Зарубіжної літератури» прибрали твори російських і білоруських авторів і замінили на зарубіжних. При цьому, учні читатимуть твори письменників, які писали російською мовою, але життя та творчість яких були тісно пов’язані з Україною – Гоголя? Короленка [за вибором вчителя], твір Булгакова «Собаче серце» [твір вивчається за вибором учнів і вчителя].
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі