24 березня Верховна Рада планує розглянути понад 20 законопроєктів (документ)
Парламентарі мають ухвалити податкові зміни та інші законопроєкти з метою економічної стабілізації та продовольчої безпеки.

Верховна Рада планує розглянути понад 20 законопроєктів. Парламентарі мають ухвалити податкові зміни та інші законопроєкти з метою економічної стабілізації та продовольчої безпеки.
Заплановано розгляд пакета законодавчих ініціатив щодо посилення кримінальної відповідальності за злочини проти основ національної безпеки. Також можливий розгляд законопроєкту щодо дистанційного голосування нардепів.
Джерела LB.ua в парламенті надали проєкт порядку денного засідання, що має відбутися завтра.
Народні депутати запланували розгляд пакета економічних ініціатив. Зокрема внесення зміни до Податкового кодексу України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану, а також зміни "для створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану".
Ще один економічний проєкт – "Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту".
На порядку денному також питання ратифікації Гарантійної угоди про додаткове фінансування для протидії COVID-19 між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Реалізація зазначеного проєкту дасть змогу залучити 100 млн доларів "Укрексімбанку" для пільгового кредитування МСП, у тому числі на посівну та закупівлю пального.
Парламент має звернутися до Організації Об’єднаних Націй, Європейської Комісії, Європейського Парламенту, інших міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей, парламентів та урядів держав-членів Європейського Союзу та НАТО, парламентів та урядів демократичних держав світу щодо необхідності вжиття додаткових спільних заходів з метою припинення агресії Російської Федерації проти України та запобігання розширенню цієї агресії на інші країни в Європі.
Серед соціальних питань – зміни до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо пенсій в разі втрати годувальника та "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Депутати також мають ухвалити нову редакцію Закону "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб" та внести зміни до Кримінального кодексу щодо підвищення ефективності боротьби з кіберзлочинністю в умовах дії воєнного стану.
Окремо – зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність та особливості застосування запобіжних заходів за вчинення злочинів проти основ національної та громадської безпеки.
Рада також може посилити відповідальність за нецільове використання гуманітарної допомоги під час дії воєнного стану. Цим законопроєктом пропонується введення «окремого складу злочину за використання під час дії воєнного стану гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги не за цільовим призначенням або з метою отримання прибутку.
Ще одна з ініціатив стосується впорядкування питань, пов’язаних із військовополоненими в особливий період. Цей закон необхідний для створення ЗСУ табору для військовополонених, що вимагають норми міжнародного гуманітарного права.
Планується голосування за посилення відповідальності за несанкціоноване розповсюдження інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну та переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.
Також парламентарі хочуть на законодавчому рівні дозволити народним депутатам перебувати на військовій службі за контрактом у складі Збройних Сил України, Сил територіальної оборони Збройних Сил України та добровольчих формувань територіальних громад у період дії воєнного стану.
Крім того, планують ухвалити проєкт закону про внесення змін до Регламенту щодо проведення дистанційних засідань Верховної Ради України, а також законопроєкт про державну реєстрацію збитків, завданих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.