Как доступность вакцин повлияет на бизнес
Во многих странах быстрая разработка вакцин стала позитивным сигналом для бизнеса и выхода экономики из кризиса. Но возвращение к экономическому росту не будет таким быстрым, как нам бы хотелось.
Згідно з щорічним опитуванням KPMG 2021 CEO Outlook Pulse майже половина генеральних директорів найбільших світових компаній не очікують на відновлення звичайного режиму роботи до 2022 року. З одного боку це пов’язано з тим, що не всі працівники зможуть отримати доступ до вакцини проти COVID-19. У той час як 61% компаній готові повернути персонал до офісу лише за умови вакцинації. Це означає, що безпека працівників залишатиметься у центрі уваги та впливатиме на бізнес-рішення.
З іншого боку керівники готуються до сценаріїв нестачі вакцин на ключових ринках, що впливатиме на працівників компаній, бізнес-партнерів, бізнес-операції та ланцюги поставок. При цьому 76% бізнес-лідерів в опитуванні вважають за потрібне заохочення з боку урядів до повернення бізнесом працівників в офіс. Крім того, вакцинація — це довгостроковий процес, який не вирішує проблему щодо COVID-19 негайно.
Неоднорідність розподілу вакцин у різних країнах сильно впливатиме на міжнародні компанії, які мають регіональні філіали. Наприклад, мережа фірм KPMG представлена в 146 країнах і юрисдикціях. На кожному етапі пандемії офіси зіткнулися з дуже різними реаліями. Деякі працівники могли ходити в офіс, але здебільшого — ні. В Україні нам довелося суттєво трансформувати формат роботи співробітників та взаємодію з клієнтами.
Звикайте до гібридного формату роботи
Але проведення вакцинації зовсім не означає, що ми повернемося до тих способів роботи, які ми використовували до пандемії. Світ змінився. Тепер ми знаємо, як можна працювати інакше та навчилися це робити. Крім того, ми вже багато інвестували в нові технології, які забезпечують безперебійну роботу бізнесу в умовах пандемії. Зробивши цей крок, ми вже не готові відмовлятися від переваг цифрової трансформації.
Читайте также:

Игорь Дейсан Доходы украинцев будут расти, но инфляция сдержит покупательский спрос
Згідно з опитуванням KPMG 2021 CEO Outlook Pulse, вже сьогодні 17% глобальних керівників прагнуть зменшити свої офісні площі, в той час як про подібні наміри заявляли 69% респондентів, опитаних у серпні 2020 року. Крім того, лише 30% керівників готові просити більшість співробітників працювати дистанційно 2−3 дні на тиждень та лише 21% планують наймати віддалених працівників. Тобто можна говорити про те, що керівники усвідомили значні обмеження віддаленого формату роботи, адже командний дух, неформальне спілкування та позитивна атмосфера серед працівників є вкрай важливими для довгострокового успіху будь-якого бізнесу. Вони усвідомили, що є речі, які технології не можуть замінити. Зустріч за обідом або обмін рукостисканням при закритті угоди неможливо зробити онлайн.
Навчайтеся емпатичному лідерству
Протягом наступних місяців керівникам компаній у всьому світі доведеться відповісти на важливе питання — як збалансувати нові способи роботи, опановані під час пандемії, зі взаємодією з людьми, якої нам так не вистачає.
Ймовірно, нам доведеться об'єднати два окремі сценарії. Перший — той, за яким ми працювали минулого року, щоб допомогти подолати кризу. Другий треба створити, він має допомогти нам адаптувати компанію до нового постпандемічного майбутнього. Це вимагатиме використовувати новий стиль корпоративного лідерства, що базується на емпатії, тобто здатності керівника ставити себе на місце колег.
Незважаючи на часи невизначеності, бізнесу треба враховувати наявні тренди та продовжувати зосереджуватись на довгостроковій стратегії. Наразі ми знаходимося на перехідному етапі, який стане зоною розмежування переможців і переможених, коли ми повернемося до нормального життя. І вам обирати, у якій групі ви зустрінете майбутнє.