Новини. У КМДА розповіли, як стати резервістом територіальної оборони
У КМДА розповіли, як стати резервістом територіальної оборони, а також які завдання передбачає служба в територіальній обороні.
Що потрібно зробити, що стати резервістом
У КМДА також кажуть, що служба у лавах територіальної оборони передбачає гнучкий графік тренувань, регулярні заняття з вогневої, медичної, інженерної підготовки і десятиденні навчальні збори, що проходитимуть раз на один-два роки.
Серед завдань резервістів – оборона та захист громади Києва, стратегічних об’єктів і комунікацій, органів державної та місцевої влади у разі збройної агресії та захист населення та довкілля у випадку надзвичайних ситуацій.
Наразі у територіальній обороні Києва близько 400 людей, але кількість охочих приєднатися до лав територіальної оборони збільшується, сказав у коментарі телеканалу «Дом» заступник директора департаменту муніципальної безпеки КМДА Михайло Щербина. За його словами, лише за 24 січня на «гарячу лінію» зателефонувало 40 киян, охочих стати резервістами. Місяць тому таких дзвінків було не більше ніж десять на день, а пів року тому – тільки один дзвінок.
Він також додав, що охочі стати резервістами у інших регіонах України мають звернутися до територіальних центрів комплектування за місцем проживання.
Згідно з опитуванням соціологічного дослідження Українського інституту майбутнього та «Нью Імідж Маркетинг Груп», більше половини українців (56%) готові приєднатися до територіальної оборони.
Війська територіальної оборони – це резервні загони в складі Збройних сил України, що формуються за територіальною ознакою. У разі війни вони захищатимуть ту територію, до якої приписані (область, місто зі спецстатусом). За оборону Києва відповідає 112-а окрема бригада територіальної оборони, що складається з кількох батальйонів.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі