Є питання. Хто і в яких регіонах найчастіше скаржився на домашнє насильство у 2021 році
Хто і в яких регіонах України найчастіше скаржився на домашнє насильство, розповіли у Національній соціальній сервісній службі України у відповідь на запит hromadske.
У 2021 році надійшло більше 284 тисяч звернень щодо домашнього насильства, з них понад 5 тисяч від дітей.
Найбільшу кількість звернень зафіксували у Києві (36 114), на другому місті – Дніпропетровська область (24 174), а на третьому – Львівська (21 198). Також у п’ятірці за кількістю звернень щодо насильства опинилися Запорізька (16 588) та Волинська області (15 843).
У службі кажуть, що найчастіше на домашнє насильство скаржаться жінки (більше 233 тисяч). Також до соціальних служб звернулися більше 45 тисяч чоловіків.
Станом на 1 січня 2022 року в Україні є 46 притулків для людей, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі (рік тому їх було лише 33). Крім того, таких притулків і досі немає у Житомирській, Кіровоградській, Сумській та Чернігівській областях.
Також петиція про ратифікацію Стамбульської конвенції щодо протидії домашньому насильству набрала 25 тисяч підписів. Це означає, що її розгляне президент – уже вдруге. Перша петиція зібрала необхідну кількість підписів навесні 2020 року. Міністерство закордонних справ України та Міністерство соціальної політики мали підготувати відповідний законопроєкт, але з того часу уже минуло півтора року.
Стамбульська конвенція передбачає систему покарань для тих, хто завдає домашнього насильства, і реальну допомогу постраждалим, кажуть у «Марші жінок». Там додають, що кожна третя жінка в Україні стикалася із домашнім насильством.
В Україні про домашнє насильство у 2021 році заявляли вдвічі частіше, ніж у 2020 році, повідомляють у МВС.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі