Єврокомісія затвердила подану Раді ЄС пропозицію шостого пакету санкціїй

Передана до Ради Євросоюзу пропозиція Єврокомісії щодо шостого санкційного пакету проти Росії була одноголосно затверджена членами виконавчої колегії ЄС.
Про це повідомив офіційний представник Єврокомісії Ерік Мамер, пише "Інтерфакс-Україна".
"Щодо підтримки комісією (пропозиції - ІФ), вона була повною. Я нагадаю, що зроблену нами пропозицію було затверджено шляхом письмової процедури, яка в будь-якому разі потребує одностайної згоди всіх членів колегії", – сказав прессекретар у середу на брифінгу в Брюсселі.
Санкційні пропозиції тепер мають розглянути держави-члени ЄС спочатку на рівні комітету постійних представників країн Євросоюзу, а потім його офіційно затверджуватиме Рада ЄС. Єврорада має або прийняти пропозицію Єврокомісії щодо санкцій, або внести туди зміни.
Мамер відмовився коментувати терміни щодо впровадження нафтового ембарго, але нагадав, що президентка ЄС Урсула фон дер Ляєн окреслила їх як шість місяців для сирої нафти на кінець 2022 року для переробленої. Він також нагадав, що "деякі держави-члени повністю залежать від імпорту російської нафти".
"Комісія передбачає винятки для найбільш залежних країн, які не мають можливості для такого маневру. Ми повністю визнаємо, що деякі держави-члени, враховуючи їхнє географічне положення, перебувають у ситуації залежності від нафти, що доставляється з Росії. І ми визнаємо специфічний характер цієї ситуації. Це варто взяти до уваги. І ми взяли це до уваги. Раді належить ухвалити рішення щодо подальшого перебігу цієї процедури", – продовжив представник ЄК.

За інформацією західних ЗМІ, від нафтового ембарго поки що хотіли би утриматися Болгарія, Угорщина та Словаччина. Обговорення санкційного пакету мають продовжити на зустрічі послів країн Євросоюзу завтра.
Вичерпного переліку нових антиросійських санкцій поки не оприлюднили. Офіційно мова йшла про поступове впровадження нафтового ембарго задля зменшення фінансування російської військової машини.
Також пропонується відключити від SWIFT критичні для Росії Сбербанк та дві інші фінансові установи, та застосувати санкції проти російських медіа. Вичерпного списку обмежувальних заходів поки не оприлюднили.
Неофіційно, за даними ЗМІ, пропонується заборонити росіянам купувати нерухомість в Європі та застосувати обмеження стосовно патріарха Кірілом.
Для затвердження санкцій потрібна згода всіх 27 членів Євросоюзу, голосування поки не було.