У Казахстані силовики затримали понад 3 700 людей, відомо про 26 вбитих
В Алмати затримали понад 70 “боєвиків” та 30 “мародерів”.

У Казахстані силовики затримали понад 3 700 людей.
Про це повідомив “Оперативний штаб боротьби з тероризмом” повідомив, державний телеканал “Хабар 24.
Так, в Алмати затримали понад 70 “боєвиків” та 30 “мародерів”.
“Конституційний порядок загалом відновили у всіх регіонах республіки”, – йдеться у повідомленні.
Раніше телеканал повідомив, що під час “зачистки” у Алмати вбили 26 “озброєних злочинців”, а ще 18 поранили.
Під час протестів постраждали 216 військовослужбовців Нацгвардії.
На території країни встановлено 70 блокпостів.
У столиці країні місті Нур-Султан формуються народні дружини. “Небайдужі казахи виявили бажання разом із співробітниками поліції захистити мирних громадян від будь-яких проявів беззаконня та мародерства. Вони охоронятимуть важливі державні об’єкти, а також підприємства, які забезпечують життєдіяльність міста. Серед добровольців: спортсмени, лікарі, підприємці, педагоги та волонтери. Усього близько п'ятисот осіб”, – повідомив телеканал.
Нагадаємо, 2 січня в Казахстані почалися протести як реакція на різке здорожчання вартості газу для автомобілів. Через кілька днів мітингарі почали вимагати не лише зниження ціни на зріджений газ, а й остаточного усунення від політичного життя першого президента Нурсултана Назарбаєва, який очолював Раду безпеки, змін до конституції та більшого розділення влади.
Єдиного лідера протестів немає.
Мітинги тривають до сьогодні в різних містах. 4 січня вони переросли в масові зіткнення з силовиками, а 5 січня відбулися найзапекліші протистояння – люди захоплювали адміністративні будівлі і вели активні сутички з військовими та поліцією.
За час протестів уряд подав у відставку, а Назарбаєв перестав очолювати Радбез – замість нього ці поноваження перебрав президент Токаєв. У країні відключали Інтернет та звʼязок, казахстанські медіа досі не відкриваються з-за кордону. Також по всьому Казахстану ввели надзвичайний стан.
На тлі протистоянь людей і силовиків Токаєв звернувся до ОДКБ по "допомогу", і організація вирішила відправити до країни свої війська.