У день нападу РФ на Україну росіяни зняли 111 млрд руб. готівкою, падіння індексу Мосбіржі встановило історичний рекорд
Початок "воєнної операції на Донбасі" Путін оголосив удосвіта 24 лютого.

24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, обсяг готівки в обігу в країні-агресорі підскочив відразу на 111,3 млрд руб.
Це рекордний показник з 27 березня 2020 року. Тоді на тлі початку пандемії і після пропозиції президента Путіна ввести податок на процентний дохід з великих вкладів, населення та бізнес за день зняли 174,9 млрд. руб готівки, пише російське агентство РБК.
Вранці 24 лютого Путін виступив з екстреним зверненням та заявив про початок "воєнної операції на Донбасі". Після цього на російському фінансовому ринку почався обвал: рубль різко послабився до основних валют, а фондовий індекс Мосбіржі втратив 33,3% (максимальне падіння за всю історію).
На цьому фоні Банк Росії приступив до валютних інтервенцій – продажу іноземної валюти на ринку, щоб задовольнити попит на неї та послабити тиск на національну валюту. Також на всіх ринках було заборонено короткий продаж (угоди з метою заробити на зниженні цін).
На цьому фоні клієнти великих російських банків ще в першій половині дня стали стикатися з проблемами при знятті готівки в банкоматах. Представники кредитних організацій стверджували, що нестача готівки не має системного характеру, а банкомати своєчасно поповнюються.