Стрілянина, вибухи і черги. Кореспондент ВВС розповідає з Алмати

Загиблі, спалена будівля адміністрації Алмати, розгромлений аеропорт, затримання - так почався день у Казахстані.
Через блокування інтернету люди не можуть зняти готівку чи навіть поповнити свої телефони. Можливі лише місцеві голосові дзвінки, розповідає наш кореспондент."Я чую стрілянину та вибухи біля центру Алмати. Сутички тривають", - зазначає він.
Про стрілянину в різних місцях Алмати повідомляють й інформагенції з посиланням на очевидців.

Раніше в поліції Алмати підтвердили, що в ніч проти четверга силовики вбили десятки людей, які намагалися штурмувати поліцейські дільниці в різних частинах міста. Перед тим повідомляли про загибель 8 поліцейських.
Соцмережі рясніють повідомленнями про убитих в ніч на 6 січня, у мережах публікують фото та відео тіл на вулицях та в лікарнях. Але узагальнених даних про кількість загиблих поки що немає.
Масові протести охопили Казахстан через підвищення цін на скраплений газ. У країні запровадили надзвичайний стан, уряд відправили у відставку.
ОДКБ спрямовує війська

Пропустити подкаст і продовжити подкаст

Головна історія тижня, яку пояснюють наші журналісти
Випуски
Кінець подкаст
Аби вгамувати протести, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся по допомогу до Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), військового альянсу під проводом Росії.
Після цього звернення прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, який очолює Раду колективної безпеки ОДКБ, повідомив про рішення направити колективні миротворчі сили до Казахстану.
За офіційними даними, чисельність миротворчих сил ОДКБ - близько 3 600 людей.
В ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія та Таджикистан. Підрозділи збройних сил цих країн і мають увійти до складу миротворців.
Як заявив секретаріат ОДКБ, основними завданнями стане "охорона важливих державних та військових об'єктів", а також допомога правоохоронцям Казахстану "в стабілізації ситуації".
Водночас голова комітету російської Думи у справах СНД Леонід Калашніков заявив, що миротворці займуться насамперед "охороною об'єктів інфраструктури".
"ОДКБ в основному лише забезпечуватиме безпеку об'єктів інфраструктури", - цитує його "Інтерфакс".
Операціями ж із "зачистки території та іншою роботою в полі" займатимуться співробітники силових структур Казахстану, твердить він.

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!