Зростання дистанції між Казахстаном та РФ є несподіваним викликом для Путіна, – WSJ
Після вторгнення Росії в Україну Казахстан почав різко віддалятися від РФ, посилюючи власну армію та зміцнюючи оборонні зв’язки з Китаєм і Туреччиною.
Про це пише американська газета The Wall Street Journal.
“На початку року Росія направила понад 2000 військових до свого давнього союзника Казахстану, щоб допомогти придушити насильницькі антиурядові заворушення. Через шість тижнів, коли російські війська увірвалися в Україну, Казахстан мав можливість відплатити за послугу, підтримавши вторгнення. Це не сталося”, – зазначає видання.
Натомість Казахстан приєднався до інших країн Центральної Азії вздовж південного кордону Росії, які зберігають нейтралітет щодо війни, залишивши Білорусь єдиною колишньою радянською державою, яка запропонувала РФ цілковиту підтримку.
Підписуйтесь на наш Youtube канал
Казахстан пообіцяв “посилити санкції Заходу проти Москви, заявивши, що збільшить експорт нафти в Європу через маршрути, що обходять Росію, збільшивши свій оборонний бюджет і прийнявши делегацію США, що мала наблизити цю центральноазіатську країну до орбіти Вашингтона”.
Видання зазначає, що зростання дистанції між Москвою та її найбільшим союзником у Центральній Азії є несподіваним викликом для президента Росії Володимира Путіна.
Підписуйтесь на наш Youtube канал
“Протягом десятиліть після розпаду Радянського Союзу Москва працювала над збереженням впливу в Центральній Азії через військові та економічні альянси з колишніми братськими республіками. Головним серед них є Казахстан, багата нафтою країна, яка за розміром перевищує Західну Європу. Дві країни мають спільний кордон протяжністю 4750 миль – другий за довжиною кордон у світі після кордону США та Канади”, – зазначає The Wall Street Journal.
Казахстан зараз активізує міжнародні зв’язки з іншими регіональними партнерами.
Наприкінці квітня міністр національної оборони Китаю Вей Фенхе відвідав Казахстан і зустрівся з президентом Касим-Жомартом Токаєвим. Сторони домовилися посилити військову співпрацю.
Казахстан також посилює відносини з регіональною державою та членом Організації Північноатлантичного договору Туреччиною. На початку травня країни підписали угоду про спільне виробництво військових безпілотників у Казахстані.
Казахстан також збільшив власний оборонний бюджет на майже 918 мільйонів доларів. Частина грошей піде на збільшення військових резервів країни. Вивчивши уроки опору в Україні, Казахстан також планує зробити свою армію мобільнішою і вправнішою для боротьби з гібридними загрозами, зокрема кібератаками, поширенням дезінформації та втручанням у вибори.